Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Právo na obranu vlastního majetku?!

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady

Co si myslíte o obraně vlastního majetku?

Hlasování není časově omezeno.
» Člověk by měl mít právo chránit majetek bez ohledu na zdraví zloděje.:
95% 95% [ 20 ]
Není možné zmrzačit člověka, který "jen" krade. Je to neúměrné.:
4% 4% [ 1 ]
Celkem hlasů : 21 / Hlasujících: 21
Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 1. srpen 2006 10:51
Z toho plyne poučení: Nemějte žádný majetek a nebudete si ho muset hlídat! Mr. Green Laughing
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 1. srpen 2006 11:13
Kocourkov
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 13. srpen 2006 19:25
Můj pohled je opět poněkud odlišný. Nevím, co je vám bližší: systém, kdy každý muže bránit svůj majetek třeba i střelnou zbraní a pak je každý ozbrojen. Což přináší nejvíce smrtelných zranění střelnou zbraní na světě. V USA zemře takto 4000 lidí ročně. Anebo byste raději zvolili systém, ve kterém sice máte omezené právo nosit zbraň, dokonce ji nenosí ani běžní policajti. Zato se nemusíte bát, že vás při běžném přepadení obchodu někdo odpráskne. V GB zemře ročně střelnou zbraní cca 12 lidí. Oba údaje jsou uvedeny v poměru k 1M obyvatel. Jsem rozhodně pro Anglický model.
Na druhou stranu by si zákon o střelných zbraních a v něm obsažený pojem "nutná obrana" skutečně zasluhoval přehodnocení.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: ne 13. srpen 2006 20:15
Samozřejmě nechci, aby každý, který má IQ o něco větší jak hraboš polní nosil zbraně. To, že mě mladí kluci přešli přes auto cestou z diskotéky to taky pochopím a nemusím hned střílet! Ale nemohu se spokojit s tím že evidentní pachatel který spustí nástražný systém v nějaké chatce již 8 krát vykradené překonáním nějaké překážky, je "ten chudáček zraněný" a majitel musí dlouze vysvětlovat co tím chtěl docílit (i kdyby ta chatka byla otevřená, nemá tam kdo co pohledávat). U nás je totiž normální ten, co někomu ze stolu vzal mobil, než ten, který ho tam položil!
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 13. srpen 2006 21:12
2 bugi: pokud jde o zbraně, je jasný, že čím míň jich mezi lidma bude, tím líp. Zádrhel je trošku v tom, že zpřísnění v této oblasti povede ke zvýšení poměru zbraní u zločinců, oproti běžným lidem (včetně převozů peněz, ochranek apod.).
Tato diskuse ale řeší hlavně to, že pokud se někdo zraní na cizím pozemku, kde neměl co dělat a překonal dostatečné překážky na to, aby si byl jistý, že tam nemá co dělat, tak nemá mít sebemenší právo žalovat někoho za ublížení na zdraví.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: po 14. srpen 2006 18:04
Ale o tom jsem taky mluvil. Vše je díky špatné specifikaci nutné obrany. Pokud tohle někdo předělá, poslouží tím nám všem.
Věřili byste, že Amíci nevěří, že např. Kanaďani dokážou žít i s odemčenýma dveřma? d'oh!
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: út 15. srpen 2006 07:33
Ricky napsal:
Z toho plyne poučení: Nemějte žádný majetek a nebudete si ho muset hlídat! Mr. Green Laughing
nechci sejčkovat, ale toto je (podle současných českých zákonů) opravdu jediné možné řešení. vraťme se do doby ledové, kdy se každý bude starat jen o to, aby se "nažral" a přežil do druhého dne a ne o to aby měl lepší auto než soused, lepší televizi, větší bazén, větší barák, tučnější konto..... Confused
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 2 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna