Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Pohádka o (ne)spravedlivých daních

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 08:27
Co se týče poplatků tak jsem jednoznačně pro, ale i vše má své dobráky a hajzlíky. Já třeba u zubaře zaplatím jednou a již neplatím protože říká že když bude chtít oškubat pacienta tak to udělá jinde a to papírování mu za to nestojí. inana zase u své zubařky platí jen když ji "pozdraví" a oba jednají podle zákona. Je to jen na přístupu. A ještě jedna ověřená skutečnost. jsou dvě nemocnice ve dvou městech kousek od sebe. V jedné serou na to aby se snažili, jsou krajská, a druhá je městská, kde se snaží, kupují nové přístroje, o pacienty se starají jak mají. Na těch poplatcích mají postavený rozpočet, protože musí a nyní když nějaký dement, který to mimochodem před pár lety prosazoval aby poplatky byly, to najednou zruší jen někde tak pacienti jezdí tam kde se neplatí, ale za horší péčí. Sice si nespočítají že náklady na dopravu je vyjdou dřáže, ale to je ta naše povaha. nyní mají problém jak to zvládnout, protože nemají tolik pacientů. S tím nic nenaděláš a chudší budou vždy závidět bohatším a blb vždy půjde tam kde má sice hovno péči, ale zadarmo.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 09:22
no já k doktoru příliš často nechodím, jednou za půl roku k zubaři, jednou za půl roku na preventivní na gyndu, takže 120 ročně mi opravdu nevadí. Když teda vidím naši tanvaldskou nemocnici, která je co do vybavení dost chudá, chápu že ty peníze jsou opravdu potřeba..
Hey, hey apple!

Obrázek

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 14:06
inana napsal:
ad quab - smím se zeptat - kolik ti je? Už jsem taky něco zažila, dokonce už můžu dělat přednášku o tom, jak to tu fungovalo před listopadem... Confused


Jasně že můžeš, je mi 26. Můžu se zase já zeptat kolik je tobě? Smile
Jestli máš takové bohaté zkušenosti, proč se s námi o ně nepodělíš? Ať už v tomto, nebo v nějakém novém vlákně.
Obrázek

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 14:24
Inka se o své zkušenosti dělí poměrně často Mr. Green
Hey, hey apple!

Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 15:28
qube, to máš opradu veliké zkušenosti Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Když padl bolševík tak jsi si hrál v uhláku na horníky mladej!!!! Věk ženy se neprozrazuje, ale mohla by být skoro tvojí matkou. No a já otcem. O minulém režimu vím své a jsou i starší kteří více zažili. A to že se nepodělí je jen tím že nemá čas. Jo a kdyby jsi náááhodou nechápal proč to tak dobře vím tak to je proto, že to je moje přítelkyně a i díky VSN jsme spolu. Wink
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 15:50
quab - klidně se podělím, ale nemám moc čas - občas i pracuju Mr. Green , jsou to diskuze na dlouho, např. v listopadu v rámci celonárodního projektu jsem měla přednášku o módě a výrobcích v době předlistopadové, děti zíraly, co bylo, co se mohlo a nemohlo. Já ti tvůj názor na nic neberu, naopak myslím, že je fajn diskutovat, nemusím souhlasit s tebou, ty se mnou taky ne, ale popovídat si můžeme. Je to super adrenalin. Moje názory se spoustě lidí taky nelíbí, a co - jsou moje. Tak se zeptej a já ti odpovím, nebo nevím, jak bych se tu měla dělit o zážitky. teď zrovna už tu hodinu řeším zamrzlé žlaby na budově, řítící se katastrofu na 50 PC, hasiče na plošině a jak to všechno zmáknout, abych mohla jet ještě nakoupit na ples, který pořádá naše organizace, abych taky třeba byla v nějakou rozumnou hodinu doma.
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 17:12
2 Beat: Já jsem nikde nic o svých zkušenostech nepsal. Nechápu, jak jsme se od hloupého článku o daních dostali k tlučení občankama o stůl a voláním, kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší. Nicméně stejně tak jako jsem schopen s kýmkoli, tedy i s vámi starými znalci doby minulé, diskutovat o komunismu, jsem schopen diskutovat i o nacismu, fašismu a dalších ismech. Jsem dokonce schopen vésti debatu o americké revoluci, nebo punských válkách. A nepřijdu si nikterak diskriminován, že jsem tato období nezažil.
To, že se inana o své zkušenosti nepodělí z nedostatku času, chápu. Jen jsem reagoval na její podivnou, někdo by řekl až tajemnou, větu na předchozí stránce.
K přítelkyni ti samozřejmě gratuluji.

2 inana: Tvé časové vytížení chápu, ale jak jsem psal výše, zarazila mě ta tajemná věta.
Taktéž gratuluji k příteli.
Obrázek

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: st 7. leden 2009 08:04
ad quab - nechápu, co tě zarazilo na větě, kdy se tě ptám, kolik ti je? Tak nějak mi to přijde normální...Přece mi nemusíš odpovídat. No a občankou tu o stůl netluču a je mi jedno, kolik komu je. Jen z vlastní zkušenosti vím, že něco jiného je diskutovat o tom, co jsem prožil a o tom, co jsem neprožil. Člověk může mít načteno, může slyšet o událostech od pamětníků, ale to, co si prožil sám, to je k nezaplacení. Fakt, věř mi.
Jo a ještě jedna tajemná otázka - máš děti? Já ano, dvě - 21 a 15,5. Wink
A quab - nebudeš tomu věřit, ale mám tě ráda, mám ráda diskuzi, která mě nutí uvolnit adrenalin. Denně takových diskuzí prožívám bezpočet a nudí mě lidi, kteří se mnou jen souhlasí.....
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: st 7. leden 2009 08:32
Mr. Green jestli se vám do toho můžu vložit Mr. Green
Já jsem nic z toho nezažila, (nebo zažila ale byla jsem moc malá než abych si to pamatovala, pamatuji si pouze několik prvomájových průvodů s mávátky, kdy šel průvod přes celou Desnou a já byla v kočárku a uprostřed toho průvodu jsem naplnila plínku a řvala jsem na celé kolo takže jsme museli jít domů Mr. Green )

Na to že je zde Quab pokud se nemýlím déle než já (myslím na VSN), tak se mi zdá že ho vůbec neznáme, jakože nám toho o sobě pokud vím moc neprozradil. Ale mě se na tobě quabe líbí to že máš názor, ač to může být názor se kterým většina nemusí souhlasit, ale máš ho. Nejhorší jsou chytráci bez názoru, kteří jen do všeho blbě kecají, ale když se jich zeptáš: Co si o tom myslíš ty? tak ti řeknou buď: Mě to je jedno, nebo ještě lépe: No já jsem četl tohle a tohle, takže to je asi pravda.
A je dobře že lidi tady mají rozdílné názory, bez toho se nedá vést smysluplná diskuze. Topic kde by se psalo jen: Ano. Moje řeč. Máš pravdu. to by nemělo smysl Mr. Green
Já si ráda poslechnu názory a argumenty všech stran a podle toho už je lepší udělat si obrázek, ne o člověku, ale o tom daném tématu, ať chceme nebo ne, týká se to nás všech, ať už pracujících, nebo těch co brzy do světa pracujících vpadnou.
Třeba co se týče poplatků ve zdravotnictví, chápu že je to asi v jádru dobrá věc, a ta drobná částka mě nezabije, ale PROČ SI TEDA POTOM KUA PLATÍM TO ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ???
Hey, hey apple!

Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 7. leden 2009 11:36
Nemám teď moc času při práci. Jsem rád, že tato diskuse už není jen romulus x quab, ale že se přidali další a navíc je diskuse docela vyrovnaná.

Nevyjádřím se ke všemu. Jen stručně k tomu, že u havarijního pojištění auta, člověk platí taky nemalou spoluúčast, přesto, že si platí pojištění. Celé roky to dobře funguje a nikdo to nezkouší kritizovat, protože to tak bylo vždycky. Jednak člověk při pojistné události pocítí, že ta legrace prostě něco stojí, ale hlavně pak pojišťovny neřeší prasklé blinkry, protože škoda je nižší, než ta spoluúčast.

U zdravotního pojištění jsem doufal v podobný efekt. Lidi si banální nachlazení vyřeší sami a ve zdravotnictví bude dostatek peněz na opravdové nemoci, hlavně na vážné a chronické. Že je to špatně nastavené už je druhá věc. Když jde člověk kvůli jednomu problému na několik vyšetření, neměl by celý den tahat peněženku, v lékárně se mohlo doplácet za celý recept a ne za položku atd. Ale systém spoluúčasti se mi líbí, jen měl být líp připravený.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 4 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna