Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Poradna o elektronice a počítačích

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 446, 447, 448 ... 481, 482, 483  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Chytne se Poradna?

Hlasování ukončeno 27.12.2006 20:58
Ano:
75% 75% [ 9 ]
Ne:
16% 16% [ 2 ]
Jdi raději jinam (třeba www.zive.cz):
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 19. září 2016 20:56
no.. to já jsem už tři měsíce bez myši a pořád žiju... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 22. říjen 2016 12:18
jenda^^ napsal:
No to mi sakra vysvětlete. Přestěhoval jsem počítač do novýho bytu, všecko jsem zapojil, dokonce USBčka do přesně stejných portů. A začalo to zamrzat. Běží to hodinku a když to pak nechám chvíli stát, tak to vytuhne, se zhasnutým monitorem, asi když si ho počítač zhasne. Think Duchové asi.

Ale co si stěžuju, odpoledne zkusím zamačkat RAMkou, kdysi mi to kvůli blbě domáčknutému modulu blblo.


To domáčknutí RAMky a dalších konektorů v počítači tenhle problém nevyřešilo. Fakt už nevím, co by mohlo být špatně. Když nechám hrát Spotify a odejdu od počítače, tak se po 10 minutách vypne monitor a furt to hraje, ale snad pokaždé cca po 20 nebo 30 minutách počítač prostě vytuhne, zvuk zůstane dělat bzzzzzzz, zkrátka poslední ~1/10 s muziky, co hrála, stále dokola a počítač reaguje jen na tvrdý vypnutí/reset. Fakt se to se Spotify stane snad vždycky! Párkrát se mi takové vytuhnutí stalo i bez Spotify (to mi hudba nehrála, takže ani zvuk nebzučel), ale to je spíš výjimečně.

A už vůbec nechápu čím to je. Zkusil jsem vytáhnout starý polorozpadlý BT modul, ale i bez něj se to stává, updatoval jsem drivery od síťovky, ale taky nevyřešilo. V prohlížeči událostí jsou vždycky poslední logy třeba půl hodiny před zásekem a pak až z nového spuštění.
Googlem jsem našel člověka, co měl úplně stejný problém, který byl způsobený vadným souborem na disku a defragmentací, ale chkdsk žádné chyby na HDD ani SSD nic nehlásí a ruční defragmentace počítač nezamrzla a HDD už byl kompletně defragmentovaný (SSD má defragmentaci vypnutou, logicky).
Napadlo mě, že jsem Spotify přesunul pomocí symlinků na HDD, tak by to mohlo zamrznout, protože si to systém neuvědomí a HDD po čase vypne - jenže vypínání HDD mám zakázáno (a nevysvětlovalo by to, proč to občas vytuhne i mimo Spotify).
Někdo na Googlu navrhoval, že to může být přehříváním, ale to by přece vytuhlo spíš při hraní než když počítač nic nedělá...

Tak teď babo raď. Think

//hm a teď po posledním záseku a restartu to už hraje hodinu a dobrý...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 22. říjen 2016 17:53
Třeba tam máš geopatogenní zóny Very Happy Nebo jsi nějaký tranzistor či tištěný spoj při tom stěhování načechral a jemu se to teď nelíbí Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 22. říjen 2016 19:28
zkoušel jsi to polít tím jirkovým odvarem z mandragory?
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: so 22. říjen 2016 21:02
aaaa pipovi zase davaji harryho pottera
Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 25. říjen 2016 13:32
Mně na Macbooku asi dosluhuje RAMka nebo nějaký vadný spoj na desce. Můj Macbook má 2x4GB ram, a poslední dobou začal hlásit jen 4GB. Když ho rozeberu, zacvaknu ramky znova, ukáže 8GB. Po restartu, případně vypnutí notebooku a s tím, že s Macem jsem nijak nepohnul už zase ukazuje jen 4GB.. Sad

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 25. říjen 2016 13:40
no, kdyby to byla ramka tak to je ta lepsi moznost asi.. mas nekde moznost zkusit jiny modul?
Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 25. říjen 2016 13:57
Taky si myslím, že koupě nové ramky za 600kč je lepší možnost než měnit desku.. Ale nechce se mi ji zbytečně kupovat, když to RAMkou být vůbec nemusí.
Asi to musím podrobit nějakýmu většímu testu, zkoušel jsem jen zjistit, který modul by to mohl dělat. Zkusil jsem to jen zapnout ve všech možných kombinacích a rozjelo se to vždycky. Asi s tím budu muset nějakou dobu fungovat, dokud se neprojí nějaká vada.

Taky jsem to zkoušel trošku googlit, i když jsem moc nevěděl, jak správně položit na tohle dotaz do Googlu, ale zjistil jsem, že starší Macbooky Pro na tohle začínají po letech trpět Mad Což mě teda nepotěšili..

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 25. říjen 2016 14:26
zkoušel jsi to polít jablečným džusem? Slinták Magor

a co takhle si od někoho tu RAMku půjčit? nebo Apple má nekompatibilní RAMky s ostatníma notebookama a nikoho s macbookem neznáš? Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 25. říjen 2016 14:34
Vypadá to, že Apple má nekompatibilní ramky s jiným notebookem.. Tak znám opravdu jen pár lidí s Macem a RAMky mi na pár dní nepůjčí, o tom pochybuju Very Happy Zvlášť, když se vada neprojeví třeba hned..
Jsou v tom notebooku DD3 1066MHz a s nabídkou to vypadá asi takhle Mr. Green
https://www.czc.cz/operacni-pameti-pro-notebooky/produkty#q-c-0-f_2026866=d1066.0

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 447 z 483




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna