Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Spojka

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 184,- VK
Zasláno: pá 6. srpen 2010 17:41
Diego skúšal som to radiť bez spojky , na mojom aute už mám odjazdených 25.000 kilákov tak som sa vcelku aj triafal do plynu aby som tam vrazil rychlosť bez spojky
btw. na niektorych motorkach pouzivas spojku len ked sa rozbiehas na jednotke a preradujes do dvojky potom už nepotrebuješ
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: pá 6. srpen 2010 17:44
dyť tam perte ty kvalty bez spojky, ale pak nedržkujte, že šly převodový kola do hajz... Mr. Green

palucko: to je proto, že tam je automat na spojku, hezky je vidět na čz 476 a novějších... Je to takovej plíšek, kterej hejbe tyčkou, která rozpíná spojku. A když seš joo šikovnej, tak se na to i rozjedeš.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: pá 6. srpen 2010 18:11
Tak keď sa rozumieš tak mi povedz z akého dôvodu nezaradím rýchlosť bez spojky bez toho aby som to tam rval Wink

Ja na strojárke nie som ale do aút sa vyznám dosť Wink.Vieš prečo sa pri starých autách bez synchrónov používal medziplyn?
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: pá 6. srpen 2010 18:30
1) netrefíš ty otáčky přesně a po celou dobu stejně, takže synchrony dostávají naprd...
2) představ si 2 ozubená kola, která do sebe zapadají, jedna veličina se tam hodně mění... Je to styčná plocha. A co se stane když velká síla působí na malou plochu?
3) meziplyn proto, aby se srovnaly otáčky v převodovce (pokud se teda bavíme o meziplynu stylem vyřadit, pustit spojku, sešlápnout heft, spojka, kvalt). Jenže narozdíl od synchronů, tady nic nebrzdí, kdežto synchrony fungují tak, že ozubené kolo přibržďují Wink

Kdyby mělo tvoje auto nohy, nakope ti pr... Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: pá 6. srpen 2010 19:31
slováci: no zrovna jsem chtěl napsat, že kdyby to tu četl nějaký automechanik, tak asi dost krótí hlavou Mr. Green naštěstí je tu aspoň LivArt
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 184,- VK
Zasláno: so 7. srpen 2010 01:33
hmm tí praví sem píšu čo majú najazdených desať kilometrov Very Happy
Obrázek

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: so 7. srpen 2010 09:55
LivArt poviem ti tak, že môj otec je vyštudovaný automechanik vyše 20 rokov.Áut má odskúšaných viac ako my všetci dokopy a radenie bez spojky má odskúšané tiež Wink.Vravím ti sám si to odskúšaj.Už duplom keď si strojný inžinier tak by si mal vedieť, že to bez problémov ide ovšem ak nie si amatér.A áno moje auto by mi nakopalo prdel.Ale za to ako neskutočne trápim motor.Vkuse vo veľmi vysokých otáčkach, vkuse plný kotol.Jediné čo šetrím sú tlmiče heh.Ale chceme kúpiť auto nové tak sa na tomto môžem tento rok ešte poblázniť
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 7. srpen 2010 10:21
diego: já neříkám že to nejde, ono to jde, za ideálních podmínek je to i bezpečný, ale ty bezpečný podmínky nemáš šanci udržet. Na neutrál můžeš klidně řadit bez spojky, tam to vliv nemá. A když to uděláš u fichtla, tak v nejlepším případě se ohnou vidličky, v horším lítají kusy převodovky Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: so 7. srpen 2010 11:03
Vidíš a o toto mi išlo.Úplne ideálne podmienky sa dosiahnúť nedajú.Ale tak ktorý hlupák by radil bez spojky len tka zo srandy?Keď otec jazdil bez spojky tka to bola núdzovka kvôli pokazenému spojkovému pedálu.A s tým neutrálom neviem kto to tu riešil ale pre mňa je úplne normálna vec, že vyradím do neutráu ebz spojky
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 8. srpen 2010 12:01
Toto je fakt plodná diskuze. Mr. Green
Mám najetých tak 800 000 km a nikdy by mě nenapadlo v koloně, nebo na semaforu stát na spojce a nevyřadit, nikdy by mě nenapadlo řadit bez spojky, když mi funguje a to ani na neutrál, protože i to v určitou chvíli zbytečně zatěžuje synchrony.
Jasně, pokud máte starou plečku, na které se půl roku vyblbnete a pak ji dáte na ekologickou likvidaci, tak je to jedno, ale pokud má auto vydržet třeba 300 000 km, tak to chce přemýšlet trošku jinak.
A jak říkal LivArt, už staré ČZ a Jawy měly automatickou spojku, takže nešlo samozřejmě o řazení bez spojky.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 2 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna