Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

vaše zkušenosti s digitálním příjmem, pozemně i ze satelitu

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. srpen 2018 23:21
Pro tip: pokud budete dělat nějakou rekonstrukci a říkáte si, že na rozbočení antény dáte do zdi nějakou krabičku 10x10, do který se rozbočovač přece vejde, tak dejte radši větší. Rozbočovač se možná vejde, ale pak tam nadusat ty kabely už není tak jednoduchý... Vlastně je dobrý nápad dát něco tak velkýho, že se dovnitř udělá i zásuvka na napájení zesilovače, ať to ve výsledku nedopadne takhle... Mr. Green

Obrázek

Ale popravdě, původně jsem myslel, že to nebude potřeba, že bude kabelovka... Jenže pak mi došlo, že asi nejsem ochotný platit kvůli těm příšernostem v televizi ještě navíc za kabelovku.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 10:24
Mr. Green
Když mluvíš o tý kabelovce.. Já využívám akorát těch 40 kanálů, co dostáváme jako službu k UPC internetu.. Taky bych za TV nikdy neplatil, krom asi sportovních kanálů je to stejně přežitek 90. let ne?

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 10:35
Ja mam doma sice k UPC ten balik, ale nemam to ani zapojeny.. taham tech par kanalu z anteny, aby Ada mohla obcas koukat na ty svoje ptakoviny, a mala aby mela Decko, a jinak si platim HBO GO, Amazon a Netflix.. tam ma mala vic pohadek nez ja serialu snad Mr. Green
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 14:50
No, to že si dneska někdo platí kabelovku nebo satelit taky moc nechápu... V 90. letech, když byly 4 programy to dávalo smysl, ale dnes, když v DVB-T je cca 50 kanálů (ačkoliv z toho asi tak 10 koukatelných, ale na satelitu/kabelovce toho koukatelného není o moc víc) to nechápu... Osobně máme televizi jen v kuchyni, kde ji pouštíme hlavně jako kulisu k vaření... Sport mě nezajímá, tak bych v klidu přežil i bez televize... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 09:14
Tak se nám blíží konec DVB-T a pomalu přecházíme k DVB-T2.
Jelikož mám stále funkční TV od Jirky, která už DVB-T2 nepodporuje a není ani chytrá, tak uvažuji o koupi nějaké "chytré krabičky", která mi umožní příjem DVB-T2 a zároveň to bude umět YouTube, případně umět streamovat rovnou z webshare. Je to spíš věc pro mojí přítelkyni, která by se chtěla na YT koukat. Já většinou pařím na počítači, tak to tolik nepotřebuju Mr. Green
Nevíte o něčem, co by tohle umělo? Zdá se mi zbytečné kvůli tomu kupovat novou chytrou televizi, když stará dobře slouží.

Já jsem trochu zjišťoval a našel jsem, že by to mohlo umět Raspberry s TV modulem, ale prý ani Rpi 4 nestíhá HW dekódovat fullHD obraz z TV..
Takže? Babo raď.. Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 10:54
Hele, tohle už nějakou dobu taky řeším... Taky máme televizi co neumí DVB-T2 a stejně tak rodiče mají v obýváku dokonce chytrou TV od Samsungu (model fakt nevím), která je furt super, ale DVB-T2 taky nepodporuje... Pokud najdeš nějakou krabičku, co by uměla vše co popisuješ, tak dej vědět... Bral bych to 2x Very Happy

Rodiče youtube moc nepotřebují, takže jsem s něma řešil spíš to aby to umělo HbbTV, protože všichni jejich známí mají to "červené tlačítko". Přemýšlel jsem, jestli rodičům koupit třeba Zircon AIR T2 a nebo Alma iHD HEVC HbbTV. Zase do toho nechtějí tolik vrážet. U toho Zirconu mě celkem odradily recenze na heurece, ta Alma je sice o 200 dražší ale přijde mi že jsou na ni pozitivnější recenze (akorát si lidi stěžují na nefunkční HDMI-CEC, který ale u Zirconu prý funguje, ale HDMI-CEC není zas tak klíčová vlastnost bez které se nedá žít...)

Já bych asi taky chtěl youtube, přemýšlel jsem o nějakém set-top boxu s Androidem, viz třeba:
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=set+top+box+android+dvb+t2
ale vůbec se v tom nevyznám...

Nevím, Raspberry... lepší by bylo něco, co to umí hned po vybalení z krabičky, než se z něčím bastlit a pak aby výsledek nebyl 100%...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 12:54
Já jsem právě koukal, že se dají koupit hotové sety..
Něco takovéto
https://rpishop.cz/vyhodne-sady-a-komplety/1872-zonepi-raspberry-pi-4b4gb-tv-hat-sada-galaxy.html
Pročetl jsem jejich forum a asi ten příjem DVB-T2 je zatím dost v plenkách.

nebo
https://rpishop.cz/multimedia/1074-osmc-vero-4k-plus.html
Ale to je asi jen jako multimédia než příjem DVB-T2.

Mmch, ten tvůj třeba Tesla android STB docela dobře a možná bude to, co hledáme.. Smile I když, není Android 7.1 už za zenitem?

Mně hbbTV přijde úplně k ničemu a snad kromě možností sledovat jinej sport na ČT během olympiády nebo MS jsem v tom nenašel. To už je lepší nějaké zpětné přehrávání na IPTV..

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 22:31
na "červenem tlačítku" je nejlepší, že tam už začínají vyskakovat reklamy. Zachvilku to bude jak na idnesu Evil or Very Mad

Jak nám v práci koupili UPC, tak se pochlapili s nabidkou pro zaměstnance - 300mbit net + kompletní TV.
Programů je tam dost, jenom tam stejně není na co koukat d'oh! A ten jejich setobbox je strasna sračka, pomalý jak prase, projet tech 150 programů trvá tak půl hodiny. Zlatý rychlý ladění DVB-C na hloupé televizi.

Ale za tech pár korun sem se stím smířil... Mr. Green
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 29. srpen 2019 12:49
Hlavně co jsem četl, tak to HbbTV je docela pomalé a seká se... a to nejen na set-top boxech za 1500, ale i na televizích... Takže přemýšlím jestli je tahle funkce použitelná...
Jinak kdy je vlastně plánované úplné vypnutí DVB-T1?
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 29. srpen 2019 14:17
Myslel jsem, že na červeném tlačítku budou třeba odvysílané epizody seriálů z produkce tý televize.. ale ono tam v podstatě nic není..

2pipa:
https://www.lupa.cz/clanky/zname-presne-dny-kdy-u-vas-vypnou-dvb-t-prostudujte-si-aktualizovanou-tabulku/

anebo najdi si svůj vysílač Mr. Green

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 8 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna