Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Linux nebo windows?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 20:45
Trnka Samo napsal:
Myšlienky na Linux však treba rýchlo opustiť, ak ide o profesionálnu prácu s grafikou, 3D modelmi, multimédiami. Ak to nie je zhola nemožné, tak aspoň veľmi komplikované. Programy ako Photoshop, Illustrator, Quark, 3D Studio, či AutoCAD sa dajú nahradiť veľmi ťažko a spúšťať ich z Linuxu je škrabaním ucha ponad hlavu. Sklamania sa dožijú i tí, ktorí radi hrajú počítačové hry – na Linux ich je robených veľmi málo a už vôbec nie tie najväčšie hity. Linux nie je to pravé orechové ani pre tých, ktorí si potrpia na vkusné pracovné prostredie, či tých, ktorí si jednoducho navykli na prostredie Windows. Nemalé investície Microsoftu do estetiky audio-vizuálneho prostredia Windows určite nie sú bezdôvodné.
Tohle je základní překážka rozšíření linuxu...
Obrázek

tpikalek (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 618

10 215,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 21:15
Szkepek napsal:
soucastna stabilni verze je 3.5

Současná stabilní verze je 3.5.1. Wink

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 01:32
vubec tomu nerozumite, viebec nevite, nedavate. widn suxx

EDIT:// sorry, tohle sem psal ve stavu silne opilosti, neberte prosim vazne. dekuji
Obrázek
Příspěvek upravil 1× manas, naposledy ne 12. březen 2006 14:29.

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 12:54
manas napsal:
Trnka Samo napsal:
Myšlienky na Linux však treba rýchlo opustiť, ak ide o profesionálnu prácu s grafikou, 3D modelmi, multimédiami. Ak to nie je zhola nemožné, tak aspoň veľmi komplikované. Programy ako Photoshop, Illustrator, Quark, 3D Studio, či AutoCAD sa dajú nahradiť veľmi ťažko a spúšťať ich z Linuxu je škrabaním ucha ponad hlavu. Sklamania sa dožijú i tí, ktorí radi hrajú počítačové hry – na Linux ich je robených veľmi málo a už vôbec nie tie najväčšie hity. Linux nie je to pravé orechové ani pre tých, ktorí si potrpia na vkusné pracovné prostredie, či tých, ktorí si jednoducho navykli na prostredie Windows. Nemalé investície Microsoftu do estetiky audio-vizuálneho prostredia Windows určite nie sú bezdôvodné.
Tohle je základní překážka rozšíření linuxu...

áno, bl*ý ľudia, ktorí linux videli tak z lietadla cestou na mesiac. Všetko sa dá nahradiť!!! A photoshop sa dá na linoch tiež spustiť(nie emulovať!!!(wine nieje emulátor))+bude možno aj native verzia.
Na počiatku bola prázdna množina.

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 14:31
jj, nekde sem cetl ze se hlasovalo co lidem na linuxu chybi a pry to vyhral photoshop a tak admini ankety zcali jednat s adobe.

2borix: tobe se povedl wine spustit photoshop? ja mel problemy s registry - jakoze produkt neni zaregistrovan, licencni cisla etc. to se musí pres wine jakoby nainstalovat? spustit jakoby win nainstalovanou verzi mi nejde...
Obrázek

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 14:37
Photoshop 6.0 alebo 7.0 by mala isť, novšie už nie, checknem 6.0 a uvidím, ale veľmi nerád to inštalujem, keď mi plnohodnotne stačí gimp.
Zasláno: ne 12. březen 2006 15:02
Verzia 6.0.1 CE v češtine ide bez problémov, dokonca mám pocit, že sa štartuje rýchlejšie než na winoch.
Na počiatku bola prázdna množina.

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 15:32
Teď sem zkoušel Photoshop 7.0CE i s instalací. Při spuštění mi PS vypíše "Požadavek nelze dokončit, protože chybí personalizační informace, nebo jsou chybné." Následně program skončí. Typuju registry. Zkusím nějaký fóra wine nebo tak, uvidím...
Obrázek

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 16:40
Bugi napsal:
Szkepek napsal:
viz strana 2

viz. strana 2(o neco nize) Smile


no jo, tady to ale mozna zalezi na volbe linuxu. Instalace SuSE se vsim vsudy : 1 hod 20 min, ale pozor, behem nejakych 50ti kliknuti mysi. To se vubec s Windows neda strovnat. Beru ze se ti zainstaluje za nejakych 36 minut, ale ja jsem mluvil o tom, ze doinstalace softu se rovna umornemu hledani instalacnich CD, zadavani klicu a restartu PC. Napriklad nez na me desce nainstajuju zvukovku, podporu USB 2.0 a sitovku, tak se PC 3x restaruje, kvuli zapisu do registru. Bez restartu se totiz nedostanu k instalaci dalsiho HW. Pokud vim, tak ma linux USB2 i vsechny dulezite ovladace ve svem kernelu napevno, takze se nic instalovat nemusi. Potom je tu samozrejme dalsi vec. Pokud ma nekdo napr. zvukovku znacky MEGADĚLO 5000 s 90 kanalama a 50 pridavnyma konektorama, nemuze pocitat, ze mu to najde kazdy linux. Pak jsou tady distribuce jako MediaLINUX (v pripade site to je treba NetBSD atd...) Takle to jde vyresit prakticky vzdycky...

Dalsi vec je potom software. Samozrejme, na linux je softwarová základna jeste precejenom uzsi, ale portovani DOOM 3, planovane Quake 4 a Wolfensteina svedci o tom, ze na linux nejsou jenom osklive hloupe hry, ktere po vecerech vymysleji uhrovati clenove komunity.

Ale především, nikdy jsem tady nezatracoval Windows. To je to co tady děláte vy. Beru že s linuxem nemusíte souhlasit, ale boha jeho, nezatracujet jej takovými keca jako : "Proto se linux nemůže prosadit." Já sám mám vedle svých dvou linuxu na PC nainstalované ještě Win2k a nestydím se za to, kdyz neco potrebuju, normalne je pouzivam, hlavne pak PSD ale treba i Nero. Nikdy jsem nerekl, ze windowsy jsou spatne, rekl jsem jenom, ze je nedoporucuju a zaroven linux nikomu nevnucuju (narozdil od Billyho stoupencu) Rolling Eyes
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: ne 12. březen 2006 18:12
manas napsal:
Teď sem zkoušel Photoshop 7.0CE i s instalací. Při spuštění mi PS vypíše "Požadavek nelze dokončit, protože chybí personalizační informace, nebo jsou chybné." Následně program skončí. Typuju registry. Zkusím nějaký fóra wine nebo tak, uvidím...

Skús 6.0, tá ide, odskúšané. A dokonca mi ide lepšie ako na winXP!!!(načítanie za chvíľku na mojich 700 MHz!!!).
Na počiatku bola prázdna množina.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 3 z 13




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna