Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Poradna o elektronice a počítačích

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 454, 455, 456 ... 481, 482, 483  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Chytne se Poradna?

Hlasování ukončeno 27.12.2006 20:58
Ano:
75% 75% [ 9 ]
Ne:
16% 16% [ 2 ]
Jdi raději jinam (třeba www.zive.cz):
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 08:22
Chtěl bych dostat z modemu od UPC rychlost 200 Mbps, kterou mám jako bonus ke smlouvě. Jak to co nejlevněji dostat do domácí​ sítě? Switch? Zatím mám jen 100 Mbps wifi router a gigabitový se mi zdají zbytečně předražené. WiFi řešit už nepotřebuji.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 09:17
Já nevím, jak jsou na tom wifi routery, ale asi před 5 lety jsem koupil nejlevnější 1Gb switch od tp-linku asi za 400 Kč a při propojení dvou počítačů skrz to lezlo nějakých 720 Mb/s, takže to úplně stačí. A jestli pak chceš i wifinu, tak na routeru vypnout DHCP a připojit z toho switche na nějaký LAN konektor routeru.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)
Příspěvek upravil 1× jenda^^, naposledy út 25. duben 2017 09:20.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 09:20
Switch? OK, nějaký menší si vyberu a za něj připojím WiFi router. Má i režim AP, tak ho snadno přepnu.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 09:24
No jestli to chceš nejdřív zkusit, jestli to fakt jede 200 Mb/s, tak můžeš připojit kabel z modemu od UPC přímo do počítače. Předpokládám, že ten modem má nějaké svoje DHCP a není tam třeba nastavovat nějaký PPPoE a podobný věci. Kdyby jo, tak by asi ani "hloupý" switch nefungoval a bylo by potřeba koupit 1Gb router, který umí tyhle autentizace.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 09:26
Už jsem si vygooglil info o modemu (podporuje) a v zimě jsem ho myslím i zkoušel. Teď je na čase si udělat radost. Schválně jestli najdu aspoň jednu jedinou stránku, která dodá download 200 Mbps Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 25. duben 2017 10:07
200 Mbps dostanes dneska uplne ze vseho.. jinak bych si to uz tolik let neplatil Laughing
Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 28. duben 2017 21:06
Otázka na zdejší HW kouzelníky. Mám tu notebook, do kterého byla prý kdysi vylita limonáda, když nešel spravit přeinstalací Windows (disk na odpis), dostal jsem ho, ať ho dám do šrotu a dělám si s ním, co chci. ALE displej, klávesnice, mechanika fungují. Disk má tolik read write chyb, že je nepoužitelný. Když vložím do mechaniky DVD s live distribucí Linuxu nebo Windows XP, tak se mi spustí základní GUI, ale už ne celý live systém a spadne to na rozbalení souborů - zřejmě ten disk live distribucím přeci jen chybí. Na staré live distribuci Ubuntu jsem byl schopný spustit test Prime 95 a běžel 2 hodiny bez chyby.

Napadají vás ještě nějaké live testy, kterými můžu ověřit stav notebooku, abych se mohl fundovaně rozhodnout, zda šroťák nebo pokus s koupí ntb disku? (desktopové tu mám, ale ty tam nenarvu a k připojení disku slouží taková rachitická flex kšanda, kterou není radno ohýbat).
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 29. duben 2017 08:54
1) Měls ho nejdřív rozebrat, vyndat desku a zkontrolovat ji, jestli to přeci jen nevyteklo na ni. Pak případně vzít alkohol a postižený místa vyčistit.
2) Unetbootin a Universal USB installer umí vytvořit prakticky plnohodnotnou instalaci linuxu na flashdisk, kde si můžeš vyhradit místo, do kterýho se bude zapisovat, takže disk netřeba.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 29. duben 2017 10:01
OK, ještě víc ho rozmontuji. Ale nechce se mi do toho. Je to Sony Vaio a dokonce i baterka tam je pod šroubky.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 3. květen 2017 09:49
Hele, když si na notebooku udělám wifi hotspot, tak mi ta wifina hrozně rychle vybíjí telefon, co se na ní připojí - padá to dolů jako by se blbě uspal, ale uspaný je a baterku i podle grafu žere wifi.
Nevíte proč to je a jak se toho zbavit?

Ten hotspot tvořím normálně pomocí
kód:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=NAZEV key=HESLO123 keyUsage=persistent
netsh wlan start hostednetwork


Google nepomáhá, protože nachází akorát výsledky, že hotspot na notebooku vybíjí notebook, hotspot na telefonu vybíjí telefon, ale to, že se telefon připojený k hotspotu rychle vybíjí, nikde není...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 455 z 483




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna