Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Rasismus

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Rasismus

Zasláno: st 3. srpen 2005 09:08
Toto téma se několikrát nakouslo v diskusi o Hitlerovi, ale zasloužilo by si vlastní.
Co si myslíte o rasismu v ČR/SR?

Můj názor je takový, že rasismus, s výjimkou několika extrémistických skupin, vychází z lidské přirozenosti. Pokud mám s romy několik špatných zkušeností (kdo je nemá?) a o dalších ze všech stran stále poslouchám, tak je přirozené, že při setkání s nimi jsem opatrný. Znám osobně spoustu cikánů co pracují, posílají děti do školy apod. a nic proti nim nemám a dokonce je obdivuji, že to přes veřejné mínění dokáží. Dnes je pěkný příklad Vlastimil Horváth, který by měl jít ostatním svou ctižádostí příkladem. Problém s rasismem je na straně romů, kteří se neumí přizpůsobit zákonům, které v tomto státě platí a dělají špatné jméno i těm, co se přizpůsobit chtějí a umí.

Opět s výjimkou extrémistických skupin u nás, pokud vím, nemají takové problémy asiati či černoši. Čím to je? Může za to většina, nebo je to tím, že se tyto menšiny chovají jinak než romové?

Jinak přístup státních orgánů považuji za rasismus naruby. Proč posuzovat trestný čin jinak pokud je spáchán proti členům menšiny? Když někoho bezdůvodně zmlátím, tak je špatné už to, že ho zmlátím a je snad úplně jedno jestli je to pro jeho barvu kůže, nebo proto, že se naváží do mé matky (třeba). Tohle jen prohlubuje problémy. Pokud se mají menšiny začlenit do společnosti, měli bysme je za rovnocené považovat i z hlediska zákona, takže pojem rasový motiv trestného činu by zákon znát neměl.

Prosím držte se v tomto tématu slušného vyjadřování, ať to tu nemusím promazávat. Děkuji
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Baros (0)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 362
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 09:27
V tomto ohledu by jsme si měli brát příklad z Anglie či Francie, které jsou velmi rasově tolerantní samozřejmě na malé vyjímky potvrzující pravidlo, v naší zemi byl a bude, nevím proč je tomu zrovna tak. Možná tím, že se u nás stále vyskytuje hodně extrémně pravicových organizací, které v mnoha případech nemají k rasismu daleko. Dále zřejmě tím, že Romové v ČR se ve své většině nechovají jako řádní občané a tím v u některých lidí podporují rasistické smýšlení o skinech nemluvě, ty spíš provokují k nasilným akcím...je to ale můj skromný názor, pokud si myslíte, že něco není na něm v pořádku reagujte...

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 12:01
Souhlasím s Romulem. Osobně znám několik cikánů (rómů) se kterými se veřejně bavím a nedělá mi to sebemenší problémy. Je jich ale bohužel jen pár. Docela by mě udivilo, kdyby mě někdo obvinil z rasové nesnášenlivosti. A s mírou rasově zaměřených útoků na tom naše vlast ve skutečnosti není až tak špatně. Stačí se podívat na Německo atd.
Dost mě pobavila jedna reporáž v TV, kde si nějaký úřad pozval jako sociálního poradce jednoho černocha z USA. Účastnil se jednání s cikány (rómy) a poté prohlásil, že to, co si tady dovolují, by jim jinde neprošlo. Že to není rasismus, co brání plynulé komunikaci, ale jejich zatvrzelost a odmítání kultury země, ve které žijí. Rozesmála mě slova jednoho cikána (roma): "A to seš černej, že s náma nedržíš?" Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

mina (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 460
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 12:07
souhlasím se všemi... Cool
My to tady máme holt tak nějak na ruby...
on les aura!

Olesh (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 20
Bydliště: Rychvald
10 000,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 18:16
Tady ve všem mám stejné názory jako romulus
Pivo, tchýně, uzené nejlepší jsou studené.

trodas (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 120
Bydliště: Prerov
10 000,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 19:56
To o cem romulus mluvi, se jmenuje "pozitivni diskriminace". Cize cikanu muzou vydirat bile tim, ze je obvini z rasove motivovaneho utoku - treba proto, ze na ne logicky zarvety ty zasr. cikane, jedes od meho auta, kdyz vidite, jak se vam snazi ukrast vuz Surprised Confused
To by tu opravdu nemelo byt a trestny cin be nemel najednou dostavat 2x ci 3x sveho normalniho ohodnoceni vysi trestni sazby jen proto, ze "poskozeny" se bude hajit rasismem.

Bych chtel videt, jak by soud uznal rasismus, kdyz banda cikanu nekoho okrade a zmlati... Neutral Surprised
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... Smile my config

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 20:00
No rád bych se k tomuto tématu vyjádřil ale asi bych nesplnil ty podmínky co napsal romulus červeně... Rolling Eyes

Sniper_RAT (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 27
Bydliště: Račice (Vyškov)
10 000,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 20:43
No o cikánech mluvit nebudu to se řeší v jiným vlákně.
Celkově si myslím,že češi rasisti nejsou,až na to že nemaj rádi cikány,což za rasismus nepovažuju...Černoši mi nevadí,pracujou,chovaj se slušně.Asiati mi taky zas tak nevadí,sice někteří okrádají stát na daních,ale to je jejich mentalita,jsou to prostě OBCHODNÍCI.Nehledě na to,že nám celkem slušně vaří... Wink

Mě osobně černoši,ani asiati,indiáni atd. vůbec nevadí,pokavaď nedělají bordel,což mi ale vadí i u bílých...

OT:Vzpomněl jsem si na jednu větu mýho kámoše... ,,Jsou dvě věci,který nesnáším!1.)Když někdo neuznává cizí hodnoty a kultury....a za 2.) Belgičany!!" Mr. Green
Jediné čeho v životě lituji je to,že nejsem někdo jiný.

kenas (+5)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 912
Bydliště: Brno, Kr. Pole
10 095,- VK
Zasláno: st 3. srpen 2005 21:10
Taky nejsem zadnej rasista, ale cikany nemam vubec rad. Niceho si nevazi. To vse o nich se uz psalo ale v jine sekci. Jak psal Sniper Rat, cernosi, asiati a dalsi lidi jine barvy pleti me taky nevadi. Dokonce hledam obchod kde bych mohl koupit naramek jak je livestrong, ale je cerno-bilej. Pokud budete vedet kde ho sehnat tak napiste. I ten Livestrong hledam. Jsem z Brna, tak pokud budete mit nejakej tip, kde ho koupit, tak pls napiste Pray

Baros (0)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 362
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: pá 5. srpen 2005 12:29
Rasismus je prý známkou primitivity.....?.....

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 1 z 4




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna