Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Raspberry Pi

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 24. prosinec 2015 23:19
product placement od nejmenovaného margarínu... Very Happy
hele, a co používáš za program na tu webkameru? Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 24. prosinec 2015 23:27
Motion. Problém je s tím, že nezvládat video rychleji než 3 fps.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 28. prosinec 2015 21:14
hehe, chytré zrcadlo z Raspberry Pi...
i když to je spíš jen taková machrovinka bez nějakého užitku... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 3. únor 2016 22:49
Moje RPi tweetuje! No a teď mi pánové řekněte, kdo z vás to má? Mr. Green Laughing

https://twitter.com/ovecka_bot
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 4. únor 2016 20:31
jak jsi to udělal? Very Happy na to se zase musí napsat nějaké zaříkadlo do příkazové řádky? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 4. únor 2016 21:52
Já už nevim, ale pamatuju si, že to šlo pěkně na h... Mr. Green
První krok bylo sehnání API klíčů od Twitteru, který Twitter nedá, pokud nemáš k účtu přidělený telefonní číslo. Naštěstí jsem objevil i svýho hlavního účtu nějaký klíče, co jsem vygeneroval kdysi, když to číslo nevyžadovali, a povedlo se mi je nějakým způsobem použít.
Následující krok bylo bezradné studování dokumentace API, kde je napsaná odhadem půlka věcí a příkazů, co je nutno při posílání tweetu provést.
A poslední krok bylo rezignované stažení nějaké knihovny v PHP, do které jsem strčil ty API klíče. Teď už skriptem tu knihovnu načtu, zadám příkaz a je to. Very Happy
Zasláno: čt 11. únor 2016 22:56
Dalo to sice plno práce, ale povedlo se mi dostat teplotu, co měří RPi, na dlaždici ve Windows. Very Happy Stačilo HTML, PHP, XML a plno nervů!

Obrázek

Rád bych poznamenal, že ten způsob, kterým se to má nejspíš dělat, je naprosto příšernej... Možná kdyby se použilo to jejich Visual Studio, tak to bude jednodušší, ale kvůli jedný kostičce jsem to instalovat nechtěl.

Tady jsou nějaký postupy:

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dn439794%28v=vs.85%29.aspx

Ve zkratce:
Něco takovýho do hlavičky HTML stránky
kód:
   <meta name="application-name" content="Teploměr" />
   <meta name="msapplication-TileColor" content="#0078d7" />
   <meta name="msapplication-square150x150logo" content="tile_icon.png" />
   <meta name="msapplication-notification" content="frequency=30; polling-uri=tile.xml" />


Na server do složky, kde je ta stránka, něco takovýho do souboru tile.xml:
kód:
<tile>
  <visual lang="en-US" version="2">
     <binding template="TileSquare150x150Image" branding="none">
      <image id="1" src="https://adresa/tile.php?20160211-213613.png" />
    </binding>
  </visual>
</tile>

^^^ na tomhle jsem nejvíc vytuhnul, protože se nikde nepíše několik takových drobností. Ta adresa v <image> nejspíš musí být celá včetně s http(s), relativní nefungovala. A musí končit jpg/png/gif, protože jinak se to nezobrazí.
Ano, funguje to tak, že se stáhne malej obrázek a to je dlaždička.
Sice má windows pár šablon pro dlaždičky, kam se dá dát různě velký text apod., ale když chcete něco jinýho, tak si musíte vyrobit obrázek, protože výchozí šablony nejdou nijak upravit. Tohle je na výběr: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh761491.aspx

Jo a tím skriptem tile.php, co generuju obrázek, musím hned po vygenerování v tile.xml změnit ta čísla před .png, protože to každou hodinu aktualizuje XML a když vidí stejný odkaz na obrázek, tak použije cache. Tohle stejně nikdo nebude číst, tak sem můžu psát, co chci - třeba že sosák je ve skutečnosti Moucha.

Nakonec si tu HTML stránku z prvního bodu (i když jsem body nečísloval) otevřete v MS Edge, dáte tam v menu připnout k nabídce start a dlaždička je hotová... Možná.
A když něco nefungujete, budete googlit, ale nic nenajdete, protože to nikdo nepoužívá, A co se nepovedlo budete zjišťovat metodou pokus/omyl a koukáním do záznamu přístupů na serveru, protože se mi nikde nepovedlo objevit žádný log přímo pro dlaždičky nebo MS Edge.
 
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 12. únor 2016 17:48
Tak to je ale pěkná prasárna... Very Happy
P.S. o Mouchovi to všichni víme... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 12. únor 2016 19:52
Uzavřel bych to tím, že ani ta prasárna nefunguje správně, protože po půl hodině stáhne novou teplotu a pak ji střídá se starou... A když jsem se to snažil doladit, tak mi to přestalo stahovat teplotu úplně.
A pak jsem našel nějakou stránku od MS, která umí udělat dlaždice z RSS a z toho ty soubory vypadnou s úplně jinou syntaxí, než je v dokumentaci.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: čt 18. únor 2016 14:57
To je zajímavé. Dřív mi Raspberry tak jednou týdně zhavarovalo, prostě odpojilo USB a síť. Sice dál běželo, ale nedalo se do něj dostat.

Od tý doby, co jsem připojil ty teploměry, nespadlo ani jednou. Think

Ale pár dní před teploměry mi to zhavarovalo nějak hodně, že nešly opravit chyby na paměťovce, co mám v USB a ukládám tam videa z Motionu, tak jsem ji zkusil místo FAT32 naformátovat na ext4. Tak že by to mělo nějakou spojitost?

Každopádně, kdybyste někdo řešili takovej problém, tak jedno z toho je řešení... Laughing

Ještě to musím zkusit připojit na jinej napájecí zdroj. O problémech s pády USB/LAN se hodně psalo jako důsledku špatnýho zdroje, tak jsem na RPi kdysi připojil nabíječku od telefonu a docela bych ji měl zpátky, protože moje druhá nabíječka má dobastlenej konektor bez potřebných odporů a telefon z ní odmítá brát víc než 350 mA a nabíjí se 6 hodin . Laughing d'oh!
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 11 z 14




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna