Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Tak jaky ? (linux)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Co máte za linux ?

Hlasování není časově omezeno.
Mandrake / Mandriva 06:
0% 0% [ 0 ]
RedHat:
12% 12% [ 1 ]
NOVELL / SuSE linux:
25% 25% [ 2 ]
Debian:
12% 12% [ 1 ]
jedu na Windows:
50% 50% [ 4 ]
jedu na MacOS (X):
0% 0% [ 0 ]
jedu na BeOS:
0% 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK

Tak jaky ? (linux)

Zasláno: so 31. prosinec 2005 09:57
Zdar hoši,

V topicu o desktopech jsem videl, ze nekteri z vas pouzivaji linuxy, at uz v praci, nebo doma. Pochlubte se mi s vašima zkušenostma. DOcela by me zajimalo jaky distribuce pouzivate a na jakym systemu vubec jedete.

Za mě bych se vyjádřil, že nedoporučuju NOVELL respektive SuSE linux. YaST konfigurator je sice super věc, ale vcera mi vzalo cca hodiny zivota, nez jsem vubec rozchodil možnost kompilovat programy. (Pro informaci, SuSE nema v zakl. instalaci ani takove veci jako make nebo gcc-dev

Co vy ?

Szkepek
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 10:49
Mno, pokud se chcete zajimat o to jak linux funguje a ne ho jen pouzivat, tak doporucuju Slackware. Ten za vas skoro nic neudela, temer vse si musite nastavit sami a to je ta nejlepsi cesta jak se o tom neco dozvedet. Ja jsem na nem zacinal, i kdyz jsem ciste ze zvedavosti vyzkousel i par jinych distribuci, ale nikdy jsem nemel potrebu menit.

p.s. Suse jsem zkousel jeste pred tim, nez to koupil novell a nebylo to nejhorsi, asi to kluci z novellu trochu nezvladli
Obrázek

tomas.pikalek (0)
Vykopnutý
Vykopnutý


Příspěvky: 77
Bydliště: Spešov 163
10 000,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 11:39
Já mám Ubuntu 5.10.
Je to založený na debianovi. Stejně ta tom jenom testuju svoje webový stránky, jinak jedu na Mrkwo$oft Windlička XP (ExPand your money). Very Happy

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 13:15
Fedora Core 4 (RedHat)
Obrázek

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 13:54
CrazyCZ napsal:
Mno, pokud se chcete zajimat o to jak linux funguje a ne ho jen pouzivat, tak doporucuju Slackware. Ten za vas skoro nic neudela, temer vse si musite nastavit sami a to je ta nejlepsi cesta jak se o tom neco dozvedet. Ja jsem na nem zacinal, i kdyz jsem ciste ze zvedavosti vyzkousel i par jinych distribuci, ale nikdy jsem nemel potrebu menit.

p.s. Suse jsem zkousel jeste pred tim, nez to koupil novell a nebylo to nejhorsi, asi to kluci z novellu trochu nezvladli


To bych zase chtel uvyst na pravou miru Wink SuSE, at uz to byl SuSE nebo NOVELL, mel stejny chyby. V podstate nejde o nic zavaznyho, spis detaily, ktery ale umi zneprijemnit nekdy zivot. Na druhou stranu, SuSE ma excelentini podporu rozlicneho hardware, coz se treba o starsich Mandrake rict neda Hand
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 14:17
Szkepek napsal:
coz se treba o starsich Mandrake rict neda =;

ba ba
Obrázek

tomas.pikalek (0)
Vykopnutý
Vykopnutý


Příspěvky: 77
Bydliště: Spešov 163
10 000,- VK
Zasláno: so 31. prosinec 2005 16:33
Nevím, jak vám, ale mě se Novell startoval asi 10 minut. Mad A instaace trvala asi 1,5 hodiny.
Oproti tomu Mandriva 2006 se instalovala 30 minut (stejný PC) a startovala asi minutu.
Ubuntu se instaloval asi 20 minut a statruje se něco kolem minuty.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna