Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Stáže, Studiní pobyty, Erasmus...

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK

Stáže, Studiní pobyty, Erasmus...

Zasláno: čt 25. leden 2018 00:11
Já to nechápu... dneska jsou studenti líní cestovat i zadarmo... co zadarmo.. jsou líní i když za to dostanou peníze (a to ne malé, tolik si nějakým sběrem jahod nevydělají...) Dělali jsme takový náborový seminář pro studenty, zamluvili jsme tu největší učebnu určenou pro 300 lidí, koupili spoustu chlebíčků a koláčků a dalšího jídla a pití, udělali megakampaň přes univerzitní maily, sociální sítě i pomocí letáků v reálném světě... a došlo 18 lidí... a z toho jen 2 byli zájemci o stáž... Rolling Eyes
Nechápu...
Za mých mladých let jsem využil každou příležitost a jsem za to rád...
To se dneska studenti tak bojí nebo nedokáží opustit maminku? Very Happy

A co vy? Byly jste někde v zahraničí v rámci školy? A jestli ne, jeli byste? Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 04:10
Nebyl. Možnosti byly, ale tak v poměru 1:30. Kdyby bylo něco takového, tak bych jel Very Happy u tebe to bude asi tím, že nabízíš stáž v Putinově a 90% pražských studentů bude součástí kavárny, které se čehokoliv spojeného s Ruskem štítí Wink
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 12:39
No to asi jo... jeden můj spolužák co tam se mnou byl na týden hleděl, že tam mají obchody a mají v nich i jídlo... Jsme si dělal srandu že jej vymyla Bruselská propaganda... (už nemůžem říkat ani Americká, protože Trump je jen Putinova loutka Very Happy )
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 12:57
Znam spoustu lidi co jezdi/li kam muzou, ale do Ruska? To mi prijde jen o malo rozumnejsi nez jet na staz do Iraku treba Laughing
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 13:41
No a to jsou ty předsudky a propaganda... Do Iráku bych asi nejel, tam bych se bál aby mě nepodřezali že jsem Američan... Byl jsem ale na Erasmu v Turecku a tak to můžu celkem porovnávat... Turecko je daleko uzavřenější a v mnohem zaostalejší než ČR... Tedy možná Istanbul je civilizovaný ale já byl v třímilionovém městě v Asijské části a tam to mimo centrum vypadalo kolikrát jako někde v Africe... Slumy, lidi jezdící na povozech tažených osly, ženské v burkách... I tak to byl zajímavý zážitek, který bych si klidně zopakoval... Rusko (tedy jeho evropská část včetně města kde jsem byl) je kolikrát i civilizovanější než Česko...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 14:47
Ne, to ty mas evidentne predsudky.. ze cokoliv nekdo rekne o Rusku jsou predsudky Smile Moje jsou informace od lidi ci tam zili nebo ziji 30 nebo 40 let.
Jako turista na par dni si muzes myslet jak je to civilizovana zeme, ale pravda je takova, ze je to demokracie jen navenek. Proto odtamtud tolik lidi utika jinam. Mam hodne kolegu, vetsinu z Moskvy, a vsichni by radi kdyby se rezim zmenil ve skutecnou demokracii, ale to je zatim bez sance. U nas si lidi stezuji jak je to hrozny, ze zase vyhraje Zeman.. ale aspon mame moznost volby. Vetsina naroda jsou blbci a/nebo chudaci, ale to je holt demokracie, a vyhrava vetsina. V Rusku ted budou taky volby. Jenze jenom naoko, protoze jediny skutecny Putinuv protikandidat se nemuze ucastnit Laughing

Nez jsem nastoupil do prvni mezinarodni firmy, tak jsem si rikal ze bych se do Ruska podival, Petrohrad, Moskva.. Ale za poslednich 5 let jsem slysel tolik prisernosti od Rusaku co zdrhli, ze opravdu nemam zajem. Jasne, jako turisty se me to netyka, a je to natolik civilizovana zeme, ze by se mi nejspis nic nestalo (narozdil treba od toho Iraku), a kdyz, tak je to asi stejna sance jako na dovolene kdekoliv. Ale je spousta zemi kde jsem nebyl, tak proc jezdit nekam, kde je takovyhle rezim Think
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 18:25
Faktem je ale to že Putina tam většina lidí opravdu volí... takže i kdyby byl protikandidát tak by stejně vyhrál on... S nějakým útlakem to tam fakt není tak horké, samozřejmě že pokud jsi nějaký politický aktivista tak to bude asi horší (zase ale i u nás se političtí aktivisté zavírají), ale jako normální člověk se ničeho fakt nemusíš bát... Nějaký režim máš všude... V Turecku je Erdogan, v Británii izolacionisté co chtějí vyhnat všechny Poláky co kradou práci, v Německu Merkelová co propaguje anti-science hnutí (např. není vůle financovat jaderný či biotechnologický výzkum a tak vědci a celé laboratoře utíkají do USA, naopak anti-science aktivisté dostávají státní dotace), v USA máš zase Trumpa... jsem si jistý že každý kdo by odkudkoliv utekl by ti taky řekl že to je tam odkud utekl strašné.... to bys nemohl nikde...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 19:47
No, a to je prave ta turisticka verze. Jak je mozne ze vsichni ti domorodci tvrdi neco jineho? A nejsou to zadni aktiviste, ale obycejni "chytri" lide, s lepsim platem.. Korupce je tam vsude, abys mohl neco vydelat, tak musis makat nacerno.. policie a soudy jsou v podstate jen takova mafie, kdyz se jim znelibis, staci aby policajt rekl "ten to byl" a nikdo s tim nic neudela, proste te zavrou. Protoze statni zastupce veri policajtovi, a soudce veri zastupci Smile Lidi se tam boji policajtu, protoze kdyz nejakeho nastves, tak si odepsanej.

Je to stejne jako u nas, voli ho stara garda, stejne jako Zemana. Mladi a stredni generace by volili alternativu, ale nemuzou. Samozrejme s vyjimkami na obe strany. A mozna ze by opravdu zase vyhral Putin, ale aspon by to bylo demokraticke.

Jasne, vsichni ti lide maji neco spolecneho. Sli odtamtud za lepsim. Ale nekteri jeste pred tim, nez byl vubec Putin premier, natoz prezident. Ale nikdo z nich se tam nechce vratit, dokud tam bude tohle. Spousta jich ma obcanstvi uz u nas. Ti mladsi porad doufaji ze nakonec se neco zmeni a vrati se, ale do te doby jsou jinde Smile A dokud bude Putin, tak se nic nezmeni. Az nebude, tak mozna, snad.. kdo vi.

Ale takove pribehy jsem slysel od kolegu z ruznych firem, v ruznych zemich (no dobra, jen Cechy a UK Mr. Green). Takze opravdu verim vic tehle verzi, z vice zdroju, kteri se tam narodili a leta zili, nez tobe, ktery tam byl "par dni" na vylete Smile

Pravda je, ze me politika moc nezajima. K volbam chodim, volim co je nejlepsi pro me, jako kazdy.. Ale nejaka propaganda jako takova jde mimo me, protoze to proste nesleduju, a nezajima me to. A kdyz na politiku dojde, tak spis jen posloucham. Ale behem tech let jsem proste mel spoustu rozhovoru s kolegy na tohle tema, nebo i treba byl jen svedkem debaty mezi klukama z Ruska v hospode (nez toho vypijou tolik ze prepnou do rustiny a pak rozumim jen nadavky Laughing), kdy to ani neni, nebo nezacina, jako debata o politice, ale o domove.. A je to proste hnus Smile

Samozrejme ze maji i dobre veci. Kupodivu (pro me, s mymi predsudky v tehle oblasti) treba lekarstvi se tam obecne zda byt na lepsi urovni (manzelka jednoho z tech kolegu je doktorka, takze ma srovnani i jako pacient, i jako doktor).

A jasne, jsou horsi mista.. pro me treba Erdoganovo Turecko. A vubec vsechny ty divne zeme na strednim vychode Mr. Green Na druhou stranu - zas takovy rozdil tam nevidim. Prijde mi to dost podobne, akorat ze Erdogan to dela vic viditelne. V Britanii to je asi jako Kotleba na Slovensku.. takova mistni raritka spis, realne to neni tak horke zase. Trump neni rezim, ale egomaniak s funkci Mr. Green

A asi jo, kdyz nekdo odnekud utika, bude to rikat. Ale kdyby to strasne nebylo, proc by jinak utikal? Smile Znam i lidi, kteri se z Ameriky nebo Kanady stehovali sem k nam.. nebo treba z Rakouska, Italie.. ale ti neutikali, proste je to zajimalo, jak se tu zije, nebo se jim tu libilo.. nekteri jsou "blazni" a proste kazdy pulrok-rok zmeni praci a zemi Smile U nas ve firme je spousta lidi, kteri se prestehovali z Londyna do Prahy (tam je motivace jednoducha, Londyn je absurdne drahy na bydleni a zivot obecne, a u nas ve firme plati hodne dobre, takze kdyz se presunou k nam, v podstate jim nasobne stoupne zivotni uroven, i kdyz maji v aboslutnich cislech mene Mr. Green ).

Proste, takova ta ekonomicka migrace, ta je vcelku normalni. Proto taky v Praze zije vic slovaku nez v Bratislave Mr. Green ( youtube.com ). Ale Rusko je asi jedina zeme, ze ktere znam lidi, kteri opravdu "utekli" Smile Vlastne ne, jeste Palestina. Ale to je zase jinej pribeh Mr. Green
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 20:38
No turistická verze... Byl jsem tam už 4x, dohromady asi půl roku, naposled na 3 měsíce... Pracoval jsem tam s Rusama, myslím že placenýma víc než dobře a s minimálně Mgr. titulem... prostě si myslím, že máš nereprezentativní vzorek... Jinak soudy jsou mafie i tady. Ale to že věří více policistovi to je snad normální, ne? Pokud je to jen slovo proti slovu a žádné další důkazy tak bych taky více věřil policistovi... Ano, věřím že ti kdo otevřeně vystupují proti vládě jsou tvrdě potlačováni a že pokud jdete na protivládní demonstraci tak vás policisté zbijí ale to je tak všechno... Jinak je tam všechno normální...

navíc jako cizinec jsem se tam nikdy nesetkal s opovržením a nikdo mě nepovažoval za póvl jako třeba v Británii... (Taky velká výhoda že tam člověk není za socku jako na západě - ač tedy třeba ve vědě [teda v takových těch ve technických oborech kterým stát přikládá váhu] tam jsou lidi placení mnohem líp jak tady... vlastně je tam velká nerovnost - v tomhle se ten komunismus povedl líp v Česku že tu nemáme takovou nerovnost a všichni berou skoro stejně. Takže to že pokud si chtějí vydělat tak tam pracují na černo tomu věřím... ale to je časté i u nás třeba mezi řemeslníky atd...)


Jinak koukám že asi změním název na Rusko, protože tu nic jiného neřešíme... Rolling Eyes
Každopádně i kdyby to tam bylo tak strašné tak by bylo fajn se tam podívat, třeba aby člověk viděl co tady v Česku má a neremcal... Very Happy


Abych se vrátil k tématu tak bych si v budoucnu chtěl požádat o Fullbrightovo stipendium a podívat se na rok do USA... uvidíme jestli to vyjde...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 25. leden 2018 21:13
To je porad strasne kratka doba Smile Ja na slovensku taky stravil celkem pul roku, a stejne o takovych vecech nemam zadne hluboke znalosti - a to tam neni zadna jazykova bariera. Jen vim ze na vychode nesnasi cikany, madary, a lidi z Bratislavy Mr. Green

Takze ti prijde v poradku, ze te zavrou za vrazdu, i kdyz nejsou zadne dukazy Shocked to me v poradku zrovna neprijde.
U nas jsou lidi nasrany, ze mestaci maji "kvoty" na to kolik musi udelat pokut.. u nich maji "kvoty" i na vrazdy. A kdyz neni dost vrazd, tak se nejaka vymysli Liar A pokud nemas na konte miliony, tak jsi proste skoncil, protoze jedina sance jak z toho ven jsou uplatky.

Myslis ze lidi co dostanou praci mimo rusko nemaji vysoke skoly? U nas nepotrebuji dokonceny Ing/Mgr, ale dal na zapade ano, jinak nedostanou vizum. Krom jednoho kolegy jsou vsichni Ing, jen jeden je Bc a Ing dodelava. A ohledne platu se obavam ze programatori tam taky berou mnohem vic nez vedci Smile Takze mozna je to nereprezentativni vzorek, nevim, treba jsou moc nahore v potravinovem retezci.. ostatne stejne jako tady. Taky jsme moc bohati na to abychom volili socany. Takze zbohatlicka (pracovne zbohatlicka) socialni bublina. Ale opravdu by mi prislo divne kdyby si vsichni vymysleli stejne veci, navic i lidi kteri se vzajemne neznaji Smile

A v Britanii jsi nekdy byl? Ja tam byl uz mnohokrat, a nikdy jsem se taky s nicim takovym nesetkal, a neznam nikoho, kdo ano. Teda, v roce 2006 mi jeden kamarad psal historku, ze se nekoho na ulici ptal kudy se nekam dostane, a odpovedi mu bylo "nauc se nejdriv anglicky, a pak se ptej". Ale to je spis "kreteni jsou vsude" nez cokoliv jineho.

U nas na cerno delaji zivnostnici.. ale v Rusku to delaji i velke firmy Smile A i pro nemanualni pozice. To meritko je tam uplne jinde, a korupce tam jde mnohem vys nez u nas. I kdyz, kdo vi, jak s Babisem.. treba jsme v tomhle uz ten vychod taky dohnali Mr. Green

Mozna by se to mohlo zmenit, ale pak to bude snaz dohledatelne na google, ja bych to nemenil, at se nam neco nestane Mr. Green

Vic uz k tomu stejne nemam co dodat, ty mas svoji verzi, ja svoji, a ani jeden toho druheho nepresvedci Mr. Green
Ja stejne do Ruska nepojedu.. a ty tam jezdit neprestanes. A jak rikam, pro turisty neni duvod proc se bat. Ale pro me taky neni duvod proc tam jezdit Smile
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna