Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

vaše zkušenosti s digitálním příjmem, pozemně i ze satelitu

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 31. říjen 2013 21:37
4./7. MUX jsou takové ty, o kterých každý mluví, ale nikdy je nikdo neviděl. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7106
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 31. říjen 2013 21:45
Přesně tak.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 14:47
Hele, já tu o HD-BOXu psal. Takže 2,5 roku. Smile

Nějaký tip na satelitní přijímač, co umí HD, DVB-S2, čtečku Irdeto (Skylink), je stabilní a nestojí moc peněz (třeba do 1500 Kč)?

Ten HD-BOX je příšernej shit! Čas od času se restartoval, ale dalo se to používat, pokud od toho člověk nechtěl nic náročnýho.
Jenže teď můžeme přijímat některý programy z DVB-S2 a HD-BOX je z toho v hajzlu. Sice S2 umí, jenže při přepnutí na takovej program se do 1 minuty restartuje. Tak pak člověk čeká 2 minuty, než se z toho stavu nastartuje a pak musí honem rychle přepnout, než příjem S2 opět přijímač zrestartuje. Brick Wall
Ale i na normálním DVB-S se poslední dobou restartuje často, cca po 2 hodinách. Fakt super, jak se to minule restartovalo minutu před koncem hokeje. d'oh!

Klíčová slova pro případné hledače na Google: HD-box nikdy, podvodníci, lháři, shit, firmware na hovno, čína, odpad
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 16:42
tak to ti neporadím... osobně jsem dokonvergoval k tomu, že televize je zbytečnost... sice ji máme, ale jen kvůli přítelkyni, která je zvyklá si to pouštět jako kulisu... a na to není potřeba satelit, protože v dvb-t je přes 50 programů... (ač teda ty koukatelné by se daly spočítat na prstech jedné ruky... Very Happy )
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 18:27
Já to taky nepotřebuju. To je pro rodiče. Taky uvažujeme, jestli to nezrušit. Ale u nás není tolik programů. Teda je, akorát půlka je německy a tomu nerozumíme. Laughing
Zatím se mi docela líbí Ferguson Ariva 203HD. Stojí 1900,-, podle všeho je na to docela výběr firmwarů, umí to i nějaké funkce typu sdílení karty nebo ovládání mobilem... Tak to ještě nechám uležet a uvidim Smile
Zasláno: út 7. listopad 2017 14:51
No to mi vysvětlete. Mám takovouhle anténu:
Obrázek

Vysílač, který přijímám, vysílá s horizontální polarizací... Když anténu dám horizontálně, tak mi televize ukazuje sílu signálu kolem 30-50 %. Ale když ji otočím na výšku, tak najednou signál vyletí a drží se na 100 % - přitom mám špatně polarizaci... Jakto???
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 7. listopad 2017 15:00
nechytáš to z nějakého opakovače, co má vertikální polarizaci? Tady čtu, že se vertikálně vysílá jen v Praze, Brně a z některých opakovačů...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 7. listopad 2017 15:20
No to bych si možná myslel, kdyby to na těch 100 % vyletělo jen u něčeho, ale vyletělo to u všech 4 multiplexů, který vysílá Klínovec. A všechny jsou horizontální a většina nemá v okruhu 10 km dokrývač...

Nebo mě napadá, že je ten signál původně tak silnej, že se zesilovač při zesilování zahltí, a otočením na špatnou polarizaci síla signálu zeslábne, takže po zesílení už nejde "přes limit". Think Škoda, že anténa nefunguje bez toho zesilovače, zajímalo by mě, jestli to není tím.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 14. listopad 2017 01:52
To je fakt divné...napadá mě akorát to, že to možná chytáš nějak z odrazu... Nemají sousedi barák s plechovými stěnami? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 7. březen 2018 00:20
Koncem února na tom kopci nad naším městem, co má název Klínovec, začal vysílat multiplex DVB-T2, tak jsem to zkusil naladit a moje televize ověřená Českými Radiokomunikacemi to umí přijmout.
Samotných programů v tom jednou MUXu jsou mraky, asi 12 nebo kolik. Je fajn, že už díky tomu mám i takový základní stanice jako Prima ZOOM. Ale kvalita obrazu je nic moc - horší než klasický DVB-T. Je vidět, že se tam toho nejspíš snažili nacpat co nejvíc, takže ani lepší kodek obraz nezachránil. Think
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 7 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna