Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

jak na dva sytémy v jednom počítači

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: ne 12. únor 2006 23:37
tar.gz je archiv, kterej musis nejdriv rozbalit prikazem tar -xvzf nazev_souboru
a v nem bude nejspis nejakej instalacni skript(napr. install.sh), kterej se o vsechno postara

Jakej program na LAN myslis?
Obrázek

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: ne 12. únor 2006 23:59
CrazyCZ napsal:
Jakej program na LAN myslis?
on zrejme myslel nejakej ten printserver ;)
Obrázek

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 18:24
A ešte bývajú v tar.gz veľmi často zdrojové kody, tie musíš nakonfigurovať(zvyčajne ./configure), potom dať make, make install a to ti už vytvorí balík, lenže pri nových gcc to strašne blbne... A častokrát to je úplne inak, vždy treba čítať manuály k danému programu, bez nich to len tak nepôjde.
Na počiatku bola prázdna množina.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 19:24
Zajímavý.. Na Linux přejít nechci, ale už jsem párkrát měl tu čest (s Mandrakem Embarassed ) se seznámit a nikdy mi nešla ta kompilace. Pořád to psalo, že to nemá ty gcc nebo co, prostě kompilátory.. A když jsem si je stáhl nebo chtěl nainstalovat z CD, tak mi to stejně nešlo Sad

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 19:43
Na to sú vstavané apikácie(v ubuntu apt-get), ktoré slúžia na jednoduchú inštaláciu takmer všetkého... Je tam gcc a kopa(x tisíc ďalších) aplikácií, jediné čo potrebuješ sú repozitáre.
Na počiatku bola prázdna množina.

HOne (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 847
Bydliště: Trutnov
10 045,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 20:12
ok, rozpakoval jsem to, udelalo to soubor makefile s takovym bagrem:) kdyz se to snazim otevrit,otevre se to jenom v textovym programu
HOne strikes again
aw yeah;)

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 20:37
To je presne to co psal borix. Nekde by tam mel byt i soubor install nebo readme, tak do nej mrkni a tam bude popsany postup. Pravdepodobne to bude chtit nejdriv configure potom make a nakonec make install.
Obrázek

HOne (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 847
Bydliště: Trutnov
10 045,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 21:10
sorry,ale musite se mnou mit trpelivost:) kam mám sakra to ./configure napsat? nasel jsem to i v manuálu.
HOne strikes again
aw yeah;)

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 21:13
A jeste bych vam doporucil utilitu checkinstall (je treba na linuxsoft.cz). Pomuze vam udelat ze zdrojaku binarky, coz je uzitecne, protoze na ne pak vidite i z Package Manageru....

OT : dneska jsem si instaloval KDE 3.5 a spadl mi net u stahovani predposledniho balicku, to docela nasere Slinták
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: po 13. únor 2006 21:16
To Szkepek: Myslím, že si to pamätá aj dočasne stiahnuté dáta...(teda aspon u mňa to tak je)
To HOne: Do terminálu, ale musíš byť v terminále v tom adresári, kde je to rozpakované.
Na počiatku bola prázdna množina.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 5 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna