Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

what3words místo adresy

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady

Je dobrý nápad používat službu na způsob what3words místo adresy?

Hlasování není časově omezeno.
Ano:
0% 0% [ 0 ]
Ne:
50% 50% [ 2 ]
Nápad dobrý, ale chtělo by to lepší formát nebo databázi slov:
50% 50% [ 2 ]
Celkem hlasů : 4 / Hlasujících: 4
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

what3words místo adresy

Zasláno: st 15. červen 2016 14:34
Tady čtu o tom, že v Mongolsku bude pošta používat místo adresy službu what3words, která funguje vpodstatě tak, že mapuje pro každých 9 m² na světě kombinaci tří slov.
http://qz.com/705273/mongolia-is-changing-all-its-addresses-to-three-word-phrases

Mapa, kde si můžete zjistit svou adresu: https://map.what3words.com/

Mně se ten nápad jako takovej docela líbí, ale nejsem si úplně jistý tím provedením.
Třeba v článku píšou příklad, že americká ambasáda v Mongolsku by měla adresu constants.stuffy.activism, tedy "konstantní staromódní aktivismus" Laughing Ale takové nepěkné kombinace se dají vyřešit tím, že použijete prostě vedlejší čtverec.
Horší je, že když si zjistíte adresu a zadáte do hledání, tak to vyplivne třeba 3 místa se skoro stejnou adresu, která se liší třeba jen v tom, že některé ze slov je nebo není v množném čísle, rozdíl jen "s" a najednou je to adresa v Indii místo u nás.
Takže jestli startup what3words cílí na to, že se bude místo adresy používat jen a pouze tohle, navrhli to celkem blbě, když se upíšu o písmeno a dron mi doveze poštu do prostřed pole v Indii... Laughing

Co vy na to? Diskutujte. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)
Příspěvek upravil 3× jenda^^, naposledy st 15. červen 2016 21:24.

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: st 15. červen 2016 14:46
ja jsem sluzbu odepsal hlavne kvuli tomu, ze zadna z mych adres nijak neobsahovala ZADNE slovo souvisejici s prsama Sad A obavam se, ze zadna takova adresa neni. No a kde to potom zijeme?

Druha vec byl ten problem co rikas.. jako napad i bez tech prs.. je to docela zajimavej. Ale v tom pripade to chtelo trochu premyslet nad tim slovnik, protoze uz kdyz jsem zkousel reverse hledani te adresy co mi to pridelilo tak to nabidlo 3 v podstate stejne lokace slovne, ale kazdou hooodne daleko ve svete Mr. Green (jednu tu moji, jednu v cine, a jednu na aljasce)

ale jako hracka to bylo na deset minut tehdy dobry Mr. Green A ze to nekdo hodla realne pouzivat, tak to je odvaha no, kdyz nic jinyho.
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. červen 2016 15:17
No tak snad mají aspoň ty lokace se podobným názvem všechny dostatečně daleko od sebe. Pak by to nebyl až takový problém používat jen v Mongolsku.

Na druhou stranu Mongolsko má na délku asi 2500 km a mně to našlo adresu podobnou té mojí ve Finsku, což je skoro 2000 km, takže podobná shoda by na Mongolsko nemusela být dostatečně daleko. Smile

Mimochodem tohle stačí k (nejspíš) úspěšnýmu startupu? Namapovat svět na čtverečky a oadresovat pochybným slovníkem? Asi taky něco založim. Very Happy
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 15. červen 2016 17:28
to je ale blbost... Chápu, že to je asi lépe zapamatovatelné, ale hned mě napadly ty nevýhody, co jste popsali i vy... Jinak ty slova jsou náhodná, nebo v tom je nějaký systém, ze kterého by šlo vyčíst polohu i bez připojení k databázi? (napadá mě, že by normálně každé číslo v souřadnicích mělo slovo a ty tři slova znamenaly třeba stupně, minuty a vteřiny... ale takhle to evidentně nefunguje, protože adresa jen kousek vedle je naprosto jiná....)

tak mě napadá, že vlastně normální adresa se taky skládá ze 3 slov... cz.olomouc.1192 je třeba adresa naší fakulty, kde teď sedím - ulice je redundantní... u tohohle mi prostě vadí, že v tom není žádný (přímo viditelný) systém... nevidím v tom žádnou výhodu oproti souřadnicím, nebo normální adrese...

P.S. dostal jsem nápad na kešku... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. červen 2016 21:28
No v tom Mongolsku to řeší právě to, že mají plno míst, kde není adresa a asi by ani nebylo jak ji řádně odvodit od nějakýho místa.
Ale je pravda, že jsem taky hned klikal do mapy okolí, jestli v tom je nějaký systém, podle kterého by se dalo místo odvodit offline bez databáze. Vypadá to, že asi ne.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 16. červen 2016 09:39
on ten jejich algoritmus by mel zarucovat ze kdyz uz nejaky to slovo bude podobny, tak to prave bude hodne daleko, ale ty 2000km mi zas tak daleko neprijdou Smile
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 5. září 2016 23:15
další možnost... Very Happy
http://www.rozhlas.cz/radiowave/wavenews/_zprava/postak-na-islandu-dorucil-dopis-s-rucne-namalovanou-mapkou-namisto-adresy--1645746?utm_content=buffer02e9e&utm_medium=social&utm_source=plus.google.com&utm_campaign=buffer
Zasláno: po 12. březen 2018 13:11
https://auto.idnes.cz/navigace-gps-tri-slova-what3words-ctverec-fgp-/automoto.aspx?c=A180302_123832_automoto_fdv

Geniální... teď to je v každém jazyce jinak... bude sranda až to bude i slovensky, to v tom bude teprve bordel...
Jinak GPS to fakt nenahrazuje, to zas psal nějakej yntelygent...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6465
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: pá 16. březen 2018 21:00
pip@ nepruď ! Very Happy slovenčina je krásny jazyk Very Happy
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 18. březen 2018 01:15
Palučko, přečti si ten článek... What3words začíná dělat i kódování podle dalších jazyků a ty názvy souřadnic jsou náhodné. Takže here.lives.goat je jiné místo jako v českém what3words tady.bydlí.koza a to je jiné jak ve slovenském what3words tu.býva.koza ... prostě v tom udělali ještě větší bordel... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna