Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Pohádka o (ne)spravedlivých daních

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 14:04
Zajímavá diskuze - obdivuju lidi, kteří se z ničeho vypracovali někam - ALE znám víc těch, kteří si pomohli tak, že parazitovali na jiných. A nejvíc je mi líto, že moji zaměstnanci si odnáší měsíčně to, co si odnáší, že třeba já jsem na manažerské pozici a můj plat se tomu nerovná, že mi špatně visí hasicí přístroj a může to být důvod k mému odvolání.
Ano, každý svého štěstí strůjcem, jen ho má někdo víc a někdo míň. Nemám moc ráda řeči typu - tak se vykašli na to, co děláš, a jdi dělat něco jiného. Když chci dobře dělat, musí mě práce bavit. Moje práce mě baví, nestěžuju si, jen konstatuju a porovnávám - a je mi to líto. Ale jak napsala Maki - jsme jedinci, kteří s tímhle systémem nic neudělají. A navíc je fakt, že mám co jíst, kde bydlet, slušně jezdím....Někteří nemají ani to...
Mám bratra - podnikatele, nepatří k těm bohatým, ale aby žil a uživil rodinu, musí makat od rána do noci, děti mu rostou a...Tak nevím, jestli je tohle zrovna ten pravý život...
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 15:41
2 quab: omlouvám se, pokud jsem mylně vytušil, že ta vzájemná potřebnost je podle Tebe jenom jednosměrná. Já si taky nemyslím, že bohatí živí chudé a bez chudých by se měli líp. Všechno je jenom o správné rovnováze. Bohužel extrémně levicový přístup spočívá v tom, že mají všichni v podstatě stejně a to fungovat taky nemůže. Někdo ty miliony na provozování obchodů, továren a dalších firem mít musí a stát to být nemůže. Ten se jako mizerný hospodář předvedl už za 40 let komunismu.

2 inana: tos nám tu diskusi zkomplikovala. Pray Mr. Green Že někdo svou práci vybírá ještě srdcem, to vlastně komlikuje. Stát vlastně může hřešit na to, že ani při tak mizerných platech všichni učitelé neodejdou a že to nějak dopadne.

No a pokud jde o štědrou sociální síť. Quabe, vzpamatuj se a přestaň nadávat na lékárníky, protože oni o těch 30,- Kč mají sníženou maximální marži na lécích, které jim proplácí zdravotní pojišťovna. Volnou marži mají jen na zboží, které ZP nehradí!! Proč tohle pořád nikdo nedokáže pochopit? Je to opravdu regulační poplatek a já s ním souhlasím. Kdyby stát neplatil lidem s rýmičkou Paraleny, možná by dávno měl na přidání platů učitelům.

S poplatky ve zdravotnictví bezvýhradně souhlasím - všemi čtyřmi. Dá se jenom mluvit o lepším nastavení a kompenzaci dopadů těm, co je to opravdu zatíží. Je třeba velkou chybou, že se hodně věcí nezapočítává do toho ročního limitu, který tak naprosto pozbývá svou ochrannou funkci. Hlavně neměl být roční, ale měsíční (400,- Kč měsíčně), aby někdo nemusel těch 5000,- v jednom měsíci (prvním měsíci nějaké léčby) naráz zaplatit. Na to opravdu každý nemá.

To jestli by se ušetřené peníze ale zase jenom prodrbaly ve výběrových řízeních, které zatím žádná vláda v ČR nehodlala legislativně líp vyřešit (proč by to dělala, když je to všechny živí), to je věc druhá. Pochopitelně. A o tom jsem mluvil ve svém novoročním článku - v tomto jsou ODS a ČSSD naprosto stejné, takže po opojení z oranžového vítězství přijde brzy oranžová kocovina. ČSSD k tomu přidává levicovou politiku, se kterou já nesouhlasím. To je vše. Je špatně nastavená celá parlamentní demokracie v ČR a to normální člověk nevyřeší ani u voleb. Jedině znovu klíče a na Václavák.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 15:45
ad romulus - no tak teď jsi to zkomplikoval ty. JJ, tohle všechno jsou věci, které my fakt nevyřešíme. Ale jednou bych chtěla. Jenže dějinné zákonitosti ukazují, že se to nikdy nestane......
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 15:49
Já v rodině nemám žádné podnikatele, proto jsem vždycky spíš zastáncem fabrik Mr. Green naopak moje kolegyně má oba rodiče podnikatele, proto i celou daňovou a tudletu situaci vidí jinak než já, takže se moc neshodneme, nedávno jsme spolu pročítaly takový předvolební letáček teď nevím které strany, kde nějaká dvacítka psala o tom jak by chtělo podporovat drobné podnikatele, což je sice hezké ale u nás krachuje jedna velká fabrika za druhou a půlka mojí rodiny v takových fabrikách pracuje a protože u nás v kraji jsou jenom fabriky tohoto typu, tak nemají příliš možností. Na druhou stranu každej kdo má zdravé ruce si práci najde, ne že ne, pouze pokud se mu nechce tak si válí šunky na lavičce pracovního úřadu. Když jsem poprvé odešla z práce tak jsem během půl roku vystřídala 5 zaměstnání a byla jsem z toho moc nešťastná, ale tatínek mi říkal že je rád že si umím takhle rychle najít práci, že nejsem lempl kterej čeká až se náhodou něco objeví, jedna známá jeho takhle už několik let sedí doma na pr*eli jakoby čekala, že práce sama přijde za ní, jestli by jí náhodou nechtěla dělat.
Nemám ráda takové lidi a upřímně pohrdám lidmi kteří mají názor jako můj bratr, tj. "přece nepůjdu tahat do fabriky za osum tisíc na tři směny!" Když není zbytí, tak se prostě musí!
Hey, hey apple!

Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:04
Zaměstnanost je na další diskusi. Tam je ten koloběh zamotaný ještě víc, než v čemkoliv jiným. Makání za osum tisíc by mělo být normální na dobu, než si člověk sežene lepší práci. Ony i ty továrny potřebuji i tyhle levnější lidi, jinak to má zase vliv na jejich prosperitu. Vrátný a uklízečka prostě těžko může brát 15000,- čistýho, když je to se všema odvodama státu skoro 30000,-. Pokud za míň dělat nechcou, zůstanou bez práce. Nevidím na levné práci nic špatnýho, pokud v ní člověk "nezkysne" pro nedostatek jiných příležitostí.

Krachování českých firem je ale nejčastěji způsobené malým, skoro až nulovým vztahem majitelů k jejich podnikům. Nedědí se z generací na generaci a je to pro ně jenom majetek, který buď vydělává, nebo ne. A když vydělává málo, tak si z něho peníze vezmou i na dluh a že se pak firma položí je jim fuk. Koupí si jinou. Příklad špatné stránky kapitalismu dovedený v českém podání téměř k dokonalosti.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:07
tak tak, a každý nemá možnost / buňky / prostředky / chuť k podnikání.

Já osobně bych nechala radši kleknout drobného podnikatele (pardon Romule Mr. Green ) než velkou fabriku.
Hey, hey apple!

Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:18
Neomlouvej se. Na názor má každý právo. Otázka je, co to znamená "nechat kleknout". To má stát ty fabriky zachraňovat? I když nefungují? Třeba sklárny, zadlužené před rokem třemi miliardami (ano tak vysokým dluhem), dostaly nové úvěry (tuším že nějakých 120 milionů) na provoz a už před krizí, na kterou se jejich krach nyní svádí, byly peníze zase pryč. Takže o rok dýl měli lidi práci. Nebylo lepší jim radši pomoct už před rokem sehnat jinou? Třeba nějakými dotacemi na pracovní místa.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:19
Myslím že quab je tu prostě nejchytřejší a všechno ví a zná a do všeho kecá. zajímavé že jen oponuje a sám nic (tuším snad jen mimo radaru) nenapíše první.
Daně jsou daně a je to dobře napsáno. Znám mnoho kteří se dostali někam jen vlastním přičiněním a mnoho jen lumpárnou, ale tak to na světě chodí a chodit bude. V každém zřízení budou chudí a bohatí a jde jen to rozumně vyvážit. Ekonomika je sakra složitá. Nikdo ji nedokáže odhadnout a dobře řídit. Podívejte na ten krach. To přece ty nenažraný mozky museli vědět když si tak hrabali a ehjle oni se diví. Shocked Shocked Shocked
Můžeme to možná ovlivnit jen novým cinkáním klíčů, ale pochybuji že by se něco změnilo. Not Talking Not Talking Not Talking
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:34
to Romulus: neříkám že má stát zachraňovat podniky, já se zas až tak nevyznám v této oblasti, ale určitě existuje něco jako státní podnik žejo, nebo tak něco, prostě aby fabriky stát "řídil" a aby je nevlastnil někdo kdo by je mohl zadlužit a nechat položit, zní to naivně já vím, to je nesmysl Mr. Green asi by to nešlo... určitě né tady...
Hey, hey apple!

Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 16:38
To tu bylo za komunistů a nefungovalo to. Když majetek řídí někdo, komu nepatří, má k němu ještě horší vztah a zajímá ho jenom co z toho kápne jemu. Ne jestli podnik funguje.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 2 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna