Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Právo na obranu vlastního majetku?!

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady

Co si myslíte o obraně vlastního majetku?

Hlasování není časově omezeno.
» Člověk by měl mít právo chránit majetek bez ohledu na zdraví zloděje.:
95% 95% [ 20 ]
Není možné zmrzačit člověka, který "jen" krade. Je to neúměrné.:
4% 4% [ 1 ]
Celkem hlasů : 21 / Hlasujících: 21
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Právo na obranu vlastního majetku?!

Zasláno: pá 9. prosinec 2005 21:31
Dnes jsem ve zprávách slyšel jak se vyvíjí případ důchodce, kterému zloději vykradli už 15x(!!) chatu, tak na zloděje nastražil samostříl zhotovený z jateční pistole, která zranila nohu dalšího zloděje, když šel do chaty krást.

Soud jej sice obvinil z nedovoleného ozbrojování, ale neudělil žádný trest s odůvodněním, že měl právo chránit svůj majetek. Proti tomu se však odvolal státní zástupce, takže příběh tímto zatím nekončí.

Co si myslíte o tom, jak chránit svůj majetek? Já si myslím, že když někdo (zloděj apod.) úmyslně porušuje zákon a jde někomu páchat škodu, tak nemá žádný morální nárok na právní ochranu, pokud během této nezákonné činnosti utrpí nějaký úraz.

Zloději co kradou auta, vykrádají byty či chaty a podobně, by tak měli činit s neustálým strachem, že přijdou o své hrabivé pazoury, nebo dokonce o život. Člověk který chrání vlastní majetek, by se naopak bát neměl.

EDIT: přidal jsem hlasování... jsem zvědav, jak dopadne... Mr. Green
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..
Příspěvek upravil 1× romulus, naposledy pá 9. prosinec 2005 22:04.

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: pá 9. prosinec 2005 21:32
Přesně tak, já bych to tak řešil, ale v dnešní době se holt maj dobře jen zloději a podobná veteš...
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 9. prosinec 2005 21:46
Tenhle svět už spěje do... někam Wink
Kdyby to bylo na mě, tak toho zloděje střelim ještě jednou a důchodci dam odměnu za dopadení Wink
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK
Zasláno: pá 9. prosinec 2005 22:45
Zlodeji jsou smejd a nas pravni system je na hov**

Tchan chytil v aute pred multikramem mladase a udelal to nejlepsi co mohl-nez ho odvedl ochrance,tak mu jeste v tom aute lehce rozbil hubu,pak ho odvedl ochrance a odesel...je hloupy,ze pak nejaky cas trochu nervozne cekal jestli na nej nepoda zlodej trestni oznameni Confused nastesti ho to nenapadlo..
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

Bonfire (+12)
VIP Redaktor


Příspěvky: 707
Bydliště: Tam kde ty ne
23 755,- VK
Zasláno: so 10. prosinec 2005 19:01
ja sem to prave cetl v novinach... ja bych to udelal jako to maji v USA nebo Australii, byl by klid
♫ co krok, punk rock ♫
HTC Touch HD / Acer Aspire 1406XC / Suzuki Swift GTi / 20cm dlouhé péro

!! SAMOVOLNĚ VZNĚTLIVÝ !!


Muj svist jezdi za:
Obrázek

reichsfuhrer (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 235
Bydliště: tam kde zrovna neprší
10 000,- VK
Zasláno: so 10. prosinec 2005 22:56
Podle me je strileni jedinym racionalnim resenim. nebo aspon stredoveky tresty-neco ukradnes a useknou ti ruku kerous to ukrad Twisted Evil

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 10. prosinec 2005 23:07
Bonfire napsal:
ja sem to prave cetl v novinach... ja bych to udelal jako to maji v USA nebo Australii, byl by klid
No, americký systém má (minimálně) dvě slabiny:
- stal se případ, že český (!!) turista se večer ztratil a nemohl najít cestu, tak zazvonil na nejbližší dům a domácí ze strachu, kdo to v noci přišel ho prostě přes dveře zastřelil - neměl přece co dělat na jeho pozemku

- budu chtít někoho zabít, tak taky není nic jednoduššího, než ho pozvat, ať večer přijde na skleničku a pak ho na svém pozemku zastřelit
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: so 10. prosinec 2005 23:43
To akoze keby som byval v amerike a niekoho by osm nenavidel tak by som ho pozval ku sebe ze zamrviem daco na PC odbachol ho a nic mi nespravia?OMG ta amerika
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 11. prosinec 2005 12:55
Kam toto spěje? Brick Wall
Za chvíli si dáš do baráku alarm a pak tě bude zloděj (popř. potenciální vrah) žalovat, že jsi mu poškodil sluch?! d'oh! Brick Wall Evil or Very Mad

Myslím, že s tím ale nic neuděláme, protože je to v lidech a když povolíte tvrdou ochranu majetku, budou toho zneužívat, pokud ji zakážete, zase toho budou zneužívat, vždycky to odnesou slušní lidi... Hand Crying or Very sad Evil or Very Mad Mad
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 1. srpen 2006 10:17
No, takže důchodce sice odešel od soudu bez trestu, ale dali mu uhradit soudní výlohy ve výši 7800,- Kč.

Arrow IDnes.cz: Důchodce se samostřílem musel zaplatit soudní výlohy

Policie vám majetek neochrání a sami nesmíte!!! No, není to skvělý?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna