Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

vaše zkušenosti s digitálním příjmem, pozemně i ze satelitu

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK

vaše zkušenosti s digitálním příjmem, pozemně i ze satelitu

Zasláno: st 16. srpen 2006 14:01
Digitální televize
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 14:05
to co jsem napsal:
sidbin napsal:
Digital HDTV tady dlouho nebude Wink ....uz jen proto, ze soucasne DVB-T jede v mpeg2 a neni pokryti je mizerne...
A to se ma v roce 2010 vypnout analog...nevim, ale 3,5 roku je malo na prechod na digital, kdyz neni pokryto cele uzemi Mr. Green Mr. Green Pocitam s tim, ze kompletni pokryti by mohlo byt, tak v roce 2009...a nikomu by se nechtelo rychle prechazet na digital.

Jednoduse:NEMAME VYRESENY JESTE MPEG2 A UZ UVAZUJEME O MPEG4 HDTV? Brick Wall Brick Wall BLBOST....
-nebo se nesrat s mpeg2 a jit rovnou do mpeg4, coz by bylo lepsi...vzhledem k tomu jak dlouho trva rozjezd DVB-T v mpeg2 (se nemohli shodnout ani na formatu, a ni na rozdeleni mulitplexu)

Nikdo netouzi po tom prechazet na posledni chvilku.
CR neni jen Praha stejne tak jako SR neni jen Bratislava to asi panove z TV nepochopi Brick Wall Brick Wall Brick Wall

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

Máca (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1774

22 625,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 14:06
no tohle by mě taky zajímalo nedávno sem viděl USB Tuner pro digitální příjem a byl za slušnou cenu asi 1200.

Já mám dojem že volný jsou zatím čt1, 2, 4, 24, nova, prima
Z vědeckého hlediska je to velice rentatibilní a z globálního hlediska velmi subjektivní
Jsem původní Bond

Jezdím za

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 14:12
volne jsou, ale na satelitu není nova a na pozemním prima. alespoň tady v SM kraji. toto je infomace stará asi měsíc, takže už jsou možná změny
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 14:15
Spolubydla v Brne má DVB-T usb do notebooku, obraz se občas rozpadne(mala prutova antena), subjektivne horsi nez analog, pri rychlych pohybech nic moc,jde videt digi rozkostičkování Rolling Eyes Ale to je urcite taky zpusobeny okrkanim datovyho toku. Jak vypada DVB-T na normal televizi sem zatim moc nezkoušel...
Veselé Vánoce!

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 14:37
drutek napsal:
volne jsou, ale na satelitu není nova a na pozemním prima. alespoň tady v SM kraji. toto je infomace stará asi měsíc, takže už jsou možná změny

Tak jsem si ted rikal....kdyby byla nova na sat tak do nej jdu...za necele 3000 mam kompletni vybaveni...a mit v PC 2 karty me nelaka...kvuli tomu co s planuju Rolling Eyes
Laka me CT24...

JM kraj

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 15:42
Zkoušel jsem DVB chvíli a při horším signálu, při kterém analog mírně zrní, tak digitál nestíhá a strašně kostičkuje.
Při dobrém signálu je obraz viditelně čistší a ostřejší v detailech.

A Prima na digitálu bude prý až během podzimu. Zatím není. Takže z českých ČT1, ČT2, ČT 4 SPORT, ČT24, Nova
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 15:45
můžu vědět jak daleko jsi od vysílače a jaký máš terén ?
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 15:51
Podle vzdálenosti to neber. Zjisti si, odkud u vás vysílá nejbližší vysílač digitálně, určitě na něm jsou i nějaký analogový kanály a podle toho, jak dobře je přijímáš, tak můžeš usuzovat, jaký budeš mít signál pro digitál. Obraz by na těch analogových kanálech neměl vůbec zrnit.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 15:57
příjímám signál z OVA a i analog je mizérie. v tomto případě to má vliv, páč z OVA se analog a digitál vysílá ze dvou vysílačů od sebe vzdálených několik kilometrů. cca5
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 17:25
moje babička má set-top box a bydlí 100 Km od Prahy a v pohodě chytá! Bydlí směrem na HK, já bydlim kousek od HK a prej taky bysme mohli chytnout. Už teď chytá docela dost stanic, i nějaký slovenský...a řeknu vám-je to luxusní, ten set-top box co vlastní napíše co zrovna dávají, od kolika do kolika to dávají, jaký je momentální čas atd. Smile

Máca (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1774

22 625,- VK
Zasláno: st 16. srpen 2006 18:10
když už sme u toho kolik stojí ta karta do satelitu?
Z vědeckého hlediska je to velice rentatibilní a z globálního hlediska velmi subjektivní
Jsem původní Bond

Jezdím za

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: čt 17. srpen 2006 09:21
samostatná karta stojí dva litry a to ještě musíš při koupi prokázat složenkami, že řádně platíš konces. poplatek
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: čt 17. srpen 2006 16:02
No....jedina jasna volba je skystar 2...nic jineho
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35524

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 08:37
http://www.gital.cz/cgi-bin/gital/g_html.pl?A_t=53616c7465645f5f6fc285cf92c58a542152a22810616ce2bff33988c6c36056183c1c13d17895b23fbe86353350396f42ec3b21ed30877c
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Ginzo (+8)
Odpadlík
Odpadlík


Věk: 33 let
Příspěvky: 4399
Bydliště: KNM-Slovensko
68 462,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 19:27
Doma mame DIGI TV,je tam všetko-všetky slovenske,česke (až na Novu,ktoru treba zaplatiť),zo zahraničnych napr Discovery,Eurosport,Jetix,.... Angel
Obraz aj zvuk dokonale čisty,cenu neviem,neskôr hodim.
G-kulturny gigant; I-toľko IQ, čo Pecanz vypil piv;N-som strašne nadržany na EINEXa;Z-na VSN sa stale za*ebavam;O-neuveriteľná originalita, kt mi ani Jendak nevytuni Twisted Evil

vondra.89 (+3)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 116
Bydliště: Doupě slizu
10 270,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 20:48
Týýý brďo, to je topic jako na zavolanou! Mr. Green

Maminka chce najednou příjimat digitálně ČT a i nějaký italský stanice, takže bych se zeptal, co k tomu potřebuju.

Pochopitelně satelit, protože tady na nejjižnější Vysočině se nic pozemního chytit nedá => jakej?

Plus pak asi nějaký zařízení, co zpracovává signál a pošle ho do TV nebo PC (ha, existuje taková chytrá věc, která by se připojit jak k TV, tak k PC, nebo toho chci moc?)...?

Než si to najdu všechno vlastnoručně, třeba by někdo přiběhl s odpovědí... Cool Fakt mě to (resp. maminku) dost zajímá... Smile
JOZXYQK!!!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 21:03
Já nevim, já to včera hledal a narazil jsem na toto:
http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=95&serazeni=2

A pak možná pomůže tahle stránka:
http://www.parabola.cz/cz-sk/

A do toho PC... Na tom prvním jsou v jiný kategorii taky nějaký karty do PC myslim... Ale do toho se musí nejspíš ještě pořídit další dekódovací karta...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

vondra.89 (+3)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 116
Bydliště: Doupě slizu
10 270,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 21:18
Kua, to jsou divný ceny ... Think
"pro příjem českých a slovenských kanálů"... a to jsou zase divný kecy... Rolling Eyes
Zahraniční kanály si na tom nepustím?
To z nich jako žádný nejsou veřejný?

Nic, jal jsem se hledat z vlastní iniciativy; tady se k tomu nebudu vyjadřovat, ať nejsem za lamu Laughing (ale jak tu někdo někde (romulus) psal, toho "odborníka" na digitál by na VSN přizvat mohl...).
JOZXYQK!!!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 2. září 2007 21:30
Ale jsou volný. Na tom druhým odkazu jsou napsaný český FTA stanice (ty jsou nekódovaný - zadarmo) a já myslim, že jsou určitě i nějaký zahraniční... Jenom záleží na tom, na který družici. Co jsem tak koukal, tak nejvíc českých je na tý Astra 3A
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

michals75 (+11)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 1.12.1993 (30 let)
Příspěvky: 818

40 989,- VK
Zasláno: so 2. únor 2008 14:37
sidbin napsal:
No....jedina jasna volba je skystar 2...nic jineho
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35524


Tuto satelitni kartu pouzivam, a je to suerp,kvalita super a fuknce jako na set to boxu s přídavnými programy

Thompson (+3)
Topol
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 3. březen
Příspěvky: 3579

103 946,- VK
Zasláno: so 2. únor 2008 14:43
My máme digi TV platíme 500kč+jsem musely zaplatit 2000kč za set top box nějaký čínský uplně na ho*no obraz nic moc
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 4. únor 2008 16:20
Táák, já jsem spokojen, máme nějakou TT kartu za 2000 neomezeně základní nabídka + programy zdarma + 2 měsíce programy jako Viasat Explorer, History, Filmbox (extra), galaxie, JimJam a já nevím co ještě tam je... Mr. Green
Přijímač máme Technisat, typ myslim STR1, ale stálo to kolem 5000, teď nevím, jestli je ta cena i s parabolou...
Obraz je docela dobrej, ale zase jak u čeho. U některých prej jsou občas kostičky...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 23. leden 2011 01:32
tak k nám pozemní vysílání ještě furt nedorazilo... v DVB-T tu vysílá zatím jen ČT, a na druhý a třetí multiplex si ještě rok počkáme... (no jó v Cajzlogradu myslí jen na sebe... Mr. Green )
no naštěstí máme satelit (Skylink - z Astry) a tam je zadarmo něco přes dvacet českých a slovenských stanic... (no nějaký stanice se sledovat vůbec nedají... Mr. Green třeba za absolutní odpad považuju TV8, kde jede furt dokola věštění a telefonický "soutěže".. Very Happy )
ale jinak skvělý, kvalitou se to vůbec nedá srovnávat s pořád kostičkující Cigi TV kterou jsme měli předtím.. Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: po 24. leden 2011 03:35
ten multiplex 2 a 3 mají najet už letos. příští rok má definitivně skončit analog
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 24. leden 2011 11:33
To my bydlíme sice na západě, kde to začínalo vlastně jako první, ale jinak ve strašný p*deli, jelikož... oba MUXy tu jsou na dvou frekvencích...

Na jedný frekvenci z Klínovce (50W, 20km), Kraslic (10W, 20km) a Rotavy (5W, 10km).
A na druhý z Krašova (100W, 45km).

A na oba je tak špatnej signál, že často kostičkujou Rolling Eyes Nejzajímavější je navíc to, že vysílačema tý první frekvence jsme obsypaný z obou stran a jsou o dost blíž (navíc podle map pokrytí je u nás z Klínovce uplně zeleno), ale máme na ní horší signál než Krašov, kterej je dost hodně daleko a snad i za většíma kopcema (a podle map pokrytí u nás už ani nemá jít chytit)...

Leda, že by za to mohl ten zesilovač signálu, co máme na anténě. S tím jsou u digitálu furt jenom problémy, ale bez něj nechytneme ani prd.
Pro zajímavost bych uvedl, že snad všecky německý multiplexy nám jedou naprosto v pohodě. Mr. Green

//tak čtu, že dneska končí televize Z1... Škoda, občas tam měli docela zajíamvý dokumenty... Jen o nich nebylo moc vědět...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 24. leden 2011 12:42
jeníku aspoň můžeš procvičovat němčinu.. Mr. Green
drutek, jo, letos, ale až někdy v říjnu, nebo kdy... to je od ledna skoro rok.. Mr. Green

mimochodem:
http://www.novinky.cz/domaci/223157-televize-z1-dnes-konci.html
tak nám zkončila televize Z1... no škoda, sice na to jejich zpravodajství jsem se nedíval, ale občas jsem se díval na jejich dokumenty... Sad
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 25. leden 2011 20:49
konec Z1 byl jen blik a černo...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 25. leden 2011 21:39
Z Twitteru..

Povídá manželka Tkáčovi (Z1): "Když jsem chtěla, abys nezapomněl večer vypnout televizi, myslela jsem tu v obýváku!"

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: čt 27. leden 2011 16:22
pyp: Rolling Eyes u nás to má být už na přelomu června a července

bavil jsem se s jedním známým anténářem a s ním jsme zkusili i polský digitál. jde jej bez problémů chytit, ale oni mají všechno v mpeg4, takže na u nás běžně prodávaných stb to nejde chytit. (jde jen zvuk) musím se prý podívat po těch dražších stb, které tu mpeg4 zvládnou. na nich jde chytat i náš systém, ale naopak to nejde. Sad Sad Sad ty lepší ale začí nají cenou na nějakých 1500,- za což mám klasiku i s dvd přehrávačem (v akci to nakonec vyšlo na 999,-)
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: čt 24. únor 2011 21:31
Já jen nemohu pochopit proč na stejné zařízení a anténu chytnu mnohem méně programů než sousdka, to mi fakt hlava nebere. Zkoušel jsem kde co, ale prostě to nejde. Nejdříve špatně a poslední dva roky vůbec. Ještě že nejsem TV maniak a to co mám mi stačí. Rozesmáli mne z UPC když jsem se ptal na nahrávání programů. Prý nejlepší si ponechat box(jeho zkratka mi evokuje dobu minulou a špatné zkušenosti) a nahrávat přes něj, ale ty programy co bych měl navíc bych nemohl nahrávat. tušíte kam jsem ho slušně poslal. Magor Magor Magor Aspoň byl upřímný. Thumb up! Thumb up! Thumb up!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 26. únor 2011 00:28
no to bys musel mít satelitní přijímač, co umí nahrávat, ne jako ty čínský šmejdy, který ti dají oni, když se jim upíšeš (nebo jak to mají).. Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 9. březen 2011 12:19
Hele lidi, když bych chtěl rozbočit digitální signál z kabelovky do televize a do TV karty v počítači, bude mi stačit nějaký jednoduchý anténní rozbočovač?

Pokud ano, tak je nějaký podstatný rozdíl mezi značkovým a neznačkovým OEM xindlem z Asie?

//jinak tohle je asi na to nejvhodnější topic, ne?
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 9. březen 2011 12:36
řekl bych, že na rozbočování digitálního signálu není takovej rozbočovač zrovna vhodnej... Tohle je určený pro analogovej signál, ten se dá, ale digitální takhle těžko..
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 9. březen 2011 13:17
Jak je potom možný, že na anténu chytáme digitální signál a ten rozbočujeme přes takovou šunku, jako je na tý Alze, do několika TV po celým baráku a hraje to v pohodě, i když je ta rozbočka pro analogovej signál?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

BunGee (+16)
Komeťák rakeťák
VIP Kořeň
Kořeň


Příspěvky: 4034
Bydliště: Brno
71 265,- VK
Zasláno: st 9. březen 2011 13:59
podle myho je to uplne jedno, teda aspon z vlastni zkusenosti
Lidé o mně říkají, že jsem flegmatik. Ale víte co? Mně je to jedno.

Obrázek


Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 9. březen 2011 15:57
Tak Jendo, tak tu šunku koupím a uvidím.
A pak budu na tebe nadávat, že jsem za to vyhodil prachy a ono to jde jen kostičkovaně Mr. Green
 
NoArtist / NoName

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: ne 20. březen 2011 00:53
než je ten signál čímkoliv zpracovaný, tak je to fakt úplně jedno. jakýkoliv rozbočovač co má jednu samici a dva samce
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 26. červenec 2012 22:38
Koukám, koukám. ČT HD se dá teď chytit na DVB-T v 3. multiplexu. Pěkný, ten u nás narozdíl od 4. aspoň naladím, ale ty kostičky jsou v HDčku luxusní. Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 26. červenec 2012 22:40
Heh, tak přes anténu nejedu. Na kabelovce chytám v HD ČT1, ČT4 a nově i upscale ČT2. Kostičky tam jsou taky a to je ten datový tok tak 2x vyšší. Tak si to v tom muxu 3 ani neumím představit Very Happy A notebook s USB stickem vyndavat nebudu. Ten mi neutáhne víc jak PAL Mr. Green (a dlouho startuje).
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 26. červenec 2012 23:05
Kostičky jsou kvůli špatnýmu signálu... teda spíš vypadnou 3/4 obrazu Mr. Green

Jinak to vypadá pěkně, viz obrázek Smile

Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 26. červenec 2012 23:07
Jó, takhlé Laughing Na ČT1 HD už koukám dlouho Magor
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 26. červenec 2012 23:08
Tam jede 1 i 4, ale na 1 jsem chytil film s HDčkem, tak přece nebudu típat upscalovanou 4ku Mr. Green
Musím zkontrolovat Němce, jestli nemají taky něco v HD. Tam by to aspoň nekostičkovalo.
Zasláno: pá 27. červenec 2012 17:49
Tak už to tam zas nehraje... Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 28. červenec 2012 10:01
Nám 1 i 4 HD jdou, ale jen zvuk, protože nemáme HD přijímač... Mr. Green
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 28. červenec 2012 11:41
Oni s tím dělali asi ještě nějaký kejle, večer to zase začalo hrát, tak jsem mrknul na to zahájení v HD... To bylo celkem dobrý, ale dneska jsem koukal na velký televizi na nějakej beachvolejbal a je tam hrozně nízkej datovej tok, takže při rychlejších pohybech ten obraz byl asi stejně ostrej jako SD.
Zasláno: po 7. leden 2013 21:37
Kdyby někdo chtěl dělat pokusy s DAB (Digital Audio Broadcast; prostě digitální rádio), tak tady je levný přijímač.
http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/rozhlasove-prijimace-kapesni/4_pure-one-mi-white
Musí to být fakt pecka, když z toho zní "čistý, digitálně kvalitní zvuk" Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 7. leden 2013 22:51
Do toho našeho vidlákova ideální. Spotřeba dat zanedbatelná (na tom klidně můžeš pouštět 64kb/s mp3 streamy, to stejně nikdo nepozná) a přesto neřešíš nějakej FM signál, kterej tu stejně není.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 8. leden 2013 08:24
Teď nechápu, jak myslíš tu spotřebu dat. DAB je vlastně to samý jako DVB(-T), jenom v těch multiplexech neběží televize.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: út 8. leden 2013 13:07
neviem ako vy ale ja cez DVB-T usb antenu chytám aj rádio .. digitálne
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 8. leden 2013 13:57
Jenda: aha, jsem myslel, že je to wifi rádio.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 8. leden 2013 20:19
palučko: jasně, tak to u nás funguje taky. Ale DAB je fakt jen zvuk. A nejsem si úplně jistý, jestli jsou ty systémy kompatibilní nebo je na DAB potřeba jiný přijímač podobně jako třeba na DVB-T2.
Zasláno: pá 1. únor 2013 21:08
Dneska začala vysílat Prima Zoom. Program vypadá zajímavě, ale ten obraz... Ne, že bych potřeboval nějaký HD, ale i to SD mají tak komprimovaný, že je to akorát mazanice. Běží tam dokument o velrybách a ten oceán je akorát modrej flek... Nádhera, no...

Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: pá 1. únor 2013 23:12
Už při upoutávkách na kabelovce, co dnes pustili, to vypadalo dost mazaně. Večer jsem nesledoval. V obýváku máme analog a tam Zoom nemáme.

EDIT: hm, tak Prima Zoom je neustále taková rozmazaná. To bude asi TV, kterou budu kvůli její kvalitě bojkotovat.
Možná to je i tím, že je vysílána v rozlišení 704×576. To je pro 16:9 dost divný nepoměr.
I když podle drbu z FB UPC, by ji na konci měsíce měli upscalovat do HD a mít k dispozici kvalitní studiový SD signál... Ale oni toho vždycky hodně nakecají a pak skutek utek'. Takto už rok slibují Animal Planet HD.
 
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 4. únor 2013 19:09
704x576 je podle PAL. Ostatní stanice v SD jsou 720x576, ale nemyslim, že by 16 pixelů na šířku udělalo takovej rozdíl. Spíš bude problém v tom, že Zoom má bitrate jen 1,5 Mbps. To je dost málo, třeba Cool má 2x tolik.

Jak jsem psal na G+, tak na Zoomu mi jako mnohem větší fail přijde stáří těch dokumentů. Dost mě rozhodilo, když jsem koukal na docela zajímavý dokument o Saturnu a Titanu, který končil tak, že sonda Cassini doletěla na oběžnou dráhu Saturnu a k Titanu její část dorazí až v lednu 2005 - kouknu do EPG a ten dokument byl z roku 2004.

Mimochodem dneska prý přestala vysílat TV Pětka... Ta začínala docela nedávno, ne? Ale vždycky, když jsem viděl jejich program, tak to byl šílený odpad, ještě mnohem horší jak Nova, takže to ani není škoda. Navíc co tak čtu, tak ještě není jasný, jestli končí úplně, nebo časem budou pokračovat.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 4. únor 2013 20:12
TV pětka? Very Happy Když jsem to tam omylem přepnul, tak tam vždycky jel nějaký pořad se jménem "Bulvárek" a podobné šílenosti.. Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: út 5. únor 2013 00:47
u nás tiež prestala vysielať STV3 Very HappyVery HappyVery Happy , proste prepadáky Very Happy
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 5. únor 2013 01:39
STV3? To byl sportovní kanál, ne? To skončilo už před pár lety, ne? Very Happy

Na té TV pětka je zábavné to, že s velkým humbukem začala vysílat snad před měsícem a jejich hlavní tváří byla rádobycelebrita Iveta Bartošová, které byla věnována velká část programu... Bohužel Ivetka začala zase chlastat, tak neměli co vysílat a zkrachovali... Very Happy

Po rozpadu Evy a Vaška to je další tvrdá rána pro obyčejného českého člověka... naštěstí nám ještě pořád zbývá Šlágr TV.. Slinták Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 2. říjen 2013 22:51
Táta pořídil satelitní přijímač HD Box IRD-8000, který jede na Linuxu a stojí kolem 2500,-. Kdybyste někdo taky sháněli, tak tenhle nedoporučuju. S Linuxem na desktopu to má překvapivě hodně společného, s jedním zásadním rozdílem. Na desktopu máte naději, že když budete poctivě pár dní něco kompilovat, tak to pak možná začne fungovat správně. Tohle prostě jenom funguje na hovno a ni s tím nenaděláte. Smile
Ještě, že jsem tak mírný člověk, jinak bych asi něco rozbil, když se mi to při uspořádávání stanic po páté zaseklo. Restart (studený start) trvá asi minutu a půl. Úžasné
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 31. říjen 2013 21:09
Už jsem koukal, že se v Praze dá chytnout 35 kanálů. Ale na mobilní příjem to stejně není. Uvnitř budov se to stejně seká a v tramvaji nehraje pro jistotu vůbec. Chytit fantoma čtvrtého a sedmého regionálního multiplexu je vůbec ducharina...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 31. říjen 2013 21:37
4./7. MUX jsou takové ty, o kterých každý mluví, ale nikdy je nikdo neviděl. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 31. říjen 2013 21:45
Přesně tak.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 14:47
Hele, já tu o HD-BOXu psal. Takže 2,5 roku. Smile

Nějaký tip na satelitní přijímač, co umí HD, DVB-S2, čtečku Irdeto (Skylink), je stabilní a nestojí moc peněz (třeba do 1500 Kč)?

Ten HD-BOX je příšernej shit! Čas od času se restartoval, ale dalo se to používat, pokud od toho člověk nechtěl nic náročnýho.
Jenže teď můžeme přijímat některý programy z DVB-S2 a HD-BOX je z toho v hajzlu. Sice S2 umí, jenže při přepnutí na takovej program se do 1 minuty restartuje. Tak pak člověk čeká 2 minuty, než se z toho stavu nastartuje a pak musí honem rychle přepnout, než příjem S2 opět přijímač zrestartuje. Brick Wall
Ale i na normálním DVB-S se poslední dobou restartuje často, cca po 2 hodinách. Fakt super, jak se to minule restartovalo minutu před koncem hokeje. d'oh!

Klíčová slova pro případné hledače na Google: HD-box nikdy, podvodníci, lháři, shit, firmware na hovno, čína, odpad
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 16:42
tak to ti neporadím... osobně jsem dokonvergoval k tomu, že televize je zbytečnost... sice ji máme, ale jen kvůli přítelkyni, která je zvyklá si to pouštět jako kulisu... a na to není potřeba satelit, protože v dvb-t je přes 50 programů... (ač teda ty koukatelné by se daly spočítat na prstech jedné ruky... Very Happy )
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 16. květen 2016 18:27
Já to taky nepotřebuju. To je pro rodiče. Taky uvažujeme, jestli to nezrušit. Ale u nás není tolik programů. Teda je, akorát půlka je německy a tomu nerozumíme. Laughing
Zatím se mi docela líbí Ferguson Ariva 203HD. Stojí 1900,-, podle všeho je na to docela výběr firmwarů, umí to i nějaké funkce typu sdílení karty nebo ovládání mobilem... Tak to ještě nechám uležet a uvidim Smile
Zasláno: út 7. listopad 2017 14:51
No to mi vysvětlete. Mám takovouhle anténu:
Obrázek

Vysílač, který přijímám, vysílá s horizontální polarizací... Když anténu dám horizontálně, tak mi televize ukazuje sílu signálu kolem 30-50 %. Ale když ji otočím na výšku, tak najednou signál vyletí a drží se na 100 % - přitom mám špatně polarizaci... Jakto???
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 7. listopad 2017 15:00
nechytáš to z nějakého opakovače, co má vertikální polarizaci? Tady čtu, že se vertikálně vysílá jen v Praze, Brně a z některých opakovačů...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 7. listopad 2017 15:20
No to bych si možná myslel, kdyby to na těch 100 % vyletělo jen u něčeho, ale vyletělo to u všech 4 multiplexů, který vysílá Klínovec. A všechny jsou horizontální a většina nemá v okruhu 10 km dokrývač...

Nebo mě napadá, že je ten signál původně tak silnej, že se zesilovač při zesilování zahltí, a otočením na špatnou polarizaci síla signálu zeslábne, takže po zesílení už nejde "přes limit". Think Škoda, že anténa nefunguje bez toho zesilovače, zajímalo by mě, jestli to není tím.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 14. listopad 2017 01:52
To je fakt divné...napadá mě akorát to, že to možná chytáš nějak z odrazu... Nemají sousedi barák s plechovými stěnami? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 7. březen 2018 00:20
Koncem února na tom kopci nad naším městem, co má název Klínovec, začal vysílat multiplex DVB-T2, tak jsem to zkusil naladit a moje televize ověřená Českými Radiokomunikacemi to umí přijmout.
Samotných programů v tom jednou MUXu jsou mraky, asi 12 nebo kolik. Je fajn, že už díky tomu mám i takový základní stanice jako Prima ZOOM. Ale kvalita obrazu je nic moc - horší než klasický DVB-T. Je vidět, že se tam toho nejspíš snažili nacpat co nejvíc, takže ani lepší kodek obraz nezachránil. Think
Zasláno: st 15. srpen 2018 23:21
Pro tip: pokud budete dělat nějakou rekonstrukci a říkáte si, že na rozbočení antény dáte do zdi nějakou krabičku 10x10, do který se rozbočovač přece vejde, tak dejte radši větší. Rozbočovač se možná vejde, ale pak tam nadusat ty kabely už není tak jednoduchý... Vlastně je dobrý nápad dát něco tak velkýho, že se dovnitř udělá i zásuvka na napájení zesilovače, ať to ve výsledku nedopadne takhle... Mr. Green

Obrázek

Ale popravdě, původně jsem myslel, že to nebude potřeba, že bude kabelovka... Jenže pak mi došlo, že asi nejsem ochotný platit kvůli těm příšernostem v televizi ještě navíc za kabelovku.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 10:24
Mr. Green
Když mluvíš o tý kabelovce.. Já využívám akorát těch 40 kanálů, co dostáváme jako službu k UPC internetu.. Taky bych za TV nikdy neplatil, krom asi sportovních kanálů je to stejně přežitek 90. let ne?

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 10:35
Ja mam doma sice k UPC ten balik, ale nemam to ani zapojeny.. taham tech par kanalu z anteny, aby Ada mohla obcas koukat na ty svoje ptakoviny, a mala aby mela Decko, a jinak si platim HBO GO, Amazon a Netflix.. tam ma mala vic pohadek nez ja serialu snad Mr. Green
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 9. říjen 2018 14:50
No, to že si dneska někdo platí kabelovku nebo satelit taky moc nechápu... V 90. letech, když byly 4 programy to dávalo smysl, ale dnes, když v DVB-T je cca 50 kanálů (ačkoliv z toho asi tak 10 koukatelných, ale na satelitu/kabelovce toho koukatelného není o moc víc) to nechápu... Osobně máme televizi jen v kuchyni, kde ji pouštíme hlavně jako kulisu k vaření... Sport mě nezajímá, tak bych v klidu přežil i bez televize... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 09:14
Tak se nám blíží konec DVB-T a pomalu přecházíme k DVB-T2.
Jelikož mám stále funkční TV od Jirky, která už DVB-T2 nepodporuje a není ani chytrá, tak uvažuji o koupi nějaké "chytré krabičky", která mi umožní příjem DVB-T2 a zároveň to bude umět YouTube, případně umět streamovat rovnou z webshare. Je to spíš věc pro mojí přítelkyni, která by se chtěla na YT koukat. Já většinou pařím na počítači, tak to tolik nepotřebuju Mr. Green
Nevíte o něčem, co by tohle umělo? Zdá se mi zbytečné kvůli tomu kupovat novou chytrou televizi, když stará dobře slouží.

Já jsem trochu zjišťoval a našel jsem, že by to mohlo umět Raspberry s TV modulem, ale prý ani Rpi 4 nestíhá HW dekódovat fullHD obraz z TV..
Takže? Babo raď.. Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 10:54
Hele, tohle už nějakou dobu taky řeším... Taky máme televizi co neumí DVB-T2 a stejně tak rodiče mají v obýváku dokonce chytrou TV od Samsungu (model fakt nevím), která je furt super, ale DVB-T2 taky nepodporuje... Pokud najdeš nějakou krabičku, co by uměla vše co popisuješ, tak dej vědět... Bral bych to 2x Very Happy

Rodiče youtube moc nepotřebují, takže jsem s něma řešil spíš to aby to umělo HbbTV, protože všichni jejich známí mají to "červené tlačítko". Přemýšlel jsem, jestli rodičům koupit třeba Zircon AIR T2 a nebo Alma iHD HEVC HbbTV. Zase do toho nechtějí tolik vrážet. U toho Zirconu mě celkem odradily recenze na heurece, ta Alma je sice o 200 dražší ale přijde mi že jsou na ni pozitivnější recenze (akorát si lidi stěžují na nefunkční HDMI-CEC, který ale u Zirconu prý funguje, ale HDMI-CEC není zas tak klíčová vlastnost bez které se nedá žít...)

Já bych asi taky chtěl youtube, přemýšlel jsem o nějakém set-top boxu s Androidem, viz třeba:
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=set+top+box+android+dvb+t2
ale vůbec se v tom nevyznám...

Nevím, Raspberry... lepší by bylo něco, co to umí hned po vybalení z krabičky, než se z něčím bastlit a pak aby výsledek nebyl 100%...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 12:54
Já jsem právě koukal, že se dají koupit hotové sety..
Něco takovéto
https://rpishop.cz/vyhodne-sady-a-komplety/1872-zonepi-raspberry-pi-4b4gb-tv-hat-sada-galaxy.html
Pročetl jsem jejich forum a asi ten příjem DVB-T2 je zatím dost v plenkách.

nebo
https://rpishop.cz/multimedia/1074-osmc-vero-4k-plus.html
Ale to je asi jen jako multimédia než příjem DVB-T2.

Mmch, ten tvůj třeba Tesla android STB docela dobře a možná bude to, co hledáme.. Smile I když, není Android 7.1 už za zenitem?

Mně hbbTV přijde úplně k ničemu a snad kromě možností sledovat jinej sport na ČT během olympiády nebo MS jsem v tom nenašel. To už je lepší nějaké zpětné přehrávání na IPTV..

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 27. srpen 2019 22:31
na "červenem tlačítku" je nejlepší, že tam už začínají vyskakovat reklamy. Zachvilku to bude jak na idnesu Evil or Very Mad

Jak nám v práci koupili UPC, tak se pochlapili s nabidkou pro zaměstnance - 300mbit net + kompletní TV.
Programů je tam dost, jenom tam stejně není na co koukat d'oh! A ten jejich setobbox je strasna sračka, pomalý jak prase, projet tech 150 programů trvá tak půl hodiny. Zlatý rychlý ladění DVB-C na hloupé televizi.

Ale za tech pár korun sem se stím smířil... Mr. Green
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 29. srpen 2019 12:49
Hlavně co jsem četl, tak to HbbTV je docela pomalé a seká se... a to nejen na set-top boxech za 1500, ale i na televizích... Takže přemýšlím jestli je tahle funkce použitelná...
Jinak kdy je vlastně plánované úplné vypnutí DVB-T1?
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 29. srpen 2019 14:17
Myslel jsem, že na červeném tlačítku budou třeba odvysílané epizody seriálů z produkce tý televize.. ale ono tam v podstatě nic není..

2pipa:
https://www.lupa.cz/clanky/zname-presne-dny-kdy-u-vas-vypnou-dvb-t-prostudujte-si-aktualizovanou-tabulku/

anebo najdi si svůj vysílač Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 30. srpen 2019 08:39
Tak super, do 30.4. Kdy nám vypnou první z multiplexů je zatím času dost na to abych vybral nějaký set top box... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: pá 30. srpen 2019 10:33
U CT jsou tam ty epizody, a treba i pohadky. Ale nova atd to maji placene, takze u nich tak akorat upoutavky Smile
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 30. srpen 2019 12:40
Super, takže se na to vykašlu a koupím i rodičům něco s Androidem a naučím je dívat se na youtube... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 31. srpen 2019 22:35
Mě trochu zaráží, že snad není žádná krabička za 1000-1500,- co by se třeba přimontovala zezadu na VESA držák, připojila přes HDMI a pak se ovládala původním ovladačem přes HDMI-CEC, takže by běžný Franta uživatel TV skoro nepostřehl, že je něco jinak.

*Teda asi půl roku jsem na to set top boxy nekoukal, takže jestli něco takového existuje, tak mě to zaráželo asi před půl rokem. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 31. srpen 2019 23:39
Výrobci na HDMI-CEC většinou kašlou a je to celkem divočina... člověk se většinou ani nemá šanci dozvědět co vše to umí - kolikrát to umí jen zapnutí a vypnutí přístroje..
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 1. září 2019 00:36
Tohle snad umí jen PS4 z toho, s čím jsem se zatím setkal.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 1. září 2019 22:38
raspberry+kodi+stara plazma panasonic funguje dobře
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 2. září 2019 00:41
A který raspberry máš? Já mám raspberry úplně první generace, to toho moc neutáhne, ne?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: po 2. září 2019 13:56
tusim ze je dvojka. a rychlost mi prijde dobra, lepsi nez upc settobbox Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: po 2. září 2019 14:23
Ale to máš jen na multimédia viď? Hádám, že DVB-T2 na tom nenaladíš.. Anxious

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: po 2. září 2019 19:25
ne, to ani neni ucelem. Teda mel jsem tam nejtv.cz, mozna by tam sel i skylink. Ale na tv sem mel zakladni nabidku upc pres dvbt-c, co nam pousti do STA.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 15. září 2019 18:30
no,satelit / kabelovka je podle mě hloupost... nemá cenu platit měsíčně několik stovek, když na televizi v podstatě nekoukáme...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 17. září 2019 09:36
Přesně pípo..
No, zatím jsem to vyřešil tak, že jsem koupil Xiaomi Mi TV Box S a jsem s tím nadmíru spokojenej. KODI v tom krásně běží, fullHD filmy bez záseku, ani žádné záseky v menu. Umí to přehrát i 4K film, ale to jsem nezkoušel, nemám televizi na to Mr. Green
DVB-T2 to sice přijímat neumí, ale nějakou IPTV na tom rozjedu.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna