Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Poradna o elektronice a počítačích

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 480, 481, 482, 483  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Chytne se Poradna?

Hlasování ukončeno 27.12.2006 20:58
Ano:
75% 75% [ 9 ]
Ne:
16% 16% [ 2 ]
Jdi raději jinam (třeba www.zive.cz):
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: pá 17. září 2021 20:15
Já jsem to teď řešil kvůli Plexi právě. Na modemu jsem všechno vypnul, a přepnul právě do blbyho režimu, nevím jmeni teď, ale možná bridge Very Happy stejně všechno řeším na Mikrotiku. A na obojím jsem zapnul UPnP a samo se to samo.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 19. září 2021 01:29
Kvůli přístupu na sdílenej disk instalovat Plex? Vážně? Very Happy

K tomu už se léta letoucí používá VPN. IMHO i ten Asus se umí chovat jako VPN server. Nebo si nainstaluj VPN server na ten NAS a jen mapuj porty na IP.

K čemu máš 2 routery za sebou? UPC modem si nech jako router a z Asusu udělej AP. IMHO ten UPC router nešel přepnout do bridge, aby ti to mohl routovat ten Asus.

BTW DS video se IMHO chová jako standardní DLNA server, i v Plexu se to dá zapnout, pak bys mohl právě ve VLC přes Univerzání Plug'n'Play rozhraní procházet tu knihovnu. Implementace ve VLC je taková divoká (například opravit bug při komunikaci s MiniDLNA serverem jim trvá už asi 5 let), ale používat se to dá. Pro lokální přehrávání je to super (stejnou knihovnu máš třeba ve Windows, Playstationu nebo televizi a můžeš si přehrát, co zrovna chceš). IMHO by se to kamarádilo i s VPN.
Obrázek
Zasláno: ne 19. září 2021 01:33
Elephant napsal:
A když jsme u toho, potřebuju ještě koupit nějaký levný wifi router s funkcí repeateru, který umí 5 GHz a vysílat zesílenou síť s jiným SSID. Nějaké tipy?

Slyšel někdo něco o Tenda nebo Netis? A umí fakt oddělit síť? Zesílenou domácí síť pana domácího se stejným SSID a se spoustou zařízení z okolí fakt nepotřebuji.

Jinak nejlevnější zavedená značka je tento ASUS, co jsem už koupil na druhou adresu a vím, že oddělení sítí umí.
https://www.czc.cz/asus-rt-ac57u-v3/288047/produkt


Jednorádiový repeatery jsou naho*no vždycky, najednou máš na jednom kanálu 2 stejný sítě. Virtual SSID umí dneska kde co. IMHO třeba repeatery od TP Linku to umí, Xiaomi repeater to zvládal taky. Tady máš emulátory TPL, můžeš si to zkontrolova. Jestli se ti doma válí nějakej router, mrkni, jestli do toho nejde flashnout ddwrt, tam s tím nebývá problém.

Tenda a Netis - been there, tried that, never works, trashed. BTW na levný Mikrotiky taky bacha, to je stejný bahno.
Zasláno: ne 19. září 2021 01:35
Elephant napsal:
Hmm, tak jsem se tam pokusil narvat Plex podle tohoto návodu a nic.
https://www.windowscentral.com/how-setup-plex-synology-nas

Nainstaluje se a pak přístup pomocí služby QuickConnect není možný a při přístupu přes www mi to dává ERR_CONNECTION_REFUSED. Zkusím ještě zítra od routeru.


Connection refused může bejt i prohlížečem. Zkus jinej nebo se připojit třeba z nějaký virtuální mašiny.
Tím, že jsem napsal 3 příspěvky za sebou, potvrzuji, že jsem spamer a neměli byste si mě vážit. ;-)

Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.
Celkově zprávy v multipostu upravil 5× LivArt, naposledy ne 19. září 2021 01:52.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 19. září 2021 05:36
Jedno po druhém.

Starý Asus router, co jsem měl doma a chtěl použít na nové adrese - jde do šrotu, protože jako repeater se nechytá a cca po hodině provozu se sekne tak, že ani po kabelu není dostupná www administrace. Po nějaké době zase naběhne. Předpokládám HW problém.

Přístup k disku. Že je běžná praxe přistupovat přes VPN jsem netušil. Já chtěl namontoval přes synology.me a neprochází to přes dva routery.

Proč mám dva routery? Routery od UPC jsou plečky, kde si člověk snad ani nemůže nastavit vlastní heslo. Ten můj ani nevím, jestli má WiFi. Stačí?

V současnosti je modem/router od UPC a za ním je WiFi router od Asusu. Taky je to lepší kvůli bezpečnosti. Dostat se za NAT je těžší Green Jak ukazuje i tato situace.

Co s tím teď? Nastavit modem od UPC jako bridge? To jde? Myslel jsem, že to jde jen za routerem 😅 Nastavit nějaký prostupy na WiFi routeru Asus? V tom jsem úplný zelenáč a problém je, že k routerům se v současnosti dostanu jen tak jednou za týden na homeofficu a nemám hodiny na to si s nimi hrát.

Jinak přemýšlím ještě nad píchnutím Synology přímo do routeru od UPC. To by mělo vyřešit síťové potíže, ale otázka je, co bezpečnost.

Plex jsem už vyřešil. Problém byl, že nebyl ještě nastavený a to zvenku nešlo. Ale ta krabička ho nestíhá a fakt ho potřebují jen jako externí disk, z kterého se filmy můžou otevírat jak na PC. Na mobilu to jede přes DS file, tak z tohoto pohledu spokojenost. Jinak po nastavení se už dá připojit přes Plex stránku.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 19. září 2021 08:10
Co je to za ten starej Ešus?

Router od UPC nech jako router a wifi nastav jen jako access point, je zbytečný mít 2 routery za sebou. Nebo nastav tu UPC krabičku do bridge a routuj to až na Asusu. Nebo se to dá řešit nastavením toho Asus routeru jako cíl DMZ na té UPC krabičce. Nebo holt směrovat porty ručně. Těch možností je hafo, ale 2 NAT za sebou bych nenechával, zbytečně si to komplikuješ.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 21. září 2021 15:18
LivArt napsal:
Kvůli přístupu na sdílenej disk instalovat Plex? Vážně? Very Happy


Kdyz ten realny problem je jen prehravani medii z toho, proc ne.

Ja jsem konecne vyzkousel streamovat plex z Anglie. Teda resp do anglie Laughing
A ty jo, prekvapive to zatim jede skvele. Bohuzel, muj skvely upc internet je porad skvele asymetricky Laughing Takze mam 300/20, a jsem limitovany tim. Ono 20mbps je stejne jejich nejvyssi remote limit - pak uz je jen original quality. Zvladne to kdyz je to treba 4k na 23mbps bitrate, to jeste proleze - ale kdyz jsou narocnejsi sceny, tak se to kouse jak to nacita pomaleji.. Tak proste jedu vsechno na tu maximlani transcoded quality, a dobry. Porad je to vetsi bitrate nez 4k netflix Mr. Green A holt 4K HDR co ma BR radove vetsi si pustim jen doma poradne Mr. Green
Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 21. září 2021 15:56
Teď koukám, že mi po výměně routeru blbne wifi připojení tiskárny.

Tiskárna se jeví jako připojená, ale ve Windowsu je offline a pomůže až její restart nebo vypnutí a zapnutí. Nějaké nápady, na co se podívat?
Zasláno: pá 24. září 2021 08:33
Asi si tu otevřu Elephantovo PC okénko - existuje způsob, jak do současné verze FF/Chrome/EDGE narvat VLC plugin? Zdá se, že všechny tyto prohlížeče už zásuvné moduly nepodporují. A VideoStation od Synology na něj spoléhává při přehrávání streamoaných videí.Dalo by se to ošálit např. CCCP codec packem nebo je to slepá ulička, protože browser je oddělený od systému?
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 26. září 2021 06:07
Ad tiskárna - wifi u tiskáren snad nikdy nefungovalo pořádně.

Ad pluginy - je k tomu potřeba API, který už prohlížeče nemají.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 481 z 483




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna