Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Snažíte se kupovat neošizené potraviny?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Jídlo, pití

Snažíte se kupovat neošizené potraviny?

Hlasování není časově omezeno.
Ano:
90% 90% [ 9 ]
Občas:
10% 10% [ 1 ]
Nesleduji:
0% 0% [ 0 ]
Nezajímá mě to:
0% 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 10 / Hlasujících: 10
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: čt 1. březen 2012 20:26
Tohle asi každý ví, že? Ale i tak...

Youtube Video
Přehrát video


Jinak delší, ale taky celkem zajímavý je: http://vimeo.com/31571659 (o tom, jak tento jeden z největších potravinářských kšeftů dneška funguje).
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 1. březen 2012 23:42
romulusi, znám. Znáš ale i druhou stranu tohoto příběhu? O propagaci vody z kohoutku zase stojí vodovodní společnosti. Např. ve Francii to bylo v devadesátých letech, stála za tím Veolia, a úměrně s tím, jak lidi věřili, že kohoutkovka je kvalitní, tak zdražovali vodné a stočné. Cena vody stoupla několikanásobně. Tak kdopak stojí za naší českou iniciativou...? Nevím, snad je to nezištný důvod, možná Veolia.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 00:48
LOL, kolik myslíš, že se té vody z kohoutku vypije? dva litry denně na člověka? Laughing

Myslím, že takový věci jako koupání, sprchování, praní, mytí nádobí, splachování záchodu, vaření a podobně spotřebují o několik řádů víc vody, než se jí vypije... Myslíš, že když spotřebuješ o dva litry víc, tak na tom zbohatnou? Při ceně 0,05 Kč za litr na tom vydělají 10 haléřů, což je strašně moc. Víc ti určitě i prokape netěsnícím kohoutkem... Zdá se mi, že spiknutí hledáš na špatné straně.. Very Happy Ještě mi řekni, že je lepší si kupovat vodu v plastové lahvi za 20Kč.. A nebo člověk vlastně ani nepotřebuje pít a všechno je jen spiknutí, jak říká sekta breathiánů? Very Happy

Navíc i ta voda v lahvích je často ze stejn=ho vodovodu, takže těch 10 haléřů vodárnám zaplatíš tak jako tak... Jenže navíc musíš ještě platit obal, dopravu a další věci...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 00:55
pipa: netvrdím kupovat balenou vodu. Tvrdím jen, že současný mediální zájem u nás v republice může být výsledky lobby vodáren, jmenovitě té jedné. Podobnou strategii už použila dříve v západoevropských zemích, kde "přesvědčila" lidi o kvalitě vody a při té příležitosti jí i více než 10x násobně zdražila během několika let.

Jinak používej vodu, jakou chceš. Pij tu, co ti chutná. Pokud je to voda z lahve, budiž. Pokud kohoutkovka, jak chceš. U lahví se jen podívej, jestli je aspoň z nějakého vrtu, když ne rovnou minerálka. Pokud má ve složení "pitná voda", je to jen stočená kohoutkovka a je to jako v tom videu. Pokud piješ třebas Mattonku, tak to video až tak neplatí.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 01:49
Hele, schválně si spočítej, kolik denně vypiješ čisté vody - ať už z kohoutku, nebo balené. Ale nepočítej do toho žádné polévky, nebo třeba čaje, kávu a podobně, ty snad z balené vody nikdo nedělá. Myslím, že i ty dva litry jsou značně přehnané... A pak si zjisti, jakou máte spotřebu vody na den. Garantuji ti, že vypitá voda bude opravdu nepatrný zlomek z toho, co se spotřebuje...

Dál si uvědom, že i kdyby ta voda v lahvích nebyla ta z vodovodu, tak při její výrobě se jí taky použije dost... (už jen třeba na vyplachování lahví při výrobě - vzhledem k tomu, že se jedná o obaly na potraviny, tak se musí používat pitná voda, ne užitková...) Takže ve výsledku je i je možné, že vodárna vydělá víc na balené, než na té, co prodává ve vodovodu...

Osobně piju vodu z vodovodu. U nás v Olomouci ji máme chuťově dobrou (mimochodem je taky z podzemního vrtu).

Takže můj názor na vodu z vodovodu:
+Je skoro zadarmo (cca 5 haléřů za litr, popřípadě pokud máte vlastní studnu, tak úplně zadarmo)
+Je zdravá, narozdíl od sraček typu coca-cola nebo pepsi, co obsahují tunu cukru, umělá sladidla, konzervanty a podobné ze kterých dostanete cukrovku a rakovinu.
+Její kvalita se kontroluje (což sice balené taky) Ale ta z vodovodu pořád proudí - takže se nestane, že byste se nakazili třeba bakteriemi E.coli, které byly už několikrát nalezeny např. v Aquille a podobných vodách, které půl roku stály někde ve skladě a pak ještě jak dlouho v supermaketu...
-Obsahuje trochu chlóru. Ale když se nechá chvíli odstát, chlór vyprchá...

To jak se povedlo za posledních 20 let přesvědčit lidi, že je lepší pít balenou vodu je podle mě největším úspěchem marketingu všech dob... Za chvíli se snad bude prodávat i vzduch v láhvích... Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 02:06
Samozřejmě, že voda z kohoutku je levnější. Co člověk pije, záleží na něm. Sám piju občas i kohoutkovku. Celou dobu se tu já bavím o neochucených balených vodách. Zde záleží na preferencích. Např. v Praze máme chuťově hnusnou vodu pocházející z čištičky (ta šťastnější část Prahy ji má z Želivky). Je dost tvrdá, s chlorem. Ekologicky je výhodnější pít vodu z vodovodu.

Nejhorší na tom je, že někteří lidi kvůli lepší "chuti" kupují balenou vodu, která je jen stočená pitná voda (složení: pitná voda). To je v současné době největší zvěrstvo.

Ano, výrobci balených vod předvedli velký úspěch svého marketingu - masivně se kupuje balená voda. U nás v Praze jim tím pomohli cca přrd 15 lety přepojením vodovodu primárně na recyklovanou vodu. Plus český trh s balenou vodu je dost jiný než okolo ve světě. U nás převažují balené MINERÁLNÍ vody! Tyto vody mají jiné složení a chuť než voda v kohoutku. V jiných státech Evropy minerálku v takovém množství neseženeš (Španělsko, Portugalsko ani ťuk; v Itálii se za minerálku vydává každá flašku, ale skoro vždy jde o kohoutkovku, v lepším případě rozteklý alpský ledovec).

S lobby vodáren jsem narážel na to, že na Západě se některým firmám podařilo přijít s ještě ďábelštějším marketingem. Přesvědčil lidi, že voda z kohoutku je mnohem lepší než ta z kohoutku a tím ospravedlnil exponenciální zdražení vody z kohoutku (takže tím se dost prodražilo i praní, mytí atd.).

Takže jen doufám, že u nás ta tlačenka "voda z kohoutku do každé restaurace" je motivována čiště altruistickými a ekologickými motivy a ne nějakou vodárenskou lobby.
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 15:49
Pipa: Ale tím, že vodohospodářské firmy přesvědčí lidi, že pít kohoutkovou vodu je lepší a začnou zdražovat, nevzroste cena jen tý vody co vypiješ, ale veškerý, kterou spotřebuješ Wink
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: pá 2. březen 2012 16:05
Nevím, jestli cena vody nepodléhá nějaké regulaci. Jinak nevidím jediný důvod, proč by nezřízeně nezdražovali už teď. Že by proto, že zatím mají konkurenci v balené vodě? Že by v ní lidi začali i prát a koupat se? Mr. Green
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: so 3. březen 2012 21:17
V Kroměříži je dost hnusná kohoutková voda, ale já jsem zvyklej si napouštět kohoutkovou, kdekoli.
Jinak jezdíme s petflaškama k Přerovu do Horních Moštěnic, kde se vyrábí Hanácká kyselka. U té fabriky je taková bouda vykachličkovaná, dva kohoutky a každý si tam zadarmo může načepovat klidně 500 litrů hanačky přímo z pramene.
Je výborná, ale taky hodně železitá, takže jsou ty petflašky za čas úplně oranžový Very Happy taky záleží na počasí, když je dlouho sucho, má hodně bublinek a když je po dešti, je neperlivá.

Je fajn, že je to zadarmo. Navíc, je tam okýnko, kde si většina lidí koupí i ochucenou a to jen za cenu té vody, protože tam ji vydávají ve skle, které je vratné Smile
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: so 3. březen 2012 22:00
Joo.. tyhle prameny jsou moc fajn Smile Je to určitě na víc místech, já to viděl například na Slovensku s Budiškou Smile
Škoda, že takový prameny nejsou u pivovarů nebo jiných lihovarů že? Mr. Green

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Jídlo, pití
Strana 2 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna