Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Amerika

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
trodas (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 120
Bydliště: Prerov
10 000,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 13:09
citace:
Baros - Američani jsou hrozně hloupej národ, úroveň jejich středních nebo vyskoých škol je oproti našim nebo evropským naprosto směšná...Nejvíc mě štve, že sou na tom, ale aji tak pořád moc dobře ekonomicky a hospodářsky...


Nezavid. Snadna odpovedna otazku proc. Protize vnutili celemu svetu dolar jako platitlo, tim padem dolar neni nicim vazany/kryty zlatem (zrusil Nixon v 1971) a tim padem Amici tisknou bezcenne papirky a dostavaji za ne sluzby a zbozi.
Neni pak problem mit takovou zivotni uroven, jako maji, kdyz je takova poptavka po jejich mene a obchoduje se zani na celem svete - kde se asi ty dolary vzaly? Kdo je vytiskl a kam se hodnoty za ne prestahovaly, hmmm?
Netreba ekonomickeho vzdelani, je to snad jesne, ne?

A poslednich 10 let (predtim to bylo o neco mene, ale tendence je stoupajici) si jeste navic USA pujcuje od svetove banky denne 2 miliarty (DVE MILIARDY DENNE) dolaru...
Neni divu, ze Wolfovitz (krajni neokonzervatisticky extremista) zpusobil takovy poprask pri jeho dosazeni na sefa Svetove Banky... Neutral

Pokud si CR bude denne pujcovat 2 miliardy dolaru (bez toho, aby platila byt uroky ci vubec zvazovala, ze by se neco melo nekdy vracet...) tak si take muzeme cesty dlazdit zlatem, nemyslis? Wink

A ted prijde ta spravna sranda - myslis, ze USA se chystaji nekdy ty penize vratit? Question ... Co te nema! Laughing V roce 1933 zrusily (proste - zrusili!) statni dluh v ohromne vysi, protoze byla hospodarska krize a bude treba zachovat co nejvice zivotni uroven obcanu, takze svete - mas smulu. Tvi obcane muzou treba chcipnout, hlavne ze Amici na tom nebudou tak nejhure... Shame on You
V roce 1971 Nixon postavil mimo zakon nutnost vykoupeni dolaru zlatem (klasicke kryti meny, jenz ma kazdy stat - krome USA) - a tim elegamtne neprimo zrusil zahranicni dluh USA a povinnost udrzovat mnozstvi dolaru v obehu v rovnovaze s mnozstvim zlata v Fort Knox v USA. Od te doby jsou dolary jen bezcennymi zelenymi papirky, krytymi jen poptavkou po nich - pokud poptavka poklesne, viz nedavno, tak proto tak stremlave pada dolar dolu - protoze nema zadnou realnou hodnotu.

Uplne staci kdyz se ropa zadne prodavat na Eura (ted bude EU vlastne v pozici Ameriky, pokud to dokaze...) a USA budou vyrizene. Nikdo nebude chtit dolar, a Amici nemaji nic, co by zbytek sveta chtel ci neumel si vyrobit sam - vetsina vyrobnich tovaren je v Cine, Indii a tak.
Saddam zacal v 2001 prodavat ropu za Eura.
2003 jaro - USA napadaji a obsazuji Irak a obnovuji projdej ropy za dolary.

Je to vubec treba nejak komentovat? Neutral Question



Linky kde muzete cerpat vice informaci o zavislostech ekonomie, dolaru a ropy:
http://www.zvedavec.org/clanky_798.htm
http://www.trinicenter.com/oops/iraqeuro.html
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1187
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/komenta....asp?ka=1143989
http://www.zvedavec.org/clanky_1123.htm
http://www.blisty.cz/2005/2/14/art21987.html
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... Smile my config

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 14:12
2 Ricky: Jseš si jistý, že o USA víme víc, než oni o EU? To pochybuju. Zkus mi bez přípravy říct, kolik mají států a říct mi názvy alespoň poloviny z nich. Já to nedokážu a neznám nikoho, kdo by to dokázal.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 20:57
Bugi napsal:
2 Ricky: Jseš si jistý, že o USA víme víc, než oni o EU? To pochybuju. Zkus mi bez přípravy říct, kolik mají států a říct mi názvy alespoň poloviny z nich. Já to nedokážu a neznám nikoho, kdo by to dokázal.


Aspoň je umíme najít na mapě, říct, kdo je prezidentem a jakou tam mají měnu a podobné základní věci... Oni by nás hledali trošku jižněji mezi Irákem, Iránem a Chorvatskem... Rolling Eyes d'oh!
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 21:25
Tuším že 49 a polku ti poviem v pohode Smile

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 21:35
2 Ricky: Jistě. Vím kde leží USA. Kdybych měl ale hledat např. Texas, tak budu nějakou chvíli tápat. A prezidenta USA zná každý. Jak by taky ne, když je jen jeden. Ale znáš jejich guvernéry (obdoba prezidentů EU)? A pochybuji, že by američani nevěděli, že hlavní měnou EU je Euro.
2 Dieg0: To je trochu málo, nemyslíš? Malá nápověda.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 21:40
No v tom zozname ich je 49

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 21:43
Bugi napsal:
2 Ricky: Jistě. Vím kde leží USA. Kdybych měl ale hledat např. Texas, tak budu nějakou chvíli tápat. A prezidenta USA zná každý. Jak by taky ne, když je jen jeden. Ale znáš jejich guvernéry (obdoba prezidentů EU)? A pochybuji, že by američani nevěděli, že hlavní měnou EU je Euro.


Ale proč tu furt taháš EU? d'oh! Mluvím o ČR. Nevím, proč se jich zbytečně zastáváš, nezaslouží si to. Zbytek světa je prostě nezajímá, pokud jim to nevynáší prachy a o tom jejich vzdělávání už raději nemluvím... Wink Laughing Tečka Cool
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 21:44
Já jich napočítal 51, ale má jich být 52. Teda pokud mě paměť neklame. Já se za experta na USA nepovažuju ani z daleka.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Baros (0)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 362
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 23:13
Bugi napsal:
2 Ricky: Jistě. Vím kde leží USA. Kdybych měl ale hledat např. Texas, tak budu nějakou chvíli tápat. A prezidenta USA zná každý. Jak by taky ne, když je jen jeden. Ale znáš jejich guvernéry (obdoba prezidentů EU)? A pochybuji, že by američani nevěděli, že hlavní měnou EU je Euro.
2 Dieg0: To je trochu málo, nemyslíš? Malá nápověda.


Já znám jednoho guvernéra, toho Kalifornskýho... Smile

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 2. srpen 2005 23:25
Tak to jsme dva. Není to tím, že je to původem evropan? Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 2 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna