Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Rituál dospělosti

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » O věcech chlapských
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Rituál dospělosti

Zasláno: st 15. únor 2012 22:11
S přáteli jsem se shodl, že dnešním chlapům krom jiného chybí nějaký rituál dospělosti - přechod od dětské hravosti k dospělé zodpovědnosti. Dřív to trošku bývala vojna, ještě dřív se mladík vydal do světa s uzlíčkem buchet od mámy, dnes o ničem nevím.
Myslíte si, že by chlap měl projít něčím, kde si uvědomí o čem je život, zodpovědnost a nějaké žebříčky hodnot, nebo to není potřeba? Jak by to mohlo probíhat?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 15. únor 2012 22:14
Za mě: Ne. Na vojně by z těch magorů, co mají pochroumaný žebříčky hodnot, stali ještě větší magoři a ostatní by akorát zbytečně trpěli.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. únor 2012 22:17
Ti, co jsou (třeba) ve vládě, na vojně asi taky byli... A že by jim to nějak pomohlo s žebříčkama hodnot se mi moc nezdá...

Podle mě je to prostě o povaze, rozumu a podobně. Někdo prostě magor bude, i kdyby šel na vojnu nebo vyrazil do světa třeba 10x; někdo bude mít hodnoty _správný_, i když nic z toho nepodnikne.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 15. únor 2012 22:18
Liv: tak jsi setřel jenom vojnu jako celek, s čímž naprosto souhlasím, ale to, že se na ní chlapi naučili postarat sami o sebe a pustili máminu sukni je svatá pravda.
Já se neptal, jestli by se měla vrátit vojna. To ani náhodou. Ptám se na rituál dospělosti. Vojna byla jenom příklad.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 16. únor 2012 11:17
Není možný to aplikovat na všechny, ale já myslím, že mi dost pomohlo odjet pryč z domova a žít sám. Lítat sám po úřadech a všecko si zařizovat. A snažím se kupovat si věci jenom za to, co si sám vydělám. Ale ještě teď bych si bez rodičů na jídlo nevydělal.

Ale mám i takový kamarády, co skončili střední a zůstali doma s rodičama, třeba pracujou, ale ta výplata jim zůstane a hotovo. Tam by pak asi pomohla nějaká dělba práce a spolufinancování domácnosti.

Nějaká plošná ritualizace Very Happy povinná pro všechny je pro mě nepřípustná.
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: čt 16. únor 2012 11:19
Plošná a povinná ritualizace asi určitě ne. Ale nějakou dobrodružnou individuální formou by to možná mohlo některé i bavit.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 16. únor 2012 11:39
Však se klidně může přihlásit do ativních záloh.... To je taková "vojna" pro dobrovolníky
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: čt 16. únor 2012 16:15
Však ono takový to běhání po úřadech a podobný věci. Časem stejně ten člověk od rodičů vypadne a bude muset žít sám. Pro někoho to teprve bude ten rituál, někdo už toto bude mít úspěšně za sebou.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 16. únor 2012 16:32
Tak zrovna běhání po úřadech je docela v pohodě né ještě? Smile Souhlasím, že bych i já potřeboval trošku přechod do dospělosti..
Třeba za nejdůležitější považuju to, že si neumím uvařit nějakej aspoň trošku kloudnej oběd.. Neumím vůbec nic, vždycky jsem měl peníze nebo stravenku si kdyžtak někam dojít do hospy Smile
Životní hodnoty.. to je asi každýho nějaká věc a rozumný člověk (kluk) si je uvědomují ..

Jinak souhlas, že spousta těch metrosexuálních nýmandů by vojnu potřebovala jako sůl..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » O věcech chlapských
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna