Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Stavby obchodních domů v centru Brna (nebo je to i jinde?)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Stavby obchodních domů v centru Brna (nebo je to i jinde?)

Zasláno: út 30. srpen 2005 00:10
Tohle už musím taky napsat.
Hrozně moc by mě zajímalo, proč jsou někým (nevím kdo to má na starosti - radní, dopravní odbor magistrátu či někdo jiný) neustále bezdůvodně povolovány stavby obchodních domů přímo v centru města Brna (InterSpar na Cejlu, Vaňkovka, Carefour v Krpoli a teď novej Bauhaus na Heršpické) vždy je kvůli tomu několik týdnů až měsíců neprůjezdná půlka Brna a k čemu to? Potřebuju si jezdit nakupovat do centra? Kdo z toho co má?
Podle mně by si dotyčné obchodní domy zasloužily bojkot všech, kdo kvůli jejich stavbě denně tvrdnou hodiny v zácpách...

Co vy na to?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 07:55
Všechno je to dneska pouze o penězích. Myslíš, že má nějake rozumnej člověk na městským úřadě dané části zájem mít přecpané centrum autama, zvýšené exhalace, zvýšený pohyb chodců, další nevzhlednou betonovo-kovovo-skleněnou krabici mezi starou zástavbou atd.? Představ si, že sedíš na místě, na kterém rozhoduješ o stavebním povolení a o pozemku. Přijde za Tebou takovej strejda, nebo pěkná mladá slečna a představí se Ti jako že jsou od Skansky, Lídlu apod. Mimo řečí, jak by to byla záslužná činnost pro obec, spousta pracovních míst a spoustu dalších velmi "užitečných" keců Ti nabídne převodem poměrně vysokou finanční částku, kterou si Ty, za tím stolkem možná vyděláš tak za 10 let. Co uděláš? Vykašleš se na nějaký normy a lidi co tam bydlí. O lidskosti ani nemluvím. Nahlásíš číslo účtu, vyžádáš si dokumentaci a dechem nahřeješ razítko Wink .
Je to hnusný ale bohužel je to tak a nenechám si vysvětlit, že např. v Brně byl pro občana velice výhodný a důležitý Velký Špalíček, několik Lídlů postavených v blízkosti jiných supermarketů a že potřebujeme mít v Brně 3 Interspary. Lídl je stejně sračka maximálně pro přihlouplý důchodce, kterým nevadí zboží nízké kvality převážně z Polska a bývalého východního Německa. Už jen ten barák je mi odporenej a jejich agresivita spolu s Kauflandem mi leze krkem (víte, že je to jedna společnost?).

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 16:42
Tak tohle se rozmaha asi uz uplne vsude. Mesto ve kterem bydlim je pomerne male(< 15 000 obyvatel) ale tyhle obchody se tu stavi jeden za druhym. Nedavno tu postavili Lidl v tesne blizkosti Plusu, Delvity a Penny, zbourali kvuli tomu nekolik starsich domu, mezi nimy i moji oblibenou hospodu a pokaceli nekolik stromu. Postavili sice novy kruhovy objezd, ale na miste kde byla naprosto prehledna krizovatka a ten kruhac tam podle me je spis horsi reseni. Ted se tu bude stavet Billa, opet se kvuli tomu boura a kaci a opet je jeji umisteni z meho pohledu naprosto nesmyslne. Holt penize vladnou svetem.

Baros (0)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 362
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: st 31. srpen 2005 08:15
No zachvílu asi ani nevyjedu z Komárova, nedávno postavily Lidl, teď staví prozměnu na druhým konci další, teďka ta Vaňkovka, zachvílu bude hluk a zácpy aji v tak relativně poklidným místě jakým Komárov byl...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 17. květen 2009 21:22
V KV naštěstí obchoďáky postavili spíš ke kraji, tak je to tam lepší.
Ale stejně to nechápu, podle čeho se rozhodujou kde stavět. V Nejdku stavěli Penny. Jedna místní firma jim nabídla svojí nevyužívanou budovu za dobrou cenu a oni odmítli, že to nemá tu jejich architekturu...
No a nakonec obchoďák postavili ani ne 100 metrů vedle úplně novej, naprosto hnusnou krabici, která jako jiný Penny taky nevypadá a v druhým patře měl bejt bownling, kterej chtělo město (ten tam navíc teď stejně neni a je tam prostě jenom prázdný patro navíc)... Tak mi to vysvětlete... Think
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: ne 17. květen 2009 22:25
Tak v Budějkách se všechno staví taky spíš okolo než v centru. Tady na to ani neni místo Mr. Green
V "centru" je postavený snad akorát Mercury, což je naše autobusový nádraží, kde jezdí autobusy po střeše Mr. Green a pak jenom obchodní dům Dvořák, cože je obchoďák přímo udělanej ve starý zástavbě. Ale v historický části města to asi jinak udělat nemohli Think

Ale dá se tu říct, že je tu všechno postavený tak nějak v normě Think Ikdyž mi teď trošku nesedí, že se tu má stavět obchoďák přímo vedle výstaviště, teď se tam dělají cirkusy, pouťe. Ale je fakt, že ten novej obchoďák by měl víc parkovacích míst, než jak je to teď Angel

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 17. květen 2009 22:38
u nás je to vcelku v pohodě.. Billa se postavila s novým autobusovým nádražím, albert naproti přes silnici místo nějaký starý stodoly a kubík na náměstí je v historické budově, tam to ani jinak nešlo...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: po 18. květen 2009 14:11
Tak na Mělníku je, resp. jsou: Plus, Penny, Tesco, Kaufland, Kik, Albert,...
Jo a v neděli v poředu Retro na ČT1 dávali pěkný dokument, jak se stavěla a otvírala Kotva v Praze a Máj. fakt zajímavé....
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: út 19. květen 2009 11:55
ve většině měst se staví obchoďáky poblíže center a uprostřed sídlišť. a můžou za to hlavně ti, co si namastili kapsy úplatkama za umístění v místě, kde by to v civilizovaném světě nedovolili. zajímalo by mne, jak by se vyjímal takový kaufland u braniborské brány
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna