Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Psací písmo

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Psací písmo

Zasláno: čt 22. duben 2010 13:45
Co říkáte na to, že chtějí ve školách zrušit psací písmo a vyměnit ho za "míň psací"?

Takhle nějak asi vypadá:
Obrázek Obrázek
http://www.lencova.eu/cs/gal_latinka
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 13:54
Tak já tiskacím píšu od osmý třídy pořád.. řekl bych, že to asi víc lidí po mně přečte. Navíc tohle je taková komolenina psacího s tiskacím.. a stejně si každej začne psát po nějaký době podle svýho..

Ani nevím jestli s tím souhlasit nebo ne.. ale musíš uznat, že kdo píše psacím písmem, tak se to po něm nedá přečíst.. tiskacím vždycky jo.. Pak je otázka co je rychlejší. Spousta lidí říká, že tiskací je pomalejší.. ale já nevim, já mám takovou zkomoleninu toho psacího s tiskacím, teda s větší části je to tiskací a píšu stejně rychle jak ostatní, aspoň jsem nikdy neměl problém s psaní poznámek
Moje písmo zhruba vypadá jak Comenia Script.. Laughing

Třeba kdo tady ví, jak se píše psace velký Q,X.. Y .. Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 13:57
No já bych řekl, že velký Q se píše jako velký G, jenom dole nemá tu kličku, ale jen "čárku" Smile Velký X se píše jako malý, jenom je velký a velký Y taktéž Laughing

Já tak nějak nevím, co si o tom myslet. Sám píšu něčím mezi psacím a tiskacím a víc to připomíná to nový navrhovaný, jenom je to víc oblý Smile
Ale zas možná je lepší to normální psací, aby děcko vidělo víc ten rozdíl a přizpůsobilo si to podle sebe. Think Těžko říct.
Třeba v zahraničí psací písmo prej ani nepřečtou.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 14:53
Mi připadá že psací je rychlejší... Jinak psacím bych asi zvládl všechny písmena, ale nepoužívám to. Něco je jednodušší a rychlejší udělat tiskací... Jinak to Comenia script nevypadá nejhůř.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 15:47
jé, já jsem moderní... Mr. Green píšu tiskacím zhruba od 9. třídy ZŠ. Má to jedinej důbvod - psací po mě nikdo nepřečetl... Moje písmo taky vypadá jako ta jejich Comenia, ale s pár rozdílama (např. malý L píšu v psacím - jako takovou tu smyčku, aby se odlišilo od velkého i )..

a víte proč to chcou změnit? Aby všichni psali jako já... Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 17:41
Mě se to zdá zbytečný... Psací písmo mám doktorské, ale sám po sobě ho přečtu a píšu dost ryhle. Pro veřejné účely používám tiskací, nebo se snažím u psacího Mr. Green
Dříve se psalo všechno psacím. Tohle mi připadá jako krok zpět, alespoň co se estetického vnímání týče
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

swestka (0)
Myš
Myš


Narozen: 29.11.1996 (27 let)
Příspěvky: 1

10 070,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 18:33
No super, mě se to hrozně zamlouvá, nejvíc se mi zamlouvá G, to se mi fakt líbí. Ale nebude se to líbit naší 75 letý němčinářce, která nás učí, jak správně psát psací t Mr. Green Mr. Green Mr. Green to je vždycky:,,ale ty tu kličku neděláš směrem nahoru, ty jí děláš dolů a trochu dostrany, to tovje t mě nezajíímááá!" Mr. Green Mr. Green Mr. Green
A to chodim do 7 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Byl sem tu, Šwestkomat

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 19:01
No nechtěl bych..

Ale tak já nevim, já třeba tiskace psal od 4. třídy v angličtině.. protože nám tenkrát učitelka angličtiny říkala, že oni takhle píšou.. Pak jsme v matice začali brát různý funkce a tam se čísla moc nepíšou a psací tam vypadá blbě, tak jsem tam taky začal psát tiskace.. a koncem osmičky jsem psal tiskace už úplně všude Mr. Green

Jinak já když píšu psacím, tak mě z toho hrozně bolí ruka a zapomínám na různý háčky, někde nevim, ani kde se jak dělají.. Mr. Green A po 5 minutách začnu psát jak prase.. tiskace píšu prostě pořád stejně.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 19:03
swestka: tak z mého písma by jí hned klepla pepka
Moucha: já píšu jako prase i tiskacím Slinták
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 20:03
Moucha napsal:
No nechtěl bych..

Ale tak já nevim, já třeba tiskace psal od 4. třídy v angličtině.. protože nám tenkrát učitelka angličtiny říkala, že oni takhle píšou.. Pak jsme v matice začali brát různý funkce a tam se čísla moc nepíšou a psací tam vypadá blbě, tak jsem tam taky začal psát tiskace.. a koncem osmičky jsem psal tiskace už úplně všude Mr. Green


jj, já taky začal psat tiskace v angličtině a matice (i když tam se na základce používá jen x a y Mr. Green )... ale v češtině a ostatních předmětech jsem psal dlouho psacím, protože vím, že myslím češtinářka proti tiskacímu protestovala... Mr. Green

Ale teďka se zase učím psat velký psací pímsena, protože teďka v matice nemůžu rozeznat bod (který se velkým tiskacím písmenem) od vektorového pole (který značíme velkým psacím - resp v tisku velkou kurzívou...) než jsem pochopil, že velké psací A a velké tiskací A jsou dva ůzný pojmy, který ale u mě splývají, tak jsem měl v sešitě bordel... Magor

jo a Q neumím ani tiskací... z neznámýho důvodu tu "nožičku" píšu na druhou stranu... Laughing
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna