Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Všechno kolem vlaků

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 29. leden 2020 23:14
Normálně větší autíčko z takovýho toho dětskýho autodromu, já bych se toho nebál.. Very Happy

Nadzemku znáš určitě z Mafie II, prostě tramvaj nad zemí:
Obrázek
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 30. leden 2020 01:14
Někdy by bylo fajn mít takovou dráhu i na auta... nikdo by nevyjel ven když by usnul... Very Happy Vlastně nová auta už mají tzv. line assist, že to člověka drží na silnici podle pruhů...

Hm... tramvaj nad zemí? a nebudou do toho narážet létající auta až se to postaví? Magor
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 2. červen 2022 21:58
Od včerejška v Německu funguje devítieurová jízdenka (měsíční permanentka na regionální dopravu v celém Německu). Využijete?
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 14. prosinec 2022 09:48
Tak u nás končí staré pantografy, tzv "Tornáda" (elektrická jednotka 460). Žabotlamy (fotka v prvním postu) už skončily nadobro před mnoha lety. Bylo na čase, ty vlaky byly mnohdy v dezolátním stavu. Konečně budeme mít taky něco hezkého - RegioPantery. Schválně jak dlouho to vydrží. Nedávno jsem jel Pražským S-Bahnem do Řeže a jela tam jednotka CityElefant. Počmáraná z venku. Záchody zdemolované.
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 14. prosinec 2022 09:52
https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-v-roce-2023-vyjede-novy-orient-expres-chce-spojovat-kultury-40380755
A někde se vrací Orient Express. RegioPanter taky nebude žádná výhra Magor
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 14. prosinec 2022 16:58
Neboj, jezdit tady ten Orient Express jako příměstská doprava, tak by to bylo do roka a do dne zdemolované jak ty (jinak celkem zánovní) Elephanty v Praze... Very Happy A pak by to tu jezdilo dýl než 50 let a taky by to bylo zrezlý a rostly by z toho houby...
Obrázek
https://brnodaily.com/2019/10/21/news/stowaways-mushrooms-found-growing-on-ceske-drahy-trains/
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 23. prosinec 2022 04:52
Elephant napsal:
Od včerejška v Německu funguje devítieurová jízdenka (měsíční permanentka na regionální dopravu v celém Německu). Využijete?

Ta devítieurová jízdenka má pokračovat, ale bude trochu dražší - bude za 49 EUR. To je sice dost, ale asi to někdy vyzkouším...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

p!p# (0)
Anonymní




0,- VK
Zasláno: čt 22. červen 2023 09:38
Máte někdo zkušenost s tou německou 49 eurovou jízdenkou? Chtěl jsem si ji koupit nma další mesíc a jde to zaplatit jen přes SEPA inkaso.. Think

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 23. červen 2023 08:16
Tak si odpovím sám:
SEPA inkaso jde obejít tím, že si koupíte lístek ne u DB, ale u nějakého městského dopravního podniku. na cestujlevně doporučují MHD v Mnichově.
https://www.cestujlevne.com/diskuze/11-cestujeme-po-zemi-a-vode/19322-nemecko-s-mesicni-jizdenkou-za-49-eur
Jinak v diskusi na cestujlevně kecají, SEPA inkaso nabízí asi KB a UnicreditBank, co jsem hledal na netu. Ale ani jednu nemám. Ale Revolut to umí taky...
https://help.revolut.com/cs-CZ/help/transfers/outbound-transfers/how-to-send-money-to-another-bank/paying-via-direct-debit/setting-up-a-direct-debit/
Jinak na to ale zatím kašlu, protože jsem to prokaučoval. Chtěl jsem si koupit lístek na další měsíc a ono se to musí udělat nejpozději do 10. dne předchozího měsíce. Takže pokud chci lístek na červenec, tak jsem si jej mohl koupit jen do 10. června d'oh!
https://www.iamexpat.de/expat-info/german-expat-news/49-euro-ticket-how-cancel-your-deutschlandticket-subscription
Jo a pak je tam taky ta vtipná věc, že člověk musí zrušit předplatné do 10. toho měsíce na který má lístek, protože jinak se mu naúčtuje i měsíc další... d'oh!
Takže pokud bych si koupil lístek na červenec, tak bych musel zrušit předplatné do 10. července, ale lístek i tak platí to do konce července... Think
https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.how-to-cancel-deutschlandticket-mhsd.bd12b574-efd0-4bb6-a0d6-39fcd11f1188.html
Zasláno: út 27. červen 2023 10:29
Pokračování vlastní odpovědi:
Zaplatit Revolutem to jde, osobně vyzkoušeno.
a na internetu kecají (nebo mají staré info). Koupit se to nemusí do 10. předchozího měsíce, jde to koupit kdykoliv. Takže teď 27.6. si klidně můžu koupit 49 eurovou jízdenku na 6. měsíc (alespoň mi to nabízelo takovou možnost.) Jen se to musí zrušit do 10. dne měsíce, na který to má platnost, což kdybych si teď koupil na 6. měsíc, tak musím zaplatit i 7., protože jsem to do 10.6. nezrušil... Think d'oh!

No mají to složité jako vše...

Každopádně jsem teď hrdým majitelem 49eurové jízdenky Deutschlandticket... Thumb up! Potěšený

Obrázek
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
Strana 9 z 11




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna