Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Řidičský průkaz i pro cyklisty

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cyklistika

Měly by se zavést řidičské průkazy i pro cyklisty?

Hlasování není časově omezeno.
Ano, jsou to účastníci silničního provozu:
0% 0% [ 0 ]
Ne, byla by to další buzerace občanů:
0% 0% [ 0 ]
Nevím:
0% 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 0 / Hlasujících: 0
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK

Řidičský průkaz i pro cyklisty

Zasláno: po 3. leden 2022 23:25
V Polsku teď zavádějí cyklistické průkazy pro děti mezi 10 a 18 lety.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ahoj-ukaz-prukaz-v-polsku-mohou-deti-jezdit-na-kole-nove-jen-s-opravnenim-40382817

Myslíte, že by se to mělo zavést i u nás a i pro dospělé? A získání tohoto průkazu bych podmiňovat složením testu. Podobného jako v autoškole.


Protože ač taky občas jezdím na kole, tak mám i auto a když jedu autem, tak žasnu nad tím jak jsou někteří cyklisté schopní jezdit. Někteří ani neznají předpisy.

O elektrokoloběžkách a podobných elektronesmyslech ani nemluvě, ty jsou daleko horší protože s tím lidi jezdí po chodníku - už mě párkrát na takovém nesmyslu málem srazili... Jo a taky bych na ně vztáhl i bodový systém - aby se těm co soustavně předpisy nedodržují dal průkaz odebrat a tím jim znemožnit ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu... Think

Co na to říkáte? Nebo jste proti státní buzeraci a každý by měl mít svobodu? Přecijen když cyklista nedá přednost, tak je to hlavně on kdo to odnese. Auto z toho má jen odřený lak. A když cyklista srazí třeba chodce, tak to není většinou smrtelné... Think
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: po 3. leden 2022 23:43
Pro mě to jednou malem smrtelné bylo. Když mi bylo asi 13, hráli jsme s kamosema na sídlišti na policajty a zloděje a řítili se po sídlišti.. zpoza rohu vyšel stopadesatikilovej cigán, já to do něj napálil.. na kole osmu a dostal jsem takovou facku že jsem viděl hvězdičky Laughing

Jinak bych byl asi pro, ale nějaká vymahatelnost a přínos toho.. obojí nula nula nic.
Spousta cyklistů jsou řidiči, takže předpisy znají, ale vědomě volí je porušovat. Protože to jde, ulehčí jim to cestu, a nic se jim nestane.. dokud je teda někdo nepřejede no.

Ale u těch dětí by to pomohlo, ty jsou často nezkažený ještě v tomhle a dostanou aspoň nějakou průpravu.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 5. leden 2022 12:07
Facku? Jako od země nebo od našeho spoluobčana? Think

No, to je asi pravda, že spousta cyklistů jsou řidiči. Hele, co je pravdy na tom, že za porušení dopravních předpisů na kole, třeba jízdu na kole pod vlivem můžou člověku dát body a tím pádem i sebrat řidičák na auto?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 6. leden 2022 10:26
Od spoluobcana Laughing Ale zaslouzenou Anxious

Pokud vim tohle neplati, dostanes akorat pokutu, ale na auto se to nevztahuje. Proto se tu dal vesele chlasta na kole Mr. Green
Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 6. leden 2022 10:50
Jakmile s tím jezdí cyklista na silnici, tak by měl mít řidičák na kolo. Jak to jezdí, je fakt vrchol. Chvíli po chodníku, chvíli po silnici, pak si to přejede přes přechod.

Plus bych jim ještě namontoval tachometr, aby si jako nemysleli, že dvacítka a třicítka jsou jen pro šlapací autíčka Mr. Green
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 8. leden 2022 09:50
jirkacv napsal:
Pokud vim tohle neplati, dostanes akorat pokutu, ale na auto se to nevztahuje. Proto se tu dal vesele chlasta na kole Mr. Green

Aha, já právě vím, že se o tom kdysi (cca před 10 lety) diskutovalo a nevěděl jsem jestli to vešlo v platnost...
Elephant napsal:
Jakmile s tím jezdí cyklista na silnici, tak by měl mít řidičák na kolo. Jak to jezdí, je fakt vrchol. Chvíli po chodníku, chvíli po silnici, pak si to přejede přes přechod.

Takzvanej transformer. Chvíli se cítí být chodcem, chvíli autem. Neměl bys k nim být transfobní d'oh! Magor

Elephant napsal:
Plus bych jim ještě namontoval tachometr, aby si jako nemysleli, že dvacítka a třicítka jsou jen pro šlapací autíčka Mr. Green

Dvacítka? Třicítka? To máte proboha kde? To se pak nesmíte divit že máte všude zácpy... d'oh!
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cyklistika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna