Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

"Silniční zákon" -schválené změny

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 17:07
Pokud myslíš mít zařazený rychlostní stupeň tak tohle mne neučili Laughing Já tam chodil v době kdy učili vyhodit rychlost a vypnout motor!!! Jó tehdy ta naša Š 105 neměla posilovač brzd!!! Jinak byl myšlen případ jízdy po rovině a pak to začne malinko klesat. Byť máš stejně nohu na plynu, tak se auto vlivem menšího odporu trpošku víc rozjede. Pokud není tempomat, tak jsi v pr...! Vše je zas o lidech a na jakého vola se padne Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 18:32
Já spíš myslel to, že z kopce jedeme na stejný rychlostní stupeň, na který bychom jeli do toho kopce.
Většina tachometrů ukazuje něco víc, než ve skutečnosti jedeš. Proto se taky vychází z toho, že když jedeš rychleji než máš, tak o tom musíš vědět. Jo a někde jsem slyšel, že Policie nabízí zdarma přeměření tachometru. Ale to jen tak na okraj.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 20:18
2 bugi: ta poučka o jízdě z kopce se týká náklaďáků...
A dnes při čtení Práva, mě opět otrávil názor nějakého "odborníka na dopravu", že problém českých řidičů, je v ignorování zákonů. Chyba. Problém českých řidičů je v totální bezohlednosti dvou typů řidičů - nezkušení řidiči a frajírci (první z neznalosti a nezkušenosti, druzí úmyslně). Několikrát jsem byl v Itálii a pozoroval jsem tam zajímavý jev - v mnohem větší míře, než u nás, tam ignorují dopravní předpisy (viz níže), ale jsou k sobě neuvěřitelně ohleduplní.
V Itálii jsem se opakovaně setkával s tím, že ve městě jezdí na červenou, čímž nemyslím projíždění na poslední chvíli, ale na déle svítící červenou najedou do křižovatky, rozhlédnou se a projedou (hlavně motorkáři a "skútraři").
Na široké silnici i při zákazu předjíždění, plné čáře a omezené rychlosti jedou řidiči (poctivě všichni) u okraje silnice a prostředkem se běžně předjíždí.
V křižovatce s nalajnovanýma dvěma pruhama, si běžně řidiči dělají tři, aby křižovatku na zelenou projelo více aut. I tohle v praxi klidně funguje.
Takže řidiči by se hlavně měli respektovat navzájem až potom nějaký (natož špatný) zákon.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 21:00
Ta poučka o jízdě z kopce se netýká jen náklaďáků. Přehřát brzdy se můžou i u osobáku. O té ohleduplnosti: musím uznat, že mě dnes a denně překvapuje chování značného množství řidičů. V tom dobrém smyslu. Vůbec si nepamatuju, že bych dřív zažil, že by někdo někoho pustil na kruháči (zas tak dlouho nejsou), nebo z vedlejší silnice. A to nemluvím jen o situaci po zavedení bodového systému. Naopak.
I špatný zákon může posloužit dobré věci. Doufám, že ho ODS, po tom roce, co uvedli, vylepší tak, aby byl o něco tolerantnější, ale zároveň aby příliš nepovoloval uzdu právě oněm frajírkům. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: so 8. červenec 2006 09:15
Amatéři...brzdit z kopce. A ještě k tomu na pardubicku, kde je největší kopec reterdér Whistle

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: so 8. červenec 2006 11:22
2 Ena: Ten kopec mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí je taky ještě v Pardubickým kraji. Wink
Bavili jsme se tady o zbytečných a nepřehledných značkách na našich silnicích. Zdá se, že se PČR odhodlala v tomto směru něco udělat. Jen ten termín, do konce prázdnin, se mi zdá nějak přitaženej za pačesy. Ale, jak já vždycky říkám, nechme se překvapit.
Zasláno: ne 9. červenec 2006 09:39
Na serveru iDnes.cz vyšel rozhovor s prezidentem PČR Vladislavem Husákem. Z velké části je věnován právě novele silničního zákona. Pokud si jej ale budete chtít přečíst, tak se připravte na to, že redaktor, který rozhovor vedl, nepatří mezi nejkvalitnější. Not Talking
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: po 10. červenec 2006 15:51
Jedna rada. Pokud vás budou chtít pokutovat za jízdu o 3Km/hod rychlejší, tak se klidně odvolejte!!! Policie má cejchovaný radary na TUTO "přesnos + - 3Km/hod, takže vám NEMŮŽOU dokázat zda vozidlo jelo47; 50 nebo 53km/hod!!!!!!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 19:58
Tato rada vzešla od samotné PČR, ale týká se pouze jejich příslušníků. Nevztahuje se to na městské strážníky. I když věřím, že by i toto odvolání mělo úspěch. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

westik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 66
Bydliště: PRAHA
10 075,- VK
Zasláno: pá 14. červenec 2006 14:32
co nás čeká..! čeká??..

Píše se sedmý červenec 2007, rok a týden od památné chvíle, kdy vstoupil v platnost Šimonovského silniční zákon, řidiči zvaný „Šizák“. Co se změnilo?
První měsíc po zavedení Šizáka Češi nasbírali miliony bodů a díky pokutám za „rychlou“ jízdu mnoho z nich po zaplacení pokut klesá pod hranici chudoby. Smutný a typický je případ Josefa K. Jel 1. 7. 2006 po obci 50,001 km/h, byl zaměřen radarem, přišel o dva body a patnáct set Kč (čtvrtina důchodu). Zdrcen usedl do auta, plakal a sledoval tachometr, aby nepřekročil třicítku v Dlouhé Lhotě. Pro slzy neviděl, že obecní strážník Nováček (dříve třikrát trestaný pro znásilnění, loupeže a zpronevěru) stojí (celý den) na začátku přechodu pro chodce. K. vyfásl pokutu pět tisíc a další čtyři body dolů. Pak se zapomněl připoutat a uvázat psa. Řidičák fuč, zadlužil se a spáchal sebevraždu. Tři měsíce po Šizákovi končí bez papírů dva miliony řidičů a stát (včetně obcí) vybral na pokutách 105 miliard korun. Stavějí se nové silnice. Řidičské oprávnění si udržují jen bohatší občané schopní kompenzovat potřeby pokutujících.
Šest měsíců po Šizákovi mnoha uplácejícím docházejí úspory a po silnicích se prohánějí více méně pouze policisté. I jim však jdou především pěší strážníci ve službě po krku, a tak i oni pomalu přicházejí o právo řídit vozy. Sedm měsíců: vázne zásobování potravinami a zbožím, mnoho pacientů umírá - chybějí řidiči sanitek. Autobusová doprava zcela zkolabovala, po Praze jezdí posledních dva taxíky. Lidé se rvou o tramvaj. Benzinky houfně krachují.
Devět měsíců: Češi dojezdili. O řidičák přišel Zdeněk Bambas, šéf dopravní policie. Papíry už nemá NIKDO! Kupují se koně, muly, osli a tažní psi. Na kopnutí kopytem zemřelo více osob, než je obětí dopravních nehod. 6. 7. 2007. Rozvášněným davem pěších pohanů byl upálen Milan Šimonovský. Marně volal: „Obětujte Šizáka, ne mě!“
.......................................................................................................
autor neznámý

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 4 z 15




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna