Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Rozumíte cívkám? :)

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
wizaard (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 29
Bydliště: Očelice, České Meziříčí, ČR
10 000,- VK
Zasláno: pá 14. červenec 2006 21:58
Mark Pawl napsal:
Herkules je myslim hořlavý ne? Wink

Jistě, že je hořlavý, ale určitě ne při nějakých 60°C Smile Kromě toho se ta cívka zahřívá celkem standardně (tedy ne příliš - udržím na ní prst) a dále se na vyšší teploty zahřívá nejenom proto, že je to cívka, ale především proto, že PCB grafiky je bohužel udělané tak, že se kontakty cívky dotýkají pasivu, který tím celou cívku ohřívá.

jenda.69 napsal:
Si z toho udělá multifunkční zařízení. Grafika + Vypalovačka Laughing

Hehe... no, kdyby to šlo tak lehko, hned bych to udělal! Smile
"Vše, co máš rozhodnout je, jak naložit s časem, který ti byl dán." - J.R.R. Tolkien
Osobní web | Gimpl ...aneb časopis studujících

Mark Pawl (+4)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1321

10 155,- VK
Zasláno: pá 14. červenec 2006 23:21
No jde o to, že mám takovej pocit že tohle lepidlo je extrémě hořlavý... je otázkou při kolika stupních má zážeh.. Myslim že ta hranice je hodně nízká Wink

Edit: A takhle blízko elektrických obvodů apod. je malá jiskřička celkem pravděpodobná.. a malá jiskřička udělá velkej bordel, to mi věř... Dělej jak myslíš Mr. Green

DavidT (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282

10 375,- VK
Zasláno: so 15. červenec 2006 00:04
Herkules není hořlavej!Jenom kanagon a ten extrémě.

wizaard (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 29
Bydliště: Očelice, České Meziříčí, ČR
10 000,- VK
Zasláno: so 15. červenec 2006 10:13
DavidT napsal:
Herkules není hořlavej!Jenom kanagon a ten extrémě.

Ha - díky za info, ale říkal jsem si, proč by mi brácha po jeho zkušenostech (považuju ho za celkem znalého odborníka) radil herkules, kdyby byl hořlavej. Resp. prakticky všechno je hořlavý, jde jen o to, jak moc a mně herkules rozhodně nepřijde extrémně hořlavej, takže bych se o to nebál.
"Vše, co máš rozhodnout je, jak naložit s časem, který ti byl dán." - J.R.R. Tolkien
Osobní web | Gimpl ...aneb časopis studujících

mvran (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 1

10 000,- VK

Re: Rozumíte cívkám? :)

Zasláno: po 4. září 2006 11:17
wizaard napsal:
Ahoj, lidi, prosím, potřeboval bych malou osvětu ohledně cívek. Konkrétně bych potřeboval odpověď na tento dotaz - co může způsobit, že obyčejná cívka na grafické kartě vydává bzučivý zvuk při práci GPU Confused ? Díky moc.

Jak už tady bylo řečeno, tak dobrý je Epoxy, nebo ještě líp lihový lak. Ostatní laky mohou způsobovat mezizávitové zkraty. Je důležité, aby lak proniknul mezi závity, proto by neměl být hustý.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 2 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna