Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Psací písmo

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 20:08
p!p@ napsal:
jo a Q neumím ani tiskací... z neznámýho důvodu tu "nožičku" píšu na druhou stranu... Laughing

to je totiž známka punku... Mr. Green
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 20:12
Magor dobře ty! Mr. Green
až zase budu ve fyzice počítat nějaký elektrický náboje nebo nějaký tepla, a zas se mi budou smát, že to píšu opačně, tak jim to řeknu.. Mr. Green
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

EINEX (+14)
Superstar z TV Nova
VIP Řízek
Řízek


Věk: 33 let
Příspěvky: 1645
Bydliště: Havířov - nejstarší město ČR
53 388,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 21:08
Já píšu tiskacím asi od páte třídy,dneska už nejsem schopný napsat psacím ani jednu větu...dokonce i podpis mám tiskací...ale písmo jsem si vypiloval a dělám to jak na stroji Mr. Green dal bych vám tu příklad ale ještě jsem si na nový windous nenaistaloval skener Mr. Green
Mr. GreenMr. GreenObrázek Obrázek Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 22. duben 2010 23:13
No, taky jsem začal v angličtině s tiskacím. Ne proto, že by nám to řekli, ale prostě se mi to psalo líp. V češtině jsem to ještě asi rok nebo dva udržel psací kvůli diktátům a tak, ale pak jsem na to rezignoval.
Teď, když se občas snažim něco psacího napsat, tak to vypadá dost kostrbatě Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: so 24. duben 2010 13:06
Tak takhle píšu já Mr. Green Arrow překlad

Obrázek
 
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: so 24. duben 2010 13:10
Tak to je fakt prasárna.. no skoro jsem nepoznal ani jedno slovo.. Mr. Green Ale neříkám, že já píšu líp.. Mr. Green

Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 24. duben 2010 14:35
Takhle píšu já, když je mi to fuk a zapomenu si navíc doma sešit... Smile

Obrázek

A takhle, když se musim za tejden naučit všecky maturitní předměty... Mr. Green

Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: ne 25. duben 2010 00:43
Já tiskace rychle psát neumim a vadí mi to píšu tiskace jen tam kde je to nutný a to je běs to moje tiskací, takže bych byl i pro aby se děti učili tiskace.
Nexus 5 Lollipop coming soon Nexus 6

Comenius (0)
Anonymní




0,- VK

Comenia ? NE !!!

Zasláno: po 17. květen 2010 18:24
Čitelnost písma závisí především na tom, jaká ruka ho používá a jak bystrý čtenář se je snaží přečíst. Jinak píšeme poznámky sami pro sebe a jinak ty, které jsou určeny k informování ostatních.

Současné psací písmo bylo vytvořeno v roce 1932 podle vzoru americé latinky (Tvar, 06-2010). Nejedná se o žádný "krasopis" - ten naopak měl být zavedením tohoto písma vymýcen.

Písmo Comenia Script je nepřátelské vůči dyslektikům (písmena se jim pletou) a dysortografikům (nepoznají konec slova); dysgrafikům může vyhovovat, ale levákům nepomůže (pořád budou muset psát zleva doprava a ne naopak).

Nespojitost či částečná spojitost (jak se namane) textu může vést k chybnému výkladu textu a špatnému pochopení zákonitostí českého jazyka (tvoření slov, gramatických zákonitostí).

Nebudou-li děti seznámeny se stávajícím psacím vzorem, budou vůči ostatní populaci výrazně znevýhodněny. Nebudou schopny rozluštit jakýkoliv spojitý text, zejména bude-li psán podle vzoru současného českého psacího písma, jehož znaky jsou od Comenia Script výrazně odlišné (porovnejte sami).

Přeučení populace by trvalo minimálně 1 - 2 generace (za předpokladu, že rodiče a prarodiče budou spolupracovat).
Psací písmo dosud používá značná část obyvatel ČR, přestože mnozí z nás si je různě upravují. A v tom je také jeho půvab.

Varda (+19)
Lady Elisabeth
VIP Ženská
Ženská


Věk: 53 let
Příspěvky: 1332
Bydliště: Praha
36 535,- VK
Zasláno: so 12. červen 2010 20:49
No já sama jsem v dospělosti přešla na tiskací způsob písmenek, nebo něco napůl. Ale to co píše Comenius se mi zdá rozumné a souhlasím.
Já jsem si sama u sebe všimla toho, že mám pokaždé jiné písmo a nezáleží na tom, jestli spěchám, nebo ne. Když je mi fajn, píšu docela hezky a když mám špatnou náladu, tak píšu hnusně i když se snažím. Jsem přesvědčená, že se opravdu dá podle písma poznat osobnost a docela by mne zajímalo, co by odborník řekl na mne - asi že jsem nespolehlivá a nestálá Cool budu si na to muset dát pozor Very Happy
Varda Elisabeth

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Státní úřady
Strana 2 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna