Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Elektrárny

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Elektrárny

Zasláno: st 23. červen 2010 20:39
Jaký je váš názor na uhelný, jaderný, ale i větrný a podobný elektrárny?

Já pořád nechápu, co s tím odporováním jaderný energie všichni mají. Vždyť kdyby předělali uhelný elektrárny na jaderný, tak by to daleko míň znečišťovalo prostředí, snad to ani nebylo tak obrovský atd...
Na druhou stranu je mi jasný, že některým lidem prostě ty jejich totálně zvrácený protijaderný názory nevymluvim. Už jen podle toho, jak jsem tuhle viděl někoho z těch protestující v televizi, kdo řekl: "všecko atomový je špatný" d'oh!

No a tyhle větrný, vodní apod. elektrárny jsou sice pěknej nápad, ale ČR to prostě uživit nezvládne...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 23. červen 2010 21:26
tak na ekologický zdroje tu nejsou ideální podmínky... Proto bych viděl hlavně budoucnost v jaderné energetice, ale chce to ještě zkoumat...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Fph (+6)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 28 let
Příspěvky: 1318

120 996,- VK
Zasláno: st 23. červen 2010 21:37
liv art- suhlasim... inac mam taku zaujimavu knihu, vola sa jadro a supa jablka (porovnavaju sa v nej hlavne elektrarne na fosilne paliva a jadrove elektrarne)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 00:28
mě kdysi pobavilo, jak rakouští aktivisté tvrdili, že elektřina z jaderných elektráren je radioaktivní...

jak teda vyrábět elektřinu? spalováním uhlí? no tak to je velice ekoligický... ostatní zdroje jsou naprosto nedostatečné..

- geotermální, přílivové a podobné tu nemůžeme mít....

- solární panely jsou dobré na napájení kalkulaček, nebo vesmírných družic, ale na výrobu elektřiny ne... jejich výroba je obrovsky energeticky náročná a energie použitá při výrobě se vrátí za déle než za 20 let.. (díky EU se z toho stal ale obrovský byznys, protože to stát dotuje, takže finanční návratnost je cca 10 let nebo snad i míň...) dále musí být postavené na nějaké ploše, kde to zabírá místo třeba zemědělským plodinám...
a navíc tu ani moc slunce nesvítí...

- větrné elektrárny jsou na tom lépe.. jenomže lidem vadí, že prý vydávají hluk atd... a k tomu, aby se výkonem vyrovnaly jaderné, tak jich musíte mít tisíce... jako třeba v Rakousku... cestou do Vídně tam mají hezké lesy těchto elektráren... ekologové se radují, ale opravdu je to ekologické? radši jeden temelín než kilometry zhyzděné krajiny... Rolling Eyes

- vodní jsou na tom úplně nejlépe.. jenže solidní výkon mají až ty takové velikosti jako tři soutěsky v Číně.. a to by zase ekologové protestovali, že se musí zaplavit a přehradit údolí atd...

- a nějaký spalování biomasy, nebo podobný věci to je úplně největší blbost...

oni tihle aktivisté proti všemu protestují, ale pak přijdou domů, rožnou, pustí si televizi a napustí si vanu s teplou vodou...

podle mě jsou jaderné elektrárny nejperspektivnější... neprodukují žádné znečištění (jaderné palivo se ukládá do skladů, a je možné ho později znovu zpracovat, až budou dokonalejší reaktory)

v budoucnu se nakonec přejde na elektrárny využívající termonukleární fúzi, která má narozdíl od jaderné energie dvě hlavní výhody - "spaluje" se tam vodík, který se získává z vody, které je obrovské množství a odpadem je neškodné hélium.. Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 07:44
Ne že bych nějak podporovala ničení Země, nebo byla nějakým způsobem sobecká Mr. Green ale jsem pro jakýkoli způsob výroby energie, jen když bude energie Mr. Green a jestli to znamená že za 500 let bude Země v hajzlu, tak i když to fakt může znít že jsem úplnej idiot, tak to já už budu dávno mrtvá a bude mi to u pr****...
Hey, hey apple!

Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 08:24
pipa: s těma vodníma... mno, ty mi připadají jako celkem dobrý zdroj i tady u nás... Navíc tam je ten přísun energie +- pořád stejný, což třeba u větrné není (pokud teda neberu v potaz přečerpávací elektrárny).
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 08:26
No tak přečerpávací elektrárny jsou spíš na vyrovnávání nějaký výkyvů a tak než na nějakou stálejší výrobu elektriky.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 10:21
LivArt napsal:
pipa: s těma vodníma... mno, ty mi připadají jako celkem dobrý zdroj i tady u nás... Navíc tam je ten přísun energie +- pořád stejný, což třeba u větrné není (pokud teda neberu v potaz přečerpávací elektrárny).

jo, to je pravda, z těch ekologických je vodní nejlepší.. ale na pokrytí celé spotřeby ČR to nestačí... Rolling Eyes

a kdybys chtěl vybudovat další Lipno, Orlík nebo Slapy, tak by lidi taky protestovali.. Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 13:03
pipa: ale radši přehradu, než zničit několik vesnic kvůli těžbě uhlí.. Ale nejlepší je nebourat nic Smile
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 24. červen 2010 14:23
LA: samozřejmě...
třeba když postavili v Jeseníkách přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, tak všichni nadávali, že tím zdevastovali tamější přírodu... ale já tam byl a vypadá to tam moc hezky.. jako by to byly normální přírodní jezera.. Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna