Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Pohádka o (ne)spravedlivých daních

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Pohádka o (ne)spravedlivých daních

Zasláno: ne 4. leden 2009 01:45
Daně nebudou nikdy spravedlivé pro všechny a nikdy si to všichni ani nebudou myslet. Přináším vám názornou pohádku kolující po internetu a v e-mailech, která mnohé vysvětluje.

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/pohadka_o_nespravedlivych_danich/clanek-c350/
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 01:50
Ona je to vlastně jednoduchá matika... Stejné procento z většího množství se rovná větší výsledek. Tady hraje ale velkou roli prostě česká závist. Bohatší ušetří víc, protože víc platí.

Doufám, že sem to pochopil správně.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 01:54
Pochopil jsi to přesně. Když se sníží daňová progrese (to, že z větších příjmů se platí víc procent daně), všichni začnou nadávat, že je to nespravedlivé, že se daně nejvíc snížily bohatým. Spousta lidí dokonce začne křičet, že teď na ty bohaté budou víc dřít oni. Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 11:34
Applause Nejprv jsem si myslela pane Bože že autorem je tvá velkomožnost sama Mr. Green
Více takových článků neboť si myslím že pokud se bude všechno vysvětlovat takto polopaticky, brzo pochopíme i politiku! Shocked Mě osobně je jedno jaké kdo platí daně, protože i kdyby se mi něco nelíbilo, tak jako jednotlivec s tím stejně nic neudělám a stále mám co jíst, mám kde bydlet, mám co na sebe, a kdyby se to zhoršilo, tak začnu trochu šetřit protože občas vyhodím dost peněz za kraviny které kdybych neměla tak se toho ani nevšimnu Mr. Green Ti co se líp učili, nebo se líp narodili, nebo si uměli vyčůraně vydupat nějaké lépe placené místo, těm nezávidím Mr. Green ono moc není co Mr. Green
Hey, hey apple!

Obrázek

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 18:25
Tady někdo zase objevil Ameriku.

Jak ten bohatý pán asi k těm penězům přišel? Odkud on je má? Ano milé děti, vydělal je. Vydělal je tím, že k němu ti chudí chodili nakupovat. Nebýt jich, neměl by ten boháč vůbec nic a musel by si nechat o Svýcarsku jenom zdát. Taky je možné, že ten pán měl velikánské štěstí a byl v jedné malé zemi lékárníkem. A lidé mu museli platit, aby u něj vůbec mohli nakupovat.
A tak je to zařízeno všude na světě. Ti bohatí platí více, protože kdyby platili stejně jako ti chudí, byli by sice nejdříve ti bohatí ještě více bohatí a ti chudí ještě více chudí, ale pak by se stala velikánská nepříjemnost. Ti chudí by si totiž už nemohli chodit k tomu bohatému nic kupovat a ten by přestal vydělávat a byl by stejně chudý jako všichni ostatní.

Člověk který napsal tu pitomost sice umí počítat, ale o ekonomii ví asi tolik, co já o háčkování.

EDIT: Je to pro všechny dost polopatické, nebo to mám ilustrovat?
Obrázek
Příspěvek upravil 1× quab, naposledy ne 4. leden 2009 19:43.

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 18:32
kto je chudobny bude este chudobnejsim ,. a kto bohatym ,. moze zbohatnut este viac hocijakym sposobom ,.
Obrázek

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 21:23
2quab: udělej z toho komix, prosím Applause Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 21:26
Hehe, bylo by to dobrý, protože to nechápu. Kdežto článek chápu, i když to psal nějakej ***** co se v tom nevyzná Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 00:46
2 quab: teď přemýšlím, jestli se s Tebou vůbec dá diskutovat. Pro Tebe opravdu je každý bohatý člověk sprostý vykořisťovatel, parazitující na tvrdé práci svých zbídačených zaměstnanců (zákazníků)?

Zbohatnout má příležitost každý, kdo má zdravé ruce a nohy, nebo ruce a hlavu. Někdo něco zdědí, nebo ukradne a má to pak jednodušší, ale to není jediná cesta.

Já ze své druhé výplaty obětoval 1000,- na tolik proklínanou kupónovou privatizaci, místo abych to propil v hospodě s vrstevníky. Nedal jsem to podvodníkovi Koženému na jistotu desetinásobku, ale pročítal si tabulky a zvolil tři konkrétní podniky. Akcie, které pak měly v jednu chvíli hodnotu 100 000,- jsem během poklesu prodal za 55 000,-, což se později ukázalo jako pořád ještě dobrý obchod a investoval je do malého vesnického obchodu s drogerií. Poctivě jsem vozil stařičkou škodovkou zboží a sám prodával. Díky tomu jsem něco vydělal a jsem zajištěný, aniž bych se musel ohýbat před nějakým šéfem. Bohatý nejsem, ale mám klid. A nedal mi nikdo nic, co nemohl mít v tomto státě kdokoliv jiný!! Podnikat nebo dělat manažerskou kariéru chce taky píli a odvahu a kdo ji neumí nebo nechce v sobě najít, má smůlu. Když se nechce, je to horší, než když něco nejde. Nadávat v hospodě u piva umí každý. Já si hospodu musel prvních pár let podnikání odepřít, protože jsem vybaloval po večerech zboží a dělal papíry. Každý svého štěstí strůjcem, pokud je není zdravotně hendikepovaný.

Stát nemá plošně dávat nikomu nic, pokud neprokáže, že se o sebe nemůže postarat sám. Za tím si stojím.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 10:20
Jen krátce, neb mě tlačí čas. Nikde jsem nenapsal, nic o vykořisťování. Psal jsem o tom, že bohatství každého vzniká v interakci s okolím (tedy zejména těmi méně bohatými). Nechápu proč píšeš o parazitování?

K tvému podnikatelskému úspěchu ti samozřejmě gratuluji, ale vydělal bys něco, nebýt ostatních lidí? Nebýt "společnosti"? Jsi její součástí a tedy musíš platit daně. A když jsi bohatší budeš platit větší daně. To je zcela normální všude na západ od nás. Tady však panují názory jak z ranného kapitalismu: kdno nepracuje ať nejí, sociální dávky jsou komunistický přežitek, kdo se o sebe neumí postarat, má smůlu.

Nevím, jak by to kdo prokazoval. To by byla nějaká komise, nebo jak?
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 1 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna