Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Repro k PC 2.1 channel

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
MAO (+28)
Malý Ale Obratný
VIP Čestný šéfík


Narozen: 17.5.1988 (35 let)
Příspěvky: 6037
Bydliště: Ústí nad Orlicí / Litomyšl
58 675,- VK
Zasláno: pá 30. prosinec 2005 00:03
vyreseno tak a jde spat jinak zitra nevstanu Smile
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 30. leden 2011 23:46
Tak jaký 2.1 repráčky k počítači? Teď tu mam ty i-trigue, co jsou v prvním příspěvku a moc se mi líbí, jak hrajou. Jenže jsem je ukradl tátovi a ten by možná byl rád, kdybych mu je po 2,5 letech vrátil... Mr. Green
Takže bych chtěl něco do cca 1500 Kč, nevím, kdo vyrábí dobrý repráky, ale s audio věcma od Creative jsem byl zatím spokojenej, takže bych vycházel z toho...

Možná bych neměl problém ani s 5.1 za o kousek vyšší cenu, ale u toho bych velice ocenil, kdyby si to umělo samo posílat nízký frekvence do subwooferu, protože fakt nemam chuť to zas řešit softwarově (a nakonec na nic nepřijít)

Problém vidím hlavně v tom, že když procházim e-shopy, tak všecko mi přijde strašně laciný a s malým výkonem a nebo moc drahý...
Hrozně se mi líbí tyhle:
Creative I-Trigue L3800
Ale u nich je horší než ta cena třeba to, že je nikde nemají.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)
Příspěvek upravil 1× jenda^^, naposledy po 31. leden 2011 00:17.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 00:04
Zkus něco od Logitechu. Mám tu 2.1 reproduktory od nich a hrajou dobře.* Kupoval jsem je tak před dvěma roky za 2100 kč. Typ X-230.

* Tedy s integrovanou zvukovkou hrály strašně basově (i když mají regulátor basů na bedýnkách, kterí byl na nule). Pomohla teď nová zvukovka, která do nich posílá méně vybasovaný signál a rock je konečně jako rock a ne duc buc.

EDIT: Jinak se orientuj spíš podle jiných věcí: vyhni se značkám s nevalnou pověstí (Genius, číny), koukej na výkon RMS, odstup od šumu - čím víc, tím líp - a frekvenční rozsah + plus není od věci se porozhlédnout po recenzích nebo kouknout na délku kabelů.

A připojovat to budeš předpokládám přes 3,5 mm jack a nic k tomu dalšího neplánuješ připojovat, ne?
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 00:37
podle rms výkonu??? srando....
odstup signálu od šumu by měl být tak kolem 75-90db, přičemž 90db už je víc-než-hezká hodnota

já bych se nebál ani těchle 5.1 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450850U8000STU
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 00:53
Genius, Evolve a podobný bych fakt nechtěl (navíc od dob Geniusu mám taky odpor k trafu uvnitř subwooferu, i když to je asi jedno), na výkon se snažím celkem koukat a v nabídce Creativu (na jejich stránkách) jsem s nějakým slušným narazil právě na to, co jsem dával odkaz, jenže ty nikde stejně nemají (a ty se mi zase fakt moc líbí, že bych toho litra snad i přihodil).
Mrknul jsem na pár Logitechů, ale lidi si u nich, i u těch dražších hodně stěžovali, že mají zvuk jak z plechovýho kýble apod...

Když na to tak koukám, tak bych taky k reproduktorům chtěl ovladač zvlášť - to znamená ne čudlíky na levým/pravým reproduktoru, ale prostě zvláštní krabičku, na který bude Volume a Bass (žádný basy vzadu na subwooferu, nehodlam při každým dolaďování zvuku lézt pod stůl a sahat do temných zákoutí, kde subwoofer schovám). Repráčky mám docela daleko od sebe, ale ovládání mam rád položený vedle klávesnice.

Bohužel, čím víc procházím ty různý nabídky v e-shopech, tím mám větší pocit, že pro mě mají NAPROSTÝ H***O! Nebo aspoň nic, co by bylo zhruba podle mých představ. Buď sestavičky s 5 cm subwooferem, kterej má 5W, nebo něco bližšího mým požadavkům, co ale nemá zvlášť ovládání a působí to na mě celkově divně/lacině, a nebo drahý pomalu-THX...

Hodlám k tomu připojovat jen 3,5 mm jack z PC, ale nějakej vstup navíc na ovladači se cení, zřídka bych na to rád připíchnul třeba mp3 přes 3,5...


LivArt: na ty jsem taky kouknul, ale moc se mi nezdá ta cena, nevím jak by hrály ty jednopásmový satelity. A jak to je vůbec u 5.1 repráků, když jde z počítače zvuk jen do L+R? Na Geniusech hrály jen ty L+R a subwoofer byl ticho a to bylo fakt k POS*ÁNÍ.


Asi skončím s výběrem tak, že si nechám ty tátovo, než někde něco zajímavýho zahlídnu... Škoda, že v těch různých kamených elektro obchodech si to člověk taky pořádně nemůže poslechnout. A škoda, že nikde nemají ty stejný, co tu mam Smile Ale zítra snad budu ve Varech, tak mrknu, co prodávají v electroworldu a v okay...

//zase si všímám toho, že si vždycky vymyslím nějakou věc, která by mi vyhovovala, a pak se divím, že nic takovýho nikde nemají. Ale fakt mi přijde divný, že třeba právě u těch 2.1 repráků v těch ceně cca 1200-2500 není výběr skoro žádnej
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 01:01
Jenda: a pokud zahlídneš Datart, tak ho můžeš náhodou i minout a nechat plavat - byl jsem tam před týdnem očumovat rádia, hifi-sestavy a dvd přehrávače a mají tam totální šrot Evil or Very Mad Mr. Green

Jinak s takovým výběrem mívám problémy taky. To, co si vysním, taky nikde nemívají, i když to není přání z řad sci-fi. Kdyby ses smířil s ovladačem na repro/subwooferu, tak můžeš vzít ty moje - prý "zlatý fond" pc reproduktorů...

V současnosti bych bral taky něco s víc vstupy - teď to tahám vše přes monitor.
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 01:13
Mně se relativně líbí i tyhle:
http://www.mironet.cz/creative-itrique-3330--repro--21--cerne+dp67868/
Ale subwoofer je o 7 W slabší než co mám teď, satelity o 3 W. Možná by hrály stejně dobře, ale nechce se mi kupovat něco horšího než co tu mam teď...
Někde o nich píšou, že mají problémy s velkou hlasitostí... Škoda, že nevím, co to ta "velká hlasitost" je... To, co mi tady stojí, hraje dost hodně nahlas, když je kolečko tak v půlce a zvuk je v pohodě.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 17:39
jenda: výkon bych nijak neřešil, protože nevíš jak a kdy je měřený....

jinak já doma teda 5.1 nemám, ale když jsme je zapojili třeba k mp3ce, tak hrálo všechno, imho i z počítače.... d'oh!
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 31. leden 2011 20:36
Achjooo... Prošel jsem si Okay a Electroworld a tam mají ještě větší kulový než v e-shopech...
Tyhle se mi líbí. Ale tim ovládáním to úplně podělali. Nejen, že není zvlášť, ale ještě navíc na subwooferu? Sad Ale prý nehrajou špatně
http://www.alza.cz/modecom-mc-2110-hnede-d213653.htm
//hmmmm, ale grrrrr Sad
http://www.mall.cz/reprokutory-2-1/modecom-mc-2150-hnede?v=472055
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 1. únor 2011 20:15
a to ty 3 stovky jsou až tak likvidační?
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 3 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna