Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Poradna o elektronice a počítačích

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... , 481, 482, 483  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Chytne se Poradna?

Hlasování ukončeno 27.12.2006 20:58
Ano:
75% 75% [ 9 ]
Ne:
16% 16% [ 2 ]
Jdi raději jinam (třeba www.zive.cz):
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 27. září 2021 12:04
Fungovala v pořádku se starým routerem od ASUS. S novějším modelem od ešusu blbne. Bohužel nemá LAN rozhraní, a tak ji nemůžu připojit kabelem.

Sice jsem teď nic moc netisknul, ale pravděpodobnost, že by se rozbila v období výměny routeru, je značně nízká. Nebo přišel nějaký úžasný update Widlí.
Zasláno: čt 7. říjen 2021 07:53
Jak mi tu někdo doporučoval zkusit VPN, abych se protuneloval z NASu - nefunguje - neproleze skrz router Mr. Green

A tiskárna se buďto totálně rozjebala nebo Bill aktualizací dokurvil ovladače. Pořád se odpojuje. Při další návštěvě je nainstaluji na pracovní notebook, kde ještě nebyly, abych měl jistotu. Plus zkusím tiskárnu připojit přes USB do NASu. Když byla k němu připojená po Wifi, blbla stejně.
Zasláno: po 21. listopad 2022 11:25
Koukám, že FreeRapid už je ve věčných lovištích a nedá se s ním stáhnout ani video z youtube. Jaksi je jeho web mimo provoz.
Zasláno: pá 30. prosinec 2022 10:49
Hodiny v metostanici se řídí podle signálu DCF77. Avšak už pár dní přijímají naprosto nesmyslný čas, podle kterého je 27.10.2090 a asi o 3h 10 minut víc.

Zkusil jsem různé polohy sondy, co přijímá čas, bez výsledku. Stejnak vypnout a znovu zapnout meteostanici. Beze změny.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 30. prosinec 2022 11:35
Otec má budík příjímající signl DCF77 a občas když je přechod na letní čas nebo naopak z letního času, tak ho musí vzít a povozit v autě aby se čas aktualizoval. Jinak by tam měl špatný čas třeba i ještě několik dní, než by se to samo aktualizovalo. Z toho je vidět, že ten budík nepřijímá signál pořád. U nás je asi už signál slabší a to nepočítm případné rušení. Takže podle mě ti tam přišel zarušený signál s poškozenými bity s nesmyslným datem a časem. Koukám na wikipedii a jediná kontrola tam je paritní bit - vlastně 3 paritní bity, jeden na hodiny, jeden na minuty a jeden na datum. Nevím co to dělá, jestli nesedí parita, ale hádal bych, že to zahodí celý soubor dat a prostě čeká na další. Což v případě slabého a zarušeného signálu má za následek, že se vyhazuje spoustu souborů a na bezchybný se čeká dlouho...

Takže podle mě stačí počkat a nebo meteostanici vzít na procházku na Petřín... Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 30. prosinec 2022 12:54
Díky za komplexní odpověď.

Podle všeho signál přijímá venkovní meteosonda, takže by mohlo pomoct odšoubovat a vyndat baterie, co? Smile
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 30. prosinec 2022 20:08
To by mělo čas určitě resetovat.. i když aby ti tam pak dva dny neblikalo 00:00 Very Happy A jestli to přijímá ta sonda, tak ji pro příště dej někam na střechu... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 5. říjen 2023 08:26
Tak jsem zjistil, že svůj Kindle 5 mám už přes 10 let a stále funguje Smile Baterka sice už slabší, ale nijak neomezuje ve čtení knih.

Tohle se zdá, že byl ještě poctivý výrobek.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 5. říjen 2023 15:30
To jsi asi ten Kindle moc nepoužíval. Kindle mojí ženy taky pořád dlouho vydrží... ale ona ho taky moc nepoužívá...

Na druhou stranu, mě teď odešla 10Ah powerbanka Samsung s super fast charge (25 W), kterou jsem si před lety koupil k Samsungu Galaxy S9. Respektive neodešla, ale nabije teď tak 2% než chcípne. A to dřív nabila telefon 2x z 0 na 100. Pak mám ještě jednu, značky ADATA, kterou jsem si koupil k Samsungu Galaxy Note 4 a ta vydrží furt dlouho. Ale tu jsem tolik nepoužíval - umí nabíjet jen 5 V 0,5 A a navíc je obří, že se mě kolegové vždycky ptali, jestli je v tom jaderný reaktor... Think (má 20 Ah, neboli 20 000 mAh, neboli 20 000 000 μAh Magor )

Už se moc těším až to že mi baterka moc nevydrží budu řešit i u elektroauta... Crying or Very sad
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 27. říjen 2023 16:18
Obrázek
Už žádné výhry, žádné peníze od nigerijského strýčka a skoro žádný sex. Jen falešné balíky Sad
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 482 z 483




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna