Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Denní svícení

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta

Svítíte autem ve dne?

Hlasování není časově omezeno.
Ano, mám automatiku:
25% 25% [ 2 ]
Ano, zapínám ručně:
50% 50% [ 4 ]
Rád bych, ale zapomínám zapnout:
12% 12% [ 1 ]
Ne, nikdy!:
0% 0% [ 0 ]
Neřídím:
0% 0% [ 0 ]
Jsem jen spammer, který sem přišel dát odkaz na svůj e-shop:
12% 12% [ 1 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Denní svícení

Zasláno: st 4. červen 2014 20:02
Máte to někdo na autě? Montovali jste si to tam? Má to cenu?

Myslíte, že je tohle shit, když to stojí 750 Kč? Laughing

Obrázek
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/eshop/2-1-Denni-Sviceni-RL-E/0/5/78-AKCE-Denni-sviceni-LED-homologace-Denni-sviceni-DRL-10

Je to asi nejlacinější homologovaný, co jsem našel. Razz

Můžou se tomu trochu opilovat hrany, aby se mi to líp vešlo do mřížky v masce a nemusel jsem moc kuchat do auta? Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 4. červen 2014 20:11
Nějaký takový mám na autě taky. Svítí to, co chceš slyšet víc? Very Happy
BTW na tom obrázku ti chybí relé.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 4. červen 2014 20:36
A jak dlouho to už svítí? Nebudu to po zimě muset vyměnit? Mr. Green
Co jsem tak pochopil z fotek a obrázku zapojení, který je na tom webu, tak to má asi nějaké relé přímo v sobě.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 4. červen 2014 20:54
Už od minulýho léta to tam je namontovaný a funguje to.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 4. červen 2014 21:24
Mám dotaz, který je tak trochu OT. Nemám auto, tak o těchto věcech nemám ponětí... Very Happy Nevadí to úřadům, že si takhle na auto montuješ nějaké čínské světla? Very Happy Co na to říkají při technické? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 4. červen 2014 22:30
pipa: No, čínský světla by asi úřadům vadily, pravděpodobně bych neprošel technickou a mohli by na to přijít i policajti při kontrole.
Ale když koupíš ty homologovaný, jako jsou třeba v tom odkazu nahoře, tak je povoleno si je namontovat svépomocí podle nějakých pravidel, aby to bylo správně daleko od obrysu auta apod., a nemusí se řešit nic dalšího, protože se to nepovažuje za přestavbu. Přímo na tom shopu jsou pak i fotky, jak jsou na tom vytlačený informace o homologaci atd. - podle toho poznají i policajti na silnici, jestli je to OK nebo ne.
Tady je k tomu nějaký pokec i přímo od Policie včetně správnýho umístění. http://www.policie.cz/clanek/svetla-pro-denni-sviceni.aspx (ale pochybuju, že to budeš číst Mr. Green )
Na Fordím fóru jsem viděl i frajera, co koupil čínu a pak si tam na gravírovačce ty znaky vygravíroval. Na to se asi taky nepřijde, když se do toho někdo nezačne moc vrtat, ale kdyby se na to přišlo, tak to bude asi pořádnej průser. Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 5. červen 2014 13:50
To musel bejt hodně sociální případ, kyž mu bylo líto dát za homologovaný 750 a radši si padělal nějaký čínský Mr. Green achjo d'oh! Mr. Green
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 5. červen 2014 14:38
No tak od číňanů seženeš za lepší cenu i pěkný, co jsou přímo na Forda, celkem zapracovaný do designu (i když bych si to dokázal představit hezčí) za cca 1500 Kč:
http://www.aliexpress.com/item/08-FORD-FOCUS-DRL-LED-Fog-Lamp-Fog-Light-Cover-Kit-daytime-running-light-for-Ford/536926874.html
Podobný (ošklivější) jsou u nás s homologací mnohem dražší, třeba tady cca za 3400 Kč, levněji jsem je nenašel:
http://tuning.autodoplnky.cz/lampy-autostyle/denni-sviceni-s-krytkou-do-narazniku/krytka-mrizka-do-original-narazniku-se-svetlomet-s233880438/?h=1

//Hm, teď koukám, že u těch čínských je taky napsaná nějaký homologace, ale na fotkách není nic vidět, takže to spíš bude kec.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 22. duben 2015 12:08
Já jsem koupil denní svícení asi za 1500, mechanik mi to namontoval do Oktávky, která má v přepínači světel už přímo připravenou funkci denního svícení, takže to funguje přesně podle zákona.
Je to i homologovaný.
Denní svícení jsem chtěl hlavně, abych ušetřil žárovkám a byl jsem ve dne i lenivej zapínat světla Very Happy

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 22. duben 2015 16:44
Já jsem si nakonec spočítal, že kdyby mi žárovky prasknnuly jednou ročně, tak by mi to auto muselo vydržet 15 let, aby se mi zaplatilo denní svícení za 1500,- místo kupování žárovek. Mr. Green
A obyčejný světla se mi zapínají samy na nějakých 80 %, takže ani ani nemusím řešit, že bych zapomínal. Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 22. duben 2015 20:13
Jasně no, pokud to máš takhle, tak není co řešit Smile

Já si jako hlavní světla koupil Osram night braker a v dálkových je to teda opravdu pecka, řekl bych srovnatelný s bixenony.. ale na obyč svícení jsem nepoznal rozdíl mezi normálníma žárovkama za pár korun. Příště zkusím Phillips Blue Vision (tuším, že se tak jmenujou). Ale měli by mít právě menší životnost díky vyšší svítivosti. Fyzika se asi fakt neošálí Smile

Navíc v jedničkový oktávce žádná automatika nebyla, tak aspoň takhle Smile Aspoň, že je to vyřešený v tom spínači,

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 22. duben 2015 20:33
Ona by tam ta automatika asi šla nějak jednoduše dobastlit, když už tam je... Smile

Hele k těm žárovkám ti třeba pomůže tohle porovnání. Sice to testuje ve Fordu, ale žárovky jsou žárovky Mr. Green
(chce to přihlášení, ale funguje bugmenot / bugmenot)
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=39288
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 23. duben 2015 09:25
Joo, to je hodně parádní test Smile já mám žárovky H4.
Takže dálkové i potkávací svítí na jedné a té samé žárovce a řekl bych, že mám spíše blbě směrované světla.

Potkávací svítí docela dost dolů a na střed, ale asi to bude tím, že jsem kdysi srazil srnku na levý roh auta a u toho světla se ulomil takový plastový držák, co to světlo drží směrem dolů. Takže svítilo dost nahoru a servisák mi to seřídil do normálu. Respektive do nějaké normy, abych neoslňoval. Teď ho mám jakoby v pozici 1 (0-3). Takže nahoru jedno světlo dostat nejde a když si dám pozici světel 0, tak pravé světlo svítí docela daleko a levý stále dolů Very Happy

Ale dálkový jsou teda moc pěkný, přesně jako v tom testu v odkaze. Potkávačky svítí dost žlutě, původně jsem si myslel, že i potkávací budou svítit bíle, ale bíle svítí jen dálkový Smile A aspoň tedy vidím, že ty Cool blue jsou na houbelec Very Happy Cool

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 23. duben 2015 10:39
No jo, oktávka má vlastně bludičky, teda H4... Smile Ty máme na firemní Dacii a vždycky, když pak přesednu do Focuse, tak jsem šokovanej, jak ty moje žárovky za 50 Kč šajní. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 24. duben 2015 11:38
Zvláštní světla na denní svícení bych zakázal. Většina ani neví co to je a neumí to používat, pak klidně svítí i v dešti a i v noci. Sice dobrý nápad, ale při současné blbosti lidstva téměř nepoužitelné. Každý zná jen svá práva, ale již né povinnosti.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 24. duben 2015 12:26
V Turecku se přes den nesvítí... a taky se tu nepoužívají bezpečnostní pásy a helmy na motorku a jízdní pruhy na silnici berou spíš jako doporučení... Very Happy Provoz na silnici je tu dost divokej... Very Happy a vůbec, podle informační brožurky, co jsme dostali je Turecko zemí s nejvyšší nehodovostí na světě... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: ne 26. duben 2015 16:41
Ale tak zase denní svícení bych nezakazoval Smile Nejlepší je to mít na automatiku, kdy to hlídá samo čidlo Smile ale než se dočkáme toho, kdy to budou mít auta jako standardní výbavu, tak to ještě chvilku bude trvat Very Happy

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 6. květen 2015 13:00
Nezakazoval bych svícení potkávacímy světly, ale těmy co jsou na to "spešl" a v zádu jim nesvítí červená koncová.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 6. květen 2015 13:09
No.. já bych řekl, že svítit vzadu přes den je naprostý nesmysl.. Pokud není hustý déšť, mlha nebo nesněží.. Ale tak je to myslím i napsaný v tom paragrafu o denním svícení. Prostě to lidé neumí správně používat a v tom bude ten problém.

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 6. květen 2015 13:44
No ono ani mnoho lidí neví že jim to vzadu nesvítí a vůbec ani netuší jaký je v tom rozdíl. Lidstvo blbne a neuvažuje, tak to prostě nemontovat a byl by klid.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 6. květen 2015 14:30
Já jsem naopak rád, člověk aspoň ušetří jedny žárovky a ty LEDky jsou přes den krásně vidět a vydrží dýl než celé auto.. A hlavně jsem línej zapínat světla, takhle nastartuji a jedu Smile

Tohle jsou přesně ty přestupky, které by měli být hlídány a né dodržování 70 na čtyřproudovce ve městě nebo 50 před značkou konec obce Brick Wall

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: čt 21. květen 2015 01:30
rozmýšlal som nad denýým svietením Very Happy ale chce sa mi to montovať , mam to už aj "nakupene" len zasa tých káblov a ani neviem kde by som to uchytil aby to bolo pekne ..
Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: čt 21. květen 2015 12:39
Moucha napsal:
No.. já bych řekl, že svítit vzadu přes den je naprostý nesmysl.. Pokud není hustý déšť, mlha nebo nesněží.........


No ale jak vjedeš třeba do tunelu apod tak MUSÍŠ rozsvítit běžná světla aby jsi byl vidět, proto tam je u vjezdu značka aby jsi je použil, jenže... Všici na to se*ou!!Prostě jednoznačně svítit a bylo by to bez debat. No a sice LED vydrží více než běžné žárovky, ale kolikrát je měníš? U nových aut je to sice trošku problém a musí se demontovat půl čumáku, ale dají se koupit i dost kvalitní co vydrží. Je to věc názoru a přístupu. Mr. Green
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 21. květen 2015 12:49
Mňahaha, mně "automatika" svítí i vzadu. Laughing Akorát teda doufám, že zadní žárovky vydrží dlouho. Ve Focusu jsou prý nějaký spešl červený, co prý stojí hodně peněz, a lidi na fórech to občas řešili tak, že koupili obyčejný a natírali je červenou barvou na sklo. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: čt 21. květen 2015 12:52
I to je řešení, ale zas jak dlouho vydrží ta barva a aby to nechytlo. Magor Magor Magor Viděl jsem to předělaný na LEDky, hlavně osvícení SPZ. To je slušný. Všude je něco.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna