Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Programujete?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: pá 16. září 2005 10:48
Když se bavíte o programování mě by kolikrát stačilo kdybych si uměl napsat nějaký makro pro excel se starou C602 sem to uměl jenže sem na židli u počítače vyseděl důlek než sem se to naučil. Teď už nemám tolik času.
Jestli chcete programovat jen tak pro potěšení měl bych jedno zadání. Před časem sme do firmy pořídily novou EZS ale už mi k ní nekoupily origoš program na ovládání všechno se ovládá těžkopádně pomocí kódů přez přístupové klávesnice. Pokud by měl někdo zájem Pošlete mi SZ přiblížim vám tématiku blíž a poskytnu nějaké podklady.
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

mina (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 460
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: pá 16. září 2005 13:02
Na základce jsem tak trochu dělal v Q-Basicu a na střední jsem to zvládal v C++ jenže měl jsem někdy dojem že to co se učíme je jednoduchý, teď sem tak 1,5roku neprogramoval a vím z toho zase kulový... uvídíme za 14dní Twisted Evil
on les aura!

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: pá 16. září 2005 17:15
Mno, ja mam zaklady C++ a jsem tak stredne pokrocily ve Visual Basicu a PHP (nerikejte, ze PHP neni programovani jenom prtot, ze je to pro web). Taky by se dalo rict C#, ale jak asi vite, je to Visual Basic, se syntaxi C++, takze nic prevratneho.

Ted se hlavne snazim dostat do toho c++....
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: pá 16. září 2005 22:20
Ehm u mne to šlo takhle:
basic na Didaktik skalica
pak qbasic na 286
pak dlouho Pascal
pak assembler na střední
pak C++ (přes Builder) na VŠ
(Delphi jsem zkoušel, ale nějak se neujalo)
pak J2ME... Think

Přesto o sobě netvrdím, že jsem dobrej programátor... Pouze jsem musel mít nápad a chuť jej realizovat, zbytek šel sám... Wink
Angel

EDIT: Ano zapomněl jsem ještě na makra ve Visual Basic for MS Office Mr. Green
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy
Příspěvek upravil 1× Ricky, naposledy ne 18. září 2005 12:30.

Milan... (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 4

10 000,- VK
Zasláno: so 17. září 2005 10:52
Ja som začínal s Delphi, potom dosť dlho Visual Basic a teraz C++ Builder. Skúšal som aj Pascal a Q-Basic ale nejako sa neujalo (no hádajte prečo Very Happy ).
V poslednej dobe programujem už iba v J2ME a občas si urobím nejaké makro vo VB na uľahčenie práce (napr. napíšem niečo v Exceli a pomocou makra sa mi to prepíše do takej podoby, aby som to mohol vložiť do zdrojového kódu v J2ME).

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: ne 18. září 2005 09:37
Programovani byla moje velka vasen na stredni. Zacinal jsem s nim uz drive, jak uz tu nekdo taky psal, v dobach didaktiku a specter. To bylo v basicu, potom prislo prvni PC s procesorem 8088, uz na tehdejsi dobu to byl stary srot, ale na lepsi nebylo. Na nem jsem si zacal hrat s Qbasicem. Zkousel jsem i Pascal, ale nejak se mi nedarilo prijit na syntaxi. Tu jsem se naucil az na stredni a tam jsem programovani propadl uplne. Bohuzel jsme meli programovani jenom prvni dva roky, v prvaku Pascal a ve druhaku Delphi, takze umim od kazdyho trochu. Neskutecne me to bavilo a snazil jsem se programovat i po tom co jsme to ve skole uz nebrali. Ted uz na to neni tolik casu, pres to se snazim naucit PHP, obcas napisu nejaky jednoduchy skript pro bash(shell pro unix systemy) a obcas taky jeste zasednu k delphi, ale zjistuju, ze jsem dost veci zapomnel a musim lovit v napovede. Taky jsem zkousel Kylix, o kterem by se dalo rict, ze je to obdoba Delphi pro linux.
Obrázek

BEZY (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 558
Bydliště: Karlovy Vary - Ruská kolonie
10 050,- VK
Zasláno: út 27. září 2005 17:22
No, tak bych potřeboval pomoct.
Udělal sem v Delphi poznámkovej blok, ale když chci otevřít text. soubor, tak se mi jen spustí prázdnej program bez obsahu toho texťáku. Tak mě zajímá, jak lze zjistit cestu k souboru, kterym byl můj program zavolanej. Dík Smile
Zasláno: út 27. září 2005 23:08
Tak už to mam:
kód:
if paramcount > 0 then begin //zjistí, zda byl prg. spuštěn s parametrem
    richedit.Lines.LoadFromFile(paramstr(1));  //načte soubor
end;
Zasláno: st 28. září 2005 16:18
ale jiná věc, jak lze změnit ikonku pro určité soubory? Třeba pro rtf a txt?
Tím, že jsem napsal 3 příspěvky za sebou, potvrzuji, že jsem spamer a neměli byste si mě vážit. ;-)

What's up?

Pato (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1194
Bydliště: SK - Prievidza
10 050,- VK
Zasláno: so 14. duben 2007 17:11
Tak, oživím túto tému - najskôr ma brat učil Visual Basic, potom v škole Pascal Brick Wall . A zrazu som cítil obrovskú potrebu programovať pre PockePC s Windows Mobile Mr. Green Tak som začal s JScript-om (ForwardPass) a teraz momentálne používam Basic4PPC (už som aj niečo vytvoril Mr. Green - http://www.b4ppcforum.geotrail.no/viewtopic.php?f=10&t=864 )
Inak Mr. Green -
Obrázek
Pod lamou býva najväčšia tma.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 2 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna