Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

"Silniční zákon" -schválené změny

Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK

"Silniční zákon" -schválené změny

Zasláno: po 12. prosinec 2005 19:41
Dnes mi prisel mailem zajimavy dokument-vypsane hlavni zmeny v novem "Silnicnim zakone".
Je to vhodne tema na cely clanek,ale nechtel jsem to delat bez vedomi autora,tedy jsem pana Růžičku kontaktoval a domluvili jsme se,ze mi posle mailem finalni verzi(patrne nekdy v lednu),protoze uz ted se projednavaji dalsi novely d'oh!

kód:
Novela zákona začne platit od 1. července 2006, do té doby bude vyhlášeno úplné znění zákona č. 361/2000 Sb. o  provozu na pozemních komunikacích



Hlavní změny v pravidlech

-bodový systém
-celoroční povinné svícení
-povinné autosedačky (rodina s více než třemi dětmi je při jízdě ve městě nemusí použít)  Pozn.:  „týká se všech dětí o hmotnosti do 36 kilogramů a výšky 150 centimetrů“
-povinné přilby pro cyklisty do 18 let na pozemních komunikacích (dosud jen do 15 let)
-zvýšení pokut (až 50 000 Kč)
-pravomoc policie na místě odebrat řidičské oprávnění



-až 5000 Kč (i opakovaně) za nedostavení se k projednání přestupku
-povinnost dodržet bezpečnostní pruh na dálnici při dopravní zácpě
-zákaz používat antiradar
-povinnost provozovatele motorového vozidla sdělit, kdo řídil
-rozšíření kompetencí městských strážníků, kteří budou moci měřit rychlost radarem a zastavovat vozidla
-rozšíření kompetencí pro příslušníky celní správy - budou moci kontrolovat řidičský i technický průkaz a nejvyšší přípustnou hmotnost kamionů
-instruktoři autoškol nebudou smět pít alkohol před cvičnou jízdou s žákem
-řidiči v koloně na dálnici musí mezi sebou vytvořit nejméně tři metry široký pruh pro vozidla policie či záchranné služby
-v místech s méně než třemi jízdními pruhy nebudou smět kamiony předjíždět
-policisté budou moci zablokovat vozidlo, které řídí opilý člověk. Zablokování nebo odtažení auta bude hradit jeho vlastník nebo řidič.
-expresní vydání řidičského průkazu do 5 dnů za poplatek 500 Kč


Větší pravomoci policie

-Policie České republiky bude mít znovu možnost odebírat řidičské oprávnění okamžitě. Zda o ně hříšník přijde, rozhodne do pěti dnů odbor dopravy pověřené obce.
-Policisté také budou smět zablokovat vozidlo a řidiči tak zamezit v další jízdě.
-Městská policie bude smět měřit rychlost projíždějících vozidel, jejich řidiče stavět a pokutovat.


Výše pokut:

Pokuta na místě
·   Nejnižší možná částka je 1 500 korun. Nejvyšší  5 000,- korun.
 
Maximální pokuta
·   Maximální pokuta může dosáhnout až 50 000,- korun. Dosud to bylo o polovinu méně.

Kauce
·   Policie může vybírat od řidičů, u kterých bude mít podezření, že by se vyhýbali úřadům, kauci od pěti do 50 tisíc korun. To míří hlavně na cizince, na které dříve byly české úřady krátké.

·   Za projetí křižovatky na červenou        2 500 - 5 000   Kč
·   Za předjíždění přes dvojitou plnou čáru    5 000 - 10 000   Kč
·   Za jízdu po tramvajovém pásu          1 500 - 3 000  Kč
·   Při odmítnutí dechové zkoušky          25 000 - 50 000  Kč






Vězení
·   Opilý řidič, který způsobí dopravní nehodu, může jít do vězení až na tři roky (dosud mohl počítat maximálně s jedním rokem)



Bodový systém

Nejvýraznější změnou jsou trestné body, které budou řidiči dostávat za vážné přestupky.
Téměř za každý dopravní přestupek udělí  policie řidiči  přesně stanovený počet bodů.
Ten, kdo nasbírá dvanáct bodů, přijde na rok o řidičský průkaz - ten musí odevzdat do pěti dnů od doručení oznámení, že dvanáctibodové hranice dosáhl.

Za volant vozu či za řídítka motocyklu si znovu sedne nejdříve za 12 měsíců. Zároveň ho čeká přezkoušení v autoškole. Řidič bude muset absolvovat kompletní přezkoušení z odborné způsobilosti.

To znamená, že složí test z 

·   předpisů o provozu
·   ze zdravotnické přípravy
·   ze znalostí ovládání a údržby vozidla
·   a zkoušku z praktické jízdy

Pokud jeden rok nic neprovede, čtyři trestné body se mu odečtou.


Počty bodů, udělené za jednotlivé přestupky:


7 bodů
-Jízda pod silným vlivem alkoholu. V případě, že policie u řidiče naměří množství alkoholu pod hranicí 0,3 promile, dostane řidič o tři trestné body méně.
-Odmítnutí dechové či krevní zkoušky.
-Zavinění dopravní nehody, při které někdo zemřel nebo byl vážně zraněn.
-Řízení motorového vozidla bez držení příslušné skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění.

6 bodů
-Zakázané předjíždění.
-Vjíždění na železniční přejezd v okamžiku, kdy je to zakázáno.
-Řízení auta řidičem, kterému bylo předtím zabaveno řidičské oprávnění.
-Otáčení, couvání nebo jízda v protisměru v místech, kde to není dovoleno.






5 bodů
-Překročení rychlosti v obci o více než 40 kilometrů v hodině, případně o více než 50 kilometrů mimo obec.
-Řízení automobilu, který nemá platnou technickou kontrolu.
-Řízení automobilu bez platného posudku o zdravotní způsobilosti.
-Nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo, nebo nezastavení vozidla na pokyn "Stůj" při řízení provozu oprávněnou osobou.

4 body
-Neumožnění přejít chodci na značeném přechodu.
-Nedání přednosti v jízdě.
-Nedodržení bezpečnostní přestávky.
-Řízení vozidla, které není registrováno v registru silničních vozidel.
-Pokud má řidič v krvi do 0,3 promile alkoholu. Při vyšším množství dostane sedm bodů. ¨

3 body
-Držení mobilního telefonu během jízdy. ¨
-Ohrožení jiného řidiče při přejíždění z jednoho do druhého pruhu.
-Překročení povolené rychlosti o více než 20 kilometrů v obci nebo o více než 30 kilometrů mimo obec.

2 body
-Nedovolená jízda po tramvajovém pásu.
-Nepoužití bezpečnostního pásu.
-Nepoužití dětské autosedačky.
-Neoznačení překážky v provozu na pozemních komunikacích, kterou řidič způsobil.

1 bod
-Vjetí do pěší zóny.
-Neoprávněné použití vyhrazeného jízdního pruhu.
-Parkování v úseku, kde je to zakázáno.
-Neoprávněné užití zvláštního výstražného světla modré nebo oranžové barvy, případně doplněného zvláštním zvukovým výstražným znamením




Upraven byl i předpis, který byl českým specifikem: při vjíždění na kruhový objezd už nebudou muset řidiči dávat znamení směrovými světly. Novela zákona to výslovně zakazuje. Blikat už bude stačit pouze na výjezdu.
Nově schválený zákon říká:  "Při vjíždění na kruhový objezd a jízdě po kruhovém objezdu, nepřejíždí-li z jednoho jízdního pruhu do druhého, řidič nedává znamení o změně směru jízdy; při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy."


Zpracoval: Roman Růžička
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: po 12. prosinec 2005 23:39
jeste ze zatim nejsem ridic motorovych vozidel :(
Obrázek

jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK
Zasláno: út 13. prosinec 2005 00:14
ridim pres 10 let(mmch nevim jak bych dnes delal ty uzasne nove testy Mr. Green ) a z meho pohledu se to cele tyka hlavne spis "snahy o zlepseni chovani na silnici" nez vylozene nejakych zasadnich zmen vylozene kolem rizeni jako takoveho.
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 13. prosinec 2005 01:18
Proti tomuhle znění zákona nic nemám,někteří řidiči opravdu jezdí jak prasata.Neříkám,že občas neudělám nějakej přestupek (vetšinou rychlost Embarassed ),ale když mě v Brně těsně před "ostůvkem" a dvěma přechodama předjede nějakej blbec takovou "devadesátkou",tak bych nejraději vystoupil a vrazil mu. Mad Kdybych někoho pouštěl,neměl by žádnou šanci ho vidět a určitě by ho sejmul.

P.S. Tak už konečně vím jak je to s tím kruhovým objezdem. Mr. Green Když jsem se ptal,tak mi každej říkal něco jinýho (i v autoškole).

krakenek (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: st 12. duben 2006 15:16
S novými předpisy plně souhlasím. Na silnicích je to pěkná anarchie. Byl jsem v rakousku a tam to byla paráda, většina řidičů maximálně dodržovala předpisy. Zastavení u přechodu je pro ně samozřejmost, rozjíždění na křižovatkách plynule, přednsoti zprava. A to jsme tam byli s naší stařičkou škodovkou. Tady když jedete škodovkou po městě, žádnej řidič za vámi nepojede ani za nic. I kdyby jste jeli třeba stovkou.

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: čt 13. duben 2006 07:36
Taky předjíždím většinu starých škodovek!! Důvod je prostý. SMRDÍ!! Brick Wall Brick Wall Většina má tak vyrajbovanej motor že jezdí spíš na olej než benzín! Vím co říkám, sám jsem 5 let jezdil se Š120 asi tak 4tis km měsíčně po celé republice a měnil jsem motor i 3x do roka! Dokonce jsem si na dálnici vyměnil celou spojku! Jo jo škůdka to je stroj Dance Dance !
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: st 31. květen 2006 14:07
Pro bližší info a výklad: http://www.novapravidla.cz/open.php

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 14:11
1) co ridici nad 60?
prej musi mit lekarske potvrzeni

2)
copak nase malotraktorky? vzdyt to nema svetla,ani technicak Mr. Green Mr. Green

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 18:42
Takové malé zamyšlení nad novými pravidly si můžete přečíst na BugiNetu. No jo, pořád si dělám reklamu. Mr. Green
Pokud někdo bude chtít, můžeme o tom podebatit např. tady. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 19:13
Díky Bohu za něj.
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 19:18
No já myslím, že to zase povede k buzeraci slušných lidí, co zapomenou a k velkým korupcím... Řidiči bez řidičáku jsou v klidu a řidiči s řidičákem a hovada v jedné osobě si najdou kličku, jak se vyhnout... Rolling Eyes Evil or Very Mad Brick Wall Hand
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 22:35
No na těch silnicích je to fakt vidět,hlavně na rychlost si teď všichni dávají pozor (už mě bolí oči z neustálého kontorlování tachometru a vůbec se mi to nelíbí Sad )...ovšem co si to teď hlídám,tak už začínám nadávat na některá místa v Brně kde je ta 50tka skutečně úplně zbytečná. Mad Za chvíli to stejně zevšední,lidi si na to zvyknou a budou zase jezdit jako dřív.Akorát možná pár z nich příjde o papíry,ale při četnosti policejních kontrol...no nevím...

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: po 3. červenec 2006 23:03
Známý říkal, že má kamaráda u policie a ten mu řekl, že první dva měsíce nás budou peskovat až buzerovat, aby ukázali, že ten zákon je dobrý a že to pomáhá na statistikách a pak se to asi změní... Pray Rolling Eyes d'oh!
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

DavidT (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282

10 375,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 01:30
Ricky napsal:
No já myslím, že to zase povede k buzeraci slušných lidí, co zapomenou a k velkým korupcím... Řidiči bez řidičáku jsou v klidu a řidiči s řidičákem a hovada v jedné osobě si najdou kličku, jak se vyhnout... Rolling Eyes Evil or Very Mad Brick Wall Hand
Mě třeba přijde kravina dostt bod za to že si špatně zaparkoval.No mi jsme exoti v celý EU!Nikde neni zavedenej tak tvrdej zákon jako u nás...

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:02
No když vidím nějakýho namachrovanýho blbečka jak zastaví na místě určeném pro vozíčkáře,tak je jedině dobře,že mu za to ty body seberou. Evil or Very Mad

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:05
Taky si myslim. Zkrátka lidi se budou muset chovat aspoň po určitou dobu slušněji než dnes.
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:08
Norton: no jenže ono to chodí tak, že jemu zrovna body nevezmou, ale tobě, jak jednou uděláš chybu, tak jo.

Jinak dneska mě dostalo jak říkali v rádiu, že se už policajtům říká "lovci řidičů" a že mají radary nastavené tak, že pokutují i ty, co jedou 52 km/h, kurwa to už je fakt šikana, protože nikdo nemá cejchovaný tachometr (a i když máš, tak ti to neuznají) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:09
Tohle je sviňký, to je teda fakt. Ale třeba některý policajti ti ty body vemou, jiný třeba ne - uvidíme. Pray
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:12
Ricky napsal:
Norton: no jenže ono to chodí tak, že jemu zrovna body nevezmou, ale tobě, jak jednou uděláš chybu, tak jo.


To už ovšem není chyba toho zákona,ale policie a korupce. Mad

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:12
Nespoléhej na to, protože jakmile lidi začali jezdit slušněji, tak to snížili na těch 52 km/h a jakmile i to budete dodržovat, tak budou pokutovat i za 50,0001 km/h a i když to dodržíš, tak si najdou něco jiného, protože nezapomeňme, jesliže my se všichni staneme dokonalými řidiči, tak jsou oni bez práce a hlavně BEZ ZISKU! Shame on You Shame on You Shame on You Evil or Very Mad
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:14
Mno správnej policajt by to dělat neměl, ale v ČR nebudeme zbytečně naivní Mr. Green
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 12:22
Norton napsal:
To už ovšem není chyba toho zákona,ale policie a korupce. Mad


To je pravda, já vím, že se snaha cení, mysleli to dobře, ale ten zákon je jak z jiného světa a jak kdyby jej nedělali vysokoškoláci... Rolling Eyes Laughing
Nejvíce jsem se nasmál u tohoto:
www.novapravidla.cz napsal:

Celoroční svícení i za dne přináší motoristovi řadu výhod. Především je protijedoucí vozidlo lépe vidět – to znamená, že řidiči dřív a včas zaznamenají vůz v protisměru. Řidič rovněž mnohem přesněji a rychleji odhadne vzdálenost a rychlost blížícího se vozu, snáz rozliší parkující a jedoucí vozidlo. Svícení za dne je velice důležité zejména v některých denních dobách, kdy výrazně zlepšuje rozpoznatelnost automobilů za dobré viditelnosti.

To jako kdyby autoři vůbec nebyli řidiči a ani chodci! Vždyť naopak večer, když přecházím přes cestu a auta svítí, tak nepoznám, jak jsou daleko a jak rychle jedou a jak debil tam čekám i když bych to normálně stihl přejít! Shame on You A co se týče toho svícení za dne, tak normálně v těchto slunných dnech ani nejde pořádně poznat, kdo svítí a kdo ne, poznáte to až v určité vzdálenosti a pod určitým úhlem... No dál to nehodlám rozebírat, jak říkám, snaha byla určitě chválihodná, ale nakonec to vyústilo v úplně něco jiného... Rolling Eyes Not Talking
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

bohemia (+2)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 140
Bydliště: Fulde-Obermulde
10 670,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 16:10
Chlapi, vy tady zehrate na tvrdost silnicniho zakona. Tohle neni hospoda, kde kdyz po tobe nekdo hodi zidli, tak se oklepes a pijes dal. Zkuste si predstavit, ze vam nejaky ridic srazi nekoho blizkeho v miste, kde je zbytecne 50ka a on to tam kalil o 20ku vic. S tim svicenim po cely rok je to jedine dobre. Cetl jsem, ze se nehodovost snizila az o 30 procent (ve statech, kde to zavedli). A vsimli jste si nekdy v osvetlene kolone aut jedno neosvetlene? Skoro tam neni videt. MOzna mate pravdu, kdyz pere do auta slunicko, tak to skoro neni videt. Ale jen skoro. Vjedes do lesa a tam uz je to skvele videt. Navic to nic nestoji, jsou to halirove naklady. Jeste bych zakon pritvrdil! Jedine tak se narod nauci jezdit. Dikybohu za kazdy zachraneny zivot!
Can´t you ask a little more sexfully?

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 16:13
Se svícením po celý rok souhlasím,auta jsou mnohem viditelnější,ale ty padesátky jsou někde opravdu zbytečně a nesmyslně.

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 19:44
2 DavidT: Tak přesně takhle vznikají fámy. Mohl bys mi, prosím Tě, ukázat, kde je něco o tom, že se strhávají body za špatné parkování? Usnadním Ti hledání. Tady je přehledná tabulka. A jen tak na okraj: tímhle už se ztrapnil jistý politik v jednom nejmenovaném televizním pořadu. Bohužel ať hledám, jak hledám, nemůžu ten dotyčný článek najít.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 4. červenec 2006 19:48
Kdyby jen ty 50Km/hod!!! Je plno míst kde je 30Km/hod a jen aby upozornily na něco a dřív tam aspoň někdo jel pomalu. Nyní tam sedí blbej městcekej policajt, nebo i státní a měří!!!! Že to vyvolá neskutečnou zácpu nikoho nezajímá. Když pak měří i tu kolonu jen kvůli tomu že kousek dál nejdeo semafory a je to tam na srťák je nesere a čekaj a měří stojící kolonu. To je již buzerace a neschopnost! Jsem pro přísnější púostihy i body, ale mělo byse přehodnotit dopravní značení a oprávněnost jejich použití a významu! Taky dát některé pravomoci městké policii je problematické! Tam se dostal kdejakej blb s vyčním listem! Již jsem měl tu čest je zažít a je to síla!!! Vůbec nevěděli co chtěj, ale hlavně že blokovali dopravu!!!!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 5. červenec 2006 16:19
2 bugi: pokud jde o body za špatné parkování, tak to bylo v původním lidoveckém návrhu, když to tam jednou měli, tak ať se teď nediví, že spousta lidí neví, že to později z návrhu vypadlo...

A pokud jde o Tvůj článek na Buginetu:
Ten zákon je špatný například z jednoho prostýho důvodu - nedává policistům žádný prostor pro posouzení závažnosti přestupku, rozmezí výše pokut je téměř nulové. Tímto autoři zákona naprosto degradovali to, co tvrdili - že zákon bude postihovat piráty silnic a slušní řidiči se nemusí bát. Pozoruju, že ze strachu o body mnoho řidičů jezdí po městě 40km/h i méně, aby náhodou nepřekročili 50. Nezlobte se na mně, ale mě to nutí je při první příležitosti předjet i za cenu, že v tu chvíli pojedu třeba 60-70km/h. Jsem pak opravdu takový pirát silnic, který by měl okamžitě přijít o body a zaplatit 1000,-?? A tohle byl jenom jeden příklad.
Zákon měl zpřísnit v první řadě postihy za opravdu závažné přestupky a ne takovou měrou i za ty drobné.
Nový silniční zákon sice přinesl na nějakou dobu na silnice určitou kázeň, což je dobře, ale přinesl i strach a nervozitu, což je moc špatně.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 6. červenec 2006 00:18
U nás za Nejdek opravili most, už je to tam hotový, označený pruhama, krásně přehledný, prostě pohoda, ale je tam 30 km/h, vůbec nechápu proč.. Asi aby jsme si užili tu jízdu po nový silnici.. Nebo se bojí, že při vyšší rychlosti ucejtíme, jak to udělali blbě... (pěkně to...ne houpe, to je skoro drncání)
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: čt 6. červenec 2006 08:58
2Romulus: Máš zcela pravdu! Dříve když jsem jezdil v Praze po Jižní spojce 80Km/hod tak jsem všechny zdržoval a nyní každý čumí na tachák a jede spíš méně než více. Je zvláštní že policajtů je na silnicích míň než dříve!! Většina řidičů nemá na tak drahý pokuty a tak radši pojedou ještě míň než můžou. Je to NEDOŽENÝ zákon. Podstata je dobrá, ale má bohužel jako vše chyby které snad budou odstraněny. Výmluva na odstranění korupce je nesmyslaná. Kdo udělá jakýkoliv přestupek je pomalu kriminálník a to že se mu auto rozjelo z kopcečka o 6Km/hod víc, aniž by přidal plyn, posuzovat stejně kdo jede o 18Km/ho ůmyslně víc, protože za to stejný postih je nesmysl!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 16:10
2 Romulus: Musím souhlasit. Netvrdím, že je ten zákon dotaženej k dokonalosti. Jen si myslím, že český řidič potřebuje tvrdé zákony a postihy. Vždyť nás v EU vnímají jako nejhorší řidiče a to je co říct.
2 Beat: Pokud dodržíš základní pravidlo při jízdě z kopce, které Tě jistě učili už v autoškole, tak by se Ti to nemělo stát. Jestlipak víš, na co narážím. Wink
Stejně si pořád myslím, že sebevětší buzeraci ospravedlní byť jen jeden člověk, který díky tomu zůstane naživu. A za první týden jich máme hned 23. Takže všem řidičům blahopřeju. To je prostě úspěch. Applause
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 17:07
Pokud myslíš mít zařazený rychlostní stupeň tak tohle mne neučili Laughing Já tam chodil v době kdy učili vyhodit rychlost a vypnout motor!!! Jó tehdy ta naša Š 105 neměla posilovač brzd!!! Jinak byl myšlen případ jízdy po rovině a pak to začne malinko klesat. Byť máš stejně nohu na plynu, tak se auto vlivem menšího odporu trpošku víc rozjede. Pokud není tempomat, tak jsi v pr...! Vše je zas o lidech a na jakého vola se padne Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 18:32
Já spíš myslel to, že z kopce jedeme na stejný rychlostní stupeň, na který bychom jeli do toho kopce.
Většina tachometrů ukazuje něco víc, než ve skutečnosti jedeš. Proto se taky vychází z toho, že když jedeš rychleji než máš, tak o tom musíš vědět. Jo a někde jsem slyšel, že Policie nabízí zdarma přeměření tachometru. Ale to jen tak na okraj.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 20:18
2 bugi: ta poučka o jízdě z kopce se týká náklaďáků...
A dnes při čtení Práva, mě opět otrávil názor nějakého "odborníka na dopravu", že problém českých řidičů, je v ignorování zákonů. Chyba. Problém českých řidičů je v totální bezohlednosti dvou typů řidičů - nezkušení řidiči a frajírci (první z neznalosti a nezkušenosti, druzí úmyslně). Několikrát jsem byl v Itálii a pozoroval jsem tam zajímavý jev - v mnohem větší míře, než u nás, tam ignorují dopravní předpisy (viz níže), ale jsou k sobě neuvěřitelně ohleduplní.
V Itálii jsem se opakovaně setkával s tím, že ve městě jezdí na červenou, čímž nemyslím projíždění na poslední chvíli, ale na déle svítící červenou najedou do křižovatky, rozhlédnou se a projedou (hlavně motorkáři a "skútraři").
Na široké silnici i při zákazu předjíždění, plné čáře a omezené rychlosti jedou řidiči (poctivě všichni) u okraje silnice a prostředkem se běžně předjíždí.
V křižovatce s nalajnovanýma dvěma pruhama, si běžně řidiči dělají tři, aby křižovatku na zelenou projelo více aut. I tohle v praxi klidně funguje.
Takže řidiči by se hlavně měli respektovat navzájem až potom nějaký (natož špatný) zákon.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 7. červenec 2006 21:00
Ta poučka o jízdě z kopce se netýká jen náklaďáků. Přehřát brzdy se můžou i u osobáku. O té ohleduplnosti: musím uznat, že mě dnes a denně překvapuje chování značného množství řidičů. V tom dobrém smyslu. Vůbec si nepamatuju, že bych dřív zažil, že by někdo někoho pustil na kruháči (zas tak dlouho nejsou), nebo z vedlejší silnice. A to nemluvím jen o situaci po zavedení bodového systému. Naopak.
I špatný zákon může posloužit dobré věci. Doufám, že ho ODS, po tom roce, co uvedli, vylepší tak, aby byl o něco tolerantnější, ale zároveň aby příliš nepovoloval uzdu právě oněm frajírkům. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: so 8. červenec 2006 09:15
Amatéři...brzdit z kopce. A ještě k tomu na pardubicku, kde je největší kopec reterdér Whistle

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: so 8. červenec 2006 11:22
2 Ena: Ten kopec mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí je taky ještě v Pardubickým kraji. Wink
Bavili jsme se tady o zbytečných a nepřehledných značkách na našich silnicích. Zdá se, že se PČR odhodlala v tomto směru něco udělat. Jen ten termín, do konce prázdnin, se mi zdá nějak přitaženej za pačesy. Ale, jak já vždycky říkám, nechme se překvapit.
Zasláno: ne 9. červenec 2006 09:39
Na serveru iDnes.cz vyšel rozhovor s prezidentem PČR Vladislavem Husákem. Z velké části je věnován právě novele silničního zákona. Pokud si jej ale budete chtít přečíst, tak se připravte na to, že redaktor, který rozhovor vedl, nepatří mezi nejkvalitnější. Not Talking
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: po 10. červenec 2006 15:51
Jedna rada. Pokud vás budou chtít pokutovat za jízdu o 3Km/hod rychlejší, tak se klidně odvolejte!!! Policie má cejchovaný radary na TUTO "přesnos + - 3Km/hod, takže vám NEMŮŽOU dokázat zda vozidlo jelo47; 50 nebo 53km/hod!!!!!!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 19:58
Tato rada vzešla od samotné PČR, ale týká se pouze jejich příslušníků. Nevztahuje se to na městské strážníky. I když věřím, že by i toto odvolání mělo úspěch. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

westik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 66
Bydliště: PRAHA
10 075,- VK
Zasláno: pá 14. červenec 2006 14:32
co nás čeká..! čeká??..

Píše se sedmý červenec 2007, rok a týden od památné chvíle, kdy vstoupil v platnost Šimonovského silniční zákon, řidiči zvaný „Šizák“. Co se změnilo?
První měsíc po zavedení Šizáka Češi nasbírali miliony bodů a díky pokutám za „rychlou“ jízdu mnoho z nich po zaplacení pokut klesá pod hranici chudoby. Smutný a typický je případ Josefa K. Jel 1. 7. 2006 po obci 50,001 km/h, byl zaměřen radarem, přišel o dva body a patnáct set Kč (čtvrtina důchodu). Zdrcen usedl do auta, plakal a sledoval tachometr, aby nepřekročil třicítku v Dlouhé Lhotě. Pro slzy neviděl, že obecní strážník Nováček (dříve třikrát trestaný pro znásilnění, loupeže a zpronevěru) stojí (celý den) na začátku přechodu pro chodce. K. vyfásl pokutu pět tisíc a další čtyři body dolů. Pak se zapomněl připoutat a uvázat psa. Řidičák fuč, zadlužil se a spáchal sebevraždu. Tři měsíce po Šizákovi končí bez papírů dva miliony řidičů a stát (včetně obcí) vybral na pokutách 105 miliard korun. Stavějí se nové silnice. Řidičské oprávnění si udržují jen bohatší občané schopní kompenzovat potřeby pokutujících.
Šest měsíců po Šizákovi mnoha uplácejícím docházejí úspory a po silnicích se prohánějí více méně pouze policisté. I jim však jdou především pěší strážníci ve službě po krku, a tak i oni pomalu přicházejí o právo řídit vozy. Sedm měsíců: vázne zásobování potravinami a zbožím, mnoho pacientů umírá - chybějí řidiči sanitek. Autobusová doprava zcela zkolabovala, po Praze jezdí posledních dva taxíky. Lidé se rvou o tramvaj. Benzinky houfně krachují.
Devět měsíců: Češi dojezdili. O řidičák přišel Zdeněk Bambas, šéf dopravní policie. Papíry už nemá NIKDO! Kupují se koně, muly, osli a tažní psi. Na kopnutí kopytem zemřelo více osob, než je obětí dopravních nehod. 6. 7. 2007. Rozvášněným davem pěších pohanů byl upálen Milan Šimonovský. Marně volal: „Obětujte Šizáka, ne mě!“
.......................................................................................................
autor neznámý
Zasláno: út 18. červenec 2006 13:45
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

co dodat i takoví jsou...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 18. červenec 2006 14:37
Pozdě Cool Laughing
http://www.vysemnesmite.cz/forum/viewtopic.php?p=31865#31865
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: so 22. červenec 2006 09:39
Na iDnes.cz upozornili na novou petici, která se týká silničního zákona. Tentokrát ji sepsali příznivci novely. Po přečtení petice a článku jsem zjistil, že názor autora petice do značné míry sdílím. Jediný rozdíl je v tom, že on auto prodal a já koupil. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 22. červenec 2006 10:31
K té petici bych dodal jenom to, že za prvé pracuje jen s jedním ukazatelem úspěšnosti (snížení nehodovosti) a ostatní pomíjí (nervozita a strach na silnicích, snížená plynulost dopravy), za druhé tlak na změnu zákona je právě proto, že lidé dodržovat zákon chtějí, proto je tlak na jeho změnu.

A k argumentaci, že zákon za tři týdny ukázal, že je dobrý - za prvé je to moc krátká doba a za druhé, kdyby se uzákonilo, že za drobné krádeže, by se odsekávaly pravačky, tak by zákon také za pár týdnů ukázal, že je úspěšný. Byl by tím pádem dobrý? (Btw. podle mě jo... Wink )
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: so 22. červenec 2006 14:29
Sakra, víš kolik by v CZ bylo invalidů? Kdo by je pak živil? Mr. Green
Máš pravdu, že operuje jen se snížením úmrtí. A s čím jiným by se taky měl po tak krátké době ohánět? Na druhou stranu musíš uznat, že je něco divnýho na tom, když někdo argumentuje proti tomuto zákonu tím, že přece není nic špatnýho na tom, že občas jede v obci 80, nebo předjíždí na plné čáře, nebo že všichni občas projedou na červenou. Wink
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 22. červenec 2006 23:23
Jestli někdo operuje ježděním na červenou, je to špatně. Přejíždění plné čáry je špatné tam, kde ta čára má smysl, ale ruku na srdce, není dost úseků, kde člověku nutně musí připadat, že se silničárům jenom nechtělo dělat přerušovanou čáru, protože plná je jednodušší?
A ohledně rychlosti. Běžně snad nikdo nehodlá ve městě schvalovat 80km/h. Všichni mluví o rozmezí 50-60. A pokud je zapomenutá 50 na čtyřproudovém obchvatu města, pak i tam jde proti zákonu, který zde překročení rychlosti nekompromisně postihuje, protestovat.

Já říkám pořád, že tento zákon je opravdu špatný, protože si příliš došlápl na běžné a průměrné řidiče, které vystrašil a vynervoval. Piráti silnic se smějí dál. Tento zákon podle mně nebyl potřeba - stačilo na piráty použít paragraf o obecném ohrožení a mohli skončit v nejhorším případě i s podmínkou nebo v base, pokud by pokračovali dál.

Dosavadní snížení nehodovosti je neprůkazný důkaz kvality zákona. Podle mě se nehodovost brzo vrátí tam, kde byla. Lidi u nás hlavně neumí řídit a to je žádný zákon nenaučí.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 10:52
Nemyslím si, že je ten zákon dobrý. Jen věřím tomu, že si naši řidiči o něco takového už řadu let koledovali. Na jednu z největších zhovadilostí v tomto zákoně upozorňuje i článek na iDnes.cz, ve kterém se píše o havárii jednoho cyklisty a co z toho vyplývá právě podle nového zákona. Děsná absurdita.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 11:04
Špatný nebyl ani starý zákon. Špatná byla (a pořád je) příprava řidičů v autoškolách a činnost policie, která nedokázala zajistit dodržování starého zákona. Nebylo težké postihovat opravdu bezohledné řidiče ani před tím, ale nebyla snaha, protože zákon policistům umožňoval přestupky řešit laxně.
Teď je situace opačná, pro změnu se zase tvrdí, že policisté nemají možnost řešit přestupky domluvou nebo symbolickou pokutou.
Je to z extrému do extrému. To opravdu není správná cesta.
Zasláno: ne 23. červenec 2006 11:11
A ještě malá perlička - jeden z důvodů, proč možná klesl počet nehod v policejních statistikách je, že řidiči se nehody snaží častěji nehlásit a dohodnout se přímo s poškozeným, aby nepřišli o body a nedostali velký flastr.
Zasláno: ne 23. červenec 2006 13:50
Tak pánové a tohle je super perlička:

Malá ukázka kompetence autora nového silničního zákona:

Arrow http://www.ct24.cz/vysilani/?id=110509&datum=2006-07-23&porad=

Posuňte si to na 19. minutu.

Rolling Eyes Brick Wall
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 14:20
Myslis toto:
http://www.novinky.cz/krimi/sef-dopravniho-inspektoratu-opily-boural--dva-zraneni_91214_ipnme.html
To je k smichu Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...snad chapete jak to myslim.

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 14:22
2 sidbin: ne, já myslel vyjádření Šimonského k toleranci tachometrů v autech...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 14:25
Já mam pocit, že normální řidiči teď mají strach a dodržujou pravidla a tyhle šéfové policie strach nemají, protože jsou šéfové, tak jezdí furt stejně a pak to takhle dopadá. Bourají jen oni d'oh!
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 14:27
2romulus se na to nedival....neni cas hazet plugin do FF Wink

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 14:29
2 Romulus: A jéje. No tak se do toho zamotal. Copak se Ti to ještě nestalo? K těm tachometrům. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že jsou většinou opravdu nastaveny tak, že ukazují vyšší rychlost, než je ta skutečná. (Doufám, že jsem to taky neotočil Mr. Green ) Na mým autě mi tacháč ukazoval 50 km/h a radar hlásil 46. U jednoho z mých služebních aut to bylo dokonce při padesátce 43 km/h.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 22:47
to je jedině dobře
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 23:06
2 bugi: já si nemůžu pomoct, ale jestli opravdu přípravě zákona věnoval patřičnou pozornost, čekal bych, že tyhle věci vysype bezchybně z rukávu i o půlnoci ve vopici...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK
Zasláno: ne 23. červenec 2006 23:10
2 manas: no jak se to vezme-mam vyzkouseno,ze realnych 50 jedu,kdyz mi tachac ukazuje 55...hmm..kolik mi tedy ma ukazovat,abych jel 130??? Confused

To co se ted deje na silnicich je hruza,lidi jezdi jako pos***.Uz jsem i slysel,ze budou muset kvuli novemu zakonu i zmenit jizdni rady autobusu,protoze celkove se doba na cestu zvetsila a nastava problem s prestupy atd...
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: po 24. červenec 2006 19:34
to furt nechapu...jak se mohly spomalit spoje? Vzdyt vzdycky meli jet podle pravidel, tak jaky zdrzeni? Mozná že nějaká babka pojede 40 Km/h a tak ho zdrzi, ale to by jela, kdyby nebyly body.. d'oh!

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 24. červenec 2006 19:59
2 krrttek: ale dneska Ti tou čtyřicítkou jezdí celý kolony... Rolling Eyes
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: po 24. červenec 2006 21:39
2 Romulus: Jsem už natolik zhnusenej praktikama našich policistů a politiků, že už jsem ztratil veškerou sílu a chuť obhajovat nový silniční zákon. Tohle je přece padlý na hlavu. d'oh!
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: po 24. červenec 2006 21:46
Dnes...téměř rovná silnice,všude jste na hlavní,jedinej přechod stovky metrů daleko a jakejsi důchodce s Puntem se vleče 40km/h v levém pruhu.Při první příležitosti jsem ho musel zprava předjet...na tohle fakt nemám nervy (a to mám jenom 120tku,s ní se moc hrr jezdit nedá). Brick Wall

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 00:09
Tak mě dneska změřil ručním radarem Městský policista na 40. Já jel asi 38. To jsem ale vzorný řidič, co? Applause A to jsem jel s velkou dodávkou zn. Iveco. Ale nejvíc se mi líbí jak jsem toho dosáhl: protijedoucí řidič dodávky mi rukou naznačil, že mám spomalit. Veřejné díky jemu i ostatním podobným řidičům. S heslem Musíme si pomáhat (Kde jsem to jen slyšel?) zdravím také Městkou policii, která místo toho aby se starala o přechody (tím nemyslím ženské přechody) a hlídala děti u škol měří na přehledném úseku jestli náhodou nejedete 42. Toto není bezpečností opatření, ale normální buzerace. A protože jsem potom předpisy porušil tak se vzdávám dobrovolně řidičského průkazu na dobu jednoho dne a zaplacení příspěvku cca 48 Kč na dobročinnost (pozvu bratrance na tři piva)
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 08:30
2 ena: počkej s tím sebetrestáním, až Tvoje pochybení odhalí novináři...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 19:09
Jeden redaktor už Ti dýchá za krk. Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 19:35
A já jezdim pořád bez helmy.. měl bych se taky potrestat?? Anxious Mr. Green

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 20:37
V autě helmu nepotřebuješ. Wink Mr. Green

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: čt 27. červenec 2006 21:32
Darth PZ potřebuje helmu i v MHD... Mr. Green

2Darth PZ: Jo dej si facku! Twisted Evil Slinták
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: po 31. červenec 2006 13:03
Pánové a některé dámy, podle této zprávy to pomohlo, takže mají velice silný argument! Drobnostma se asi již nebudou moc zajímat a pochybuji v další úpravy! Pokud to snížolo mrtvé, tak každá blbost je omluvitelná Brick Wall Brick Wall bohužel!

http://aktualne.centrum.cz/domaci/bezpecnost-a-doprava/clanek.phtml?id=206943&tro2_0_0
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Yurii (+3)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 94
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
11 200,- VK
Zasláno: so 26. srpen 2006 01:19
Beat napsal:
Pánové a některé dámy, podle této zprávy to pomohlo, takže mají velice silný argument! Drobnostma se asi již nebudou moc zajímat a pochybuji v další úpravy! Pokud to snížolo mrtvé, tak každá blbost je omluvitelná Brick Wall Brick Wall bohužel!

http://aktualne.centrum.cz/domaci/bezpecnost-a-doprava/clanek.phtml?id=206943&tro2_0_0

Fakt je že to asi funguje ale na druhou stranu si myslim že to je jenom počáteční stav kterej dlouho nepotrvá, zatím mají všichni z bodovýho systému strach ale až se otrkaj a zjistěj že to neni o tolik horší než předtim, tak pomalu všichni začnou jezdit jak byli zvyklí.

BTW:
Jedna z mála dobrejch věcí co ta novela obsahuje je úprava blikání na kruháči (znám ženskou co jela kruháč nalevo jakoby se nechumelilo i když bylo léto Mr. Green ), a nechání volého pruhu uprostřed silnice při zácpě aby mohli projet hasiči, záchranka atp.

EDIT: Berte to jako "střízlivej" názor týpka s ještě teplym řidičákem a půlroční praxí Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Hyundai Scoupe GT 1993
Moje láska, moje chlouba, moje síla, moje zhouba.
http://yuriigt.blogspot.com
Obrázek

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 1. září 2006 17:08
Včera manželce naměřili 108 km/h. Stálo ji to 2 body a 1k. d'oh! Jezdit takhle rychle v době, kdy je v Pardubickým kraji vyhlášenej "malej Kryštof". Brick Wall Not Talking
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: pá 1. září 2006 18:21
Tak mě napadlo, jestli v tom je nějaké pravidlo nebo něco jiného. Bugiho žena dostane pokutu za rychlou jízdu a to najezdí za rok to co já (my) za týden. Za celou dobu co řídím, mě měřili jednou a zastavili také jednou. Pokuta, prošlá technická na firemním 500,- (proplaceno zaměstnavatelem). Pak jsem srazil pod vlivem souseda před hospodou. To nikomu nepřeji a ani nedoporučuji!!! Rozbil mi hlavou přední sklo a ani to nezaplatil ... Not Talking . Ne, opravdu je to nepříjemné. Přijelo tam celkově 5 police car + psovod. Nadýchal jsem 2.15 promile, v době nehody to bylo cca 0.9-1,15 tzn 3 piva 11° (po činu jsem si šel dát panáka 3x). Ale co mě zarazilo a dodnes s tím nemohu souhlasit je trest: Dva roky podmínky za ublížení na zdraví. S tím plně souhlasím, ale s čím nesouhlasím je, že mi nevzali papíry!!! PS: Tak proto nejezděte prosím pod vlivem, nestojí to za to
Hand
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: so 2. září 2006 19:15
Bugi: tomu říkám pech. Brick Wall Brick Wall
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 19. září 2006 18:42
Nový pan ministr dopravy chce prosadit změny v tolik diskutovaném silničním zákoně. To je jistě snaha záslužná, ale...
V návrhu se počítá s těmito změnami:
1. snížení dolní hranice pokuty za řízení motorového vozidla bez patřičného oprávnění na nulovou hranici;
2. zrušení pokuty cyklistovi, který si způsobí zranění sám;
3. zrušení bodového postihu za parkování na místě vyhrazeném pro invalidy a spodní hranice pokuty by měla klesnout na nulu;
4. zrušení všech postihů za řízení vozidla, které není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Tento přestupek by měl nadále řešit jiný zákon;
Jak to vidím já:
Ad 1. tento návrh je IMHO postaven na hlavu. Lidi, kteří řídí bez řidičáku, bych klidně poslal na rok za mříže. Pamatujete si, kolik tito "řidiči" loni způsobili smrtelných nehod? Jak jinak je od tohoto odradit?
Ad 2. docela logický návrh. S tím je potřeba souhlasit.
Ad 3. tady se vytváří právní ochrana pro chybující policisty? Podle mého názoru by pokuta měla zůstat na nejnižší hranici 500-2000,-.Body jsou v tomto případě skutečně nesmysl. Pokud by se měla nejnižší hranice za tento přestupek snížit na nulovou hodnotu, tak by bylo nejspíš vhodné tuto pasáž ze zákona úplně vyškrtnout, protože by ztratila smysl.
Ad 4. díky kombinaci tohoto návrhu s prvním bodem se jistá (námi sponzorovaná) etnická menšina, hojně se vyskytující na území ČR, stane na silnicích prakticky nedotknutelná. Nádherná vyhlídka.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: út 19. září 2006 19:47
d'oh! ještě větší šizák, než od šimonovského d'oh!
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 19. září 2006 20:44
Přesně můj názor. Řeší se většinou ty nejmíň problémový věci. By mě zajímalo, kdo z těch 10 řidičů, kteří přišli o všech 12 bodů, o ně přišli v souvislosti s výše uvedenými body. d'oh!

Statistiky aneb jak jsme přicházeli o body:
    12 bodů: 10 řidičů
    11 bodů: 3 řidiči
    10 bodů: 3 řidiči
    9 bodů: 9 řidičů
    8 bodů: 26 řidičů
    7 bodů: 242 řidičů
    6 bodů: 333 řidičů
    5 bodů: 1522 řidičů
    4 body: 2080 řidičů
    3 body: 8853 řidičů
    2 body: 24 466 řidičů (moje manželka Mr. Green )
    1 bod: 35 000 řidičů


Údaje ministerstva dopravy z 18. září 2006
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 19. září 2006 22:43
2 bugi: snížení dolní hranice pokuty na nulovou hranici neznamená, že se za zmiňovaný přestupek přestanou pokuty vybírat. Dává to jenom policistům prostor řešit přestupek domluvou. Souhlasím, že řízení bez patřičného oprávnění by se mělo trestat hodně přísně.
Pokud jde o 4. bod, tak to opět neznamená, že se nezpůsobilost vozidla nebude postihovat. To totiž opravdu řeší jiné předpisy - pořád platí možnost zakázat další jízdu, odebrat OTP a při porušení zákazu provozu se jedná o maření úředního výkonu. Proč za to ještě dávat body?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 20. září 2006 19:36
Ad 2: Jo, jasně, ale znáš to. Od koho se nakonec budou vybírat pokuty a koho budou řešit jen dohovorem?
Ad 4: U toho mi vadí, že jednu věc (v tomto případě provoz na pozemních komunikacích) neřeší jeden zákon, ale rozmělňuje se to do více zákonů. Čím větší bude počet předpisů na jedno téma, tím větší je pravděpodobnost, že se v nich objeví protimluvy, nesmysly etc. O bodech jsem nic neříkal.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: st 20. září 2006 22:20
Jezdím sice svižněji, ale na "bodovacím lístku" ještě není ani jeden škrábanec. Na dálnici víc jak 160 nejedu (ani nechtějte vědět s jakým autem!) to ať vám to řekne radši bratr. Prý je to jedno ze dvou aut u nás jezdících!?
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 20. září 2006 22:25
Ty si troufneš s tou Tvojí Sentrou na dálnici? Shocked d'oh!
Zasláno: so 30. září 2006 16:21
Tak tady je přesně ten příklad, proč je nesmysl snižovat postihy za řízení auta bez patřičného řidičáku. Naopak bych postihy za tento prohřešek rapidně zpřísnil. V určitých případech je auto bráno jako zbraň a tak by to taky mělo být chápáno i v tomto případě. To, jestli člověka naučí autoškola řídit auto, je trochu jiné téma.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: so 30. září 2006 22:39
Heleďte, po tom co jsem dneska viděl na silnici, získávám stále silnější názor, že je ten zákon blbost, protože lidi se chovají jak dobytci ještě víc než před tím.... Brick Wall
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 30. září 2006 22:43
Já to tu píšu od začátku. Snažit se nějakou represí ze dne na den změnit řidiče nejde. Zákon vystrašil úplně jinou skupinu řidičů, než na které byl původně cílen.
Je potřeba důsledně dbát na postihování řidičů, kteří opravdu ohrožují ostatní účastníky silničního provozu a na to stačil i zákon původní. Na to je potřeba vybavená, schopná a respektovaná policie a ne nějaký Šimonovského paskvil... Rolling Eyes
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 1. říjen 2006 08:50
Zčásti s Tebou souhlasím. Vždy je lepší prevence než represe. Ale v tom, že starý zákon byl dobrý, s Tebou nesouhlasím. Právě tento zákon má největší zásluhu na tom, co se dnes děje na silnicích. Ten naše řidiče "vychoval". Je pravdou, že nový zákon není z nejpovedenějších, ale změna musela přijít. To, že snaha o nápravu zoufalého stavu dopadla tak jak dopadla, je trochu jiné téma.
Víte, že se na nehodovosti na našich silnicích značnou měrou podílí cizinci a především Poláci? Je s podivm, jak se např. Němci chovají u nás a jak rozdílná je jejich jízda v jejich otčině. Tento odstavec berte s lehkou nadsázkou. Ale jen s lehkou.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 1. říjen 2006 13:04
2 bugi: kdyby se ale starý zákon dodržoval, tak by se u nás jezdilo slušně... Říkám pořád, že ty největší hovada určitě už tehdy nemělo být těžké odsoudit za obecné ohrožení.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: po 2. říjen 2006 15:26
to: bugi:: otěch polácích vím své. vždyť jsem z těšína.
co se týče pokut, v žádném případě bych nezvedal max. body na 18. těch 12 je akorát. jem bych zvýšil to mazání za rok bez přestupku ze 4 na 6 bodů.
o svém hovoří i toto: můj soused za 48hod nasbíral 8bodů a věechny za rychlost. čtyřikrát ho zastavili na trase těšín-brno-těšín. ono když si někdo nedá říct...
ještě jednu věc, pokuty by se měly platit podle příjmu a u podnikatelů podle ročního obratu(všichni víme proč ne podle příjmu, že?)
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: po 2. říjen 2006 21:03
Řidiči v Polsku? Jelita, když polák zpomalí a vy nevíte proč, tak je to pravděpodobně proto, že chce odbočit a zapnout blinkr? Na co? Pak ve městě , celkem pravidelně je zdí na padesátce asi tak 35. Na světelné křižovatce jede před Váma cyklista a jede prostředkem, "dědo jeď ,go go". V tomto, si myslím jsme o něco schopnější řidiči. Teda až na tu rycholst! Jezdím celkem často SM-Praha a okolí a za tu cestu jedu většinou o 20km/hod více, než je povoleno, ale i tak si myslím, že bezpečně.

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: po 2. říjen 2006 22:07
Já nechcu rejpat...taky jezdím rychleji než je povolemo a taky si myslím,že jezdím bezpečně...ale to si myslí každej dokud se nevyseká a nezabije sebe nebo někoho jinýho.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 4. říjen 2006 09:17
2 Norton: člověk si to může myslet třeba podle toho, že najezdí za nějakých 9 let bez sebemenší nehody nějakých 300 000km (jako třeba já Wink ) a znám člověka, který za tu dobu sešrotoval 2 auta a třetí má pěkně dotlučený... d'oh!
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 4. říjen 2006 17:09
d'oh! jo, měco podobné mám i ve svém okolí. ročně najezdí cca 50 000km a za těch 13let co ho znám má myslím 11. auto a zatím úspěšně všechy poťukal. dvě tak, že je odvezl rovnou do šrotu. a pozor - nikdy se mu nic nestalo, ani oděrky!!! d'oh!

když už se bavíme o těch bodech, co by jste udělali tomuto řidiči:
mokrá cesta, liják jak hrom, stoupání, levotočivá zatáčka, místo 90 na tacháči 110, předjížděl přes plnou čáru a aby toho nebylo málo, tak ještě držel mobil v ruce a vykecával se. a jak to dopadlo?
budete se divit ale měsíc se z toho dostával, z toho deset dní v bezvědomí, a první co bylo když mě potkal, řekl, že je to vina toho co mu volal!!!
myslím že pro takové je i dvoubodové maximum až až
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 22. říjen 2006 12:57
Jeden z důvodů, proč si přibírám spolujezdce je, aby za mě zvedal mobil. Mr. Green
Hele, Ěňo, pochlub se, kolik už máš za sebou bouraček. Wink Já vím, že to nemá co dělat s rychlostí. A taky si pořád myslím, že dokud řidič nebourá, tak z něj dobrý řidič nebude. Opačně to, bohužel, neplatí. Důvodů k tomu mám dost.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Varda (+19)
Lady Elisabeth
VIP Ženská
Ženská


Věk: 53 let
Příspěvky: 1332
Bydliště: Praha
36 535,- VK
Zasláno: pá 27. březen 2009 21:45
Dloho sem nikdo nic nenapsal, tak tedy:
*
POVINNÁ VÝBAVA OD ROKU 2010

Od půlky letošního roku se má změnit povinná výbava:
Má ubýt rezerva , klíč na kola .
Přibude papír pro sepsání pojistné události tužka,reflexni barva a pásmo, to aby si řidiči sepsali sami nehodu, protože PČR jezdí k nehodám nad 100 000 Kč
nebo k nehodám s účastí aut v držení třetí osoby.

Od roku 2010:
přestane jezdit záchranka k méně než dvěma zraněným, takže k povinné výbavě přibude anestetikum ,převozní lůžko a resuscitačni jednotka.

Od června 2010 přestane jezdit pohřební služba k tragickým nehodám o méně, než 3 mrtvých a k povinné výbavě přibude lopata, krumpáč, 2x černý pytel se zipem,
mramorová deska 1X1m a 2x svíčka. Angel
Varda Elisabeth

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: pá 27. březen 2009 21:57
to abych si pořídil minimálně náklaďák Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: pá 27. březen 2009 21:58
To už jsem taky slyšel Wink Mr. Green

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: pá 27. březen 2009 23:09
No pohřební služby se naštěstí ještě o "klienty" pořád perou, takže se posledního bodu zatím bát nemusíme... Mr. Green
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: so 28. březen 2009 01:12
u nas tie zmeny su zaujimave Mr. Green , treba si nastudovat Mr. Green
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 03:56
Takže zase vymysleli nějakou vyhlášku, že se nemusí vozit rezerva... Ne, že bych jí nevozil, ale jen tak ze zajímavosti:
http://auto.idnes.cz/neumite-menit-pichle-kolo-zalepte-ho-dvj-/pneu.asp?c=A090223_133702_pneu_fdv
Máte s tim někdo nějaký zkušenosti?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 08:30
auta, co robí drutek, tak ty už ani rezervu nemají...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 10:11
Podle mě je stejně rezerva lepší. Přehozená je hned a můžu na ní jet jak daleko chci a jak rychle chci.

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 10:16
Já bych řekl, že spíš by tam nemusela bejt ta žárovka... schválně v kolika dnešních autech vyměníte sami žárovku? U některých se k tomu nedá ani dostat. Ale co, to je stejně taková kravinka.

To s tou pneumatikou docela vítám Smile Bude víc místa v kufru Mr. Green

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 10:23
Tak nám v kufru místo nezabírá máme jí zespodu auta.

Thompson (+3)
Topol
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 3. březen
Příspěvky: 3579

103 946,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:01
Jakou žárovku?
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:02
v povinné výbavě je mít jednu žárovku od každého typu, která je použíta k osvětlení vozidla...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Thompson (+3)
Topol
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 3. březen
Příspěvky: 3579

103 946,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:22
Neviděl jsem auto, kde by se nedala vyměnit žárovka u světel...
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:39
mno však, proto se vozí náhradní...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:40
Já jsem takový auto viděl teda... U některých novějších je to už docela problém se tam dostat třeba.

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:43
...nebo taky staré ameriky, tam se mění světlo jako celek, ale to jsou vyjímky...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:48
já osobně rezervu mám...
nějakýmu lepení bych moc nevěřil...

jenomže on je hlavní problé, že spousta lidí je tak degenerovaných, že si kolo neumí vyměnit.. a někteří by ani nezvládli tu žárovku..

takže výrobci to zaplastovávají aby do toho nikdo nelezl... osobně si favorita spravuju sám, ale na ty nový auta, kde je samá elektronika bych si vůbec netroufl.. Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Thompson (+3)
Topol
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 3. březen
Příspěvky: 3579

103 946,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 11:49
Tak třeba u A3, je to v pohodě...
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 13:43
To zrovna známej jezdí ve firemní dodávce a když chce vyměnit žárovku, tak by musel vyndat chladící jednotku nebo tak něco Mr. Green
Já nějaký žárovky vozím, ale nejspíš teda většinu prasklých Smile
Jinak tomu lepení bych taky moc nevěřil, ale zase věřim, že když člověk někam spěchá, tak mu může pomoct, že je to rychlejší, i když se s tim pak musí jet pomalu...
Osobně mam rezervu taky zespodu auta a ani nevim, jak se vlastně sundavá Mr. Green A i kdybych to věděl, tak mi je to na dvě věci, protože mam hever, kterej nefunguje (takovej těžkej krám, kterej se má pumpovat nějakou železnou tyčí, ale nejde to, protože tam chybí nějakej špunt na pístu Smile )
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: st 19. srpen 2009 21:04
To já vim jak se vyndavá dokonce jsem už vyndaval po dvou hodinách co mi dali papíry sem najel na hřebík tomu řikam holt smůla. Sad Ale zas je to dobrý, že už vim jak na to až to budu někdy potřebovat rychle. Wink

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 02:38
to že u některých aut nejde na cestě vyměnit žárovka je holá pravda. to že nemusí člověk vozit v autě rezervu a je to na něm je dobrá věc (ve většině aut je v kufru pod podlahou, takže místo nezabírá). ale to že telefonování za volantem už nebudou trestat odebíráním bodů, tak to je největší pič*vina, kterou udělali. kdyby to šlo, tak bych za to bral namístě papíry. já při řízení netelefonuji, ale když vidím jak jezdí ti, co zrovna volají, tak bych je zabil. je to pro ostatní účastníky velice nebezpečné. co se týče lékárničky, tak to taky stojí za to. jestli to tak půjde dál, tak do dvou let se bude muset vozit v autě defibrilátor a za další dva roky budeš muset mít k řidičáku kurz záchranáře. a navíc už se zase chystá úprava, že se počet bodů zvedne na 18. to co ti parchanti schvalují a hlavně vymýšlejí, tak to opravdu svědčí o jejich inteligenci
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 09:40
nejlepší jsou ti, kteří kouří a přitom ještě telefonují.. Mr. Green když jsem to viděl, tak se zasmál.. Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 09:49
omyl - ještě lepší je při tom žrát a psát textovku - to je pak síla Slinták
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 13:33
no... psát textovku za volantem je úplná demence.. Rolling Eyes
když telefonujete, tak ještě jakž takž vnímáte okolí..
ale když píšete smsku, tak hledíte na display telefonu.. Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 14:53
Máti brácha zvládá napsat textovku bez toho, aby se kouknul na display, ale pochybuju, že to zvládají i další lidi Mr. Green

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: čt 20. srpen 2009 16:06
To zvládám taky ale musí se na tu smsm soustředit stejně víc než při hovoru.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 16:41
Tak jsem se dnes v MF Dnes dočetl, že lékárničky, co se prodávají, jsou vesměs dobrý.
http://auto.idnes.cz/kvalita-lekarnicek-se-zlepsila-za-tu-z-lidlu-hrozi-v-aute-pokuta-pwy-/automoto.asp?c=A100629_135310_automoto_fdv
(jen na tom odkaze není hodnocení).
Taky bych měl nějakou asi koupit. Nemyslim, že bych policajtům obhájil to, proč mam v autě sice 2 lékárničky, ale obě 6 let prošlý.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 18:27
řekni jim, že jsi spíše na kvantitu a né na kvalitu Twisted Evil
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 18:31
Ale jo. Máš dvě a to je víc než jedna. Co není v jedné je v druhé. A že jsou prošlé? Šest mínus šest je nula, tak musí ještě fungovat, ne?
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 19:29
>Co není v jedné je v druhé

V jedný nejsou nůžky. Ve druhý jsou takový ty pro děti do školky, který se ohnou, když chceš ustříhnout papír (ale je fakt, že po půl hodině snažení jsem s nima otevřel takovej ten plastovej obal, ve kterým jsou paměťovky).
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 19:46
A to si představ, že s těma nůžkama máš přestřihnout pásy.. Smile Mr. Green

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 30. červen 2010 19:49
pásy se sekají sekyrkou. nejlépe proti něčemu tvrdému. třeba klíční kosti.... Magor Magor
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 24. červenec 2010 14:29
na tenhle víkend a celý příští týden se chystá zase nějaká dopravně-"bezpečnostní" akce... takže policajtů všude plno, brát budou za kdejakou kravinu... Tak bach ať nepříjdete o body.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Cherokee007 (+5)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 32 let
Příspěvky: 586
Bydliště: Brožíkova 2494/4, Plzeň
48 232,- VK
Zasláno: so 24. červenec 2010 16:47
Jezdím skoro pořád a zatim sem neviděl policajta ani z dálky. Uvidíme jedu pryč pak se ozvu ...
Nexus 5 Lollipop coming soon Nexus 6

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: út 12. duben 2011 09:32
Nevedel jsem kam to dat, ale bude se zase menit vybava autolekarnicky. Detaily jsou na netu, kazdopadne posledni odstavec clanku na novinkach me vazne dostal:

Také testy, které provedli středočeští záchranáři, jasně prokázaly, že leták první pomoci není dostačující a resuscitační maska zachránce zdržuje. Sestavení masky totiž zabralo laikům 30 až 60 vteřin a její umístění na obličej 10 až 30 vteřin. Přitom 45 ze 100 lidí sestavilo masku špatně a 35 ji nasadilo sobě místo pacientovi. Další sice masku dali na obličej postiženému, ovšem obráceně.
Mr. Green
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 12. duben 2011 10:24
No.. já se dneska musel smát.. beztak nám ještě budou zas tvrdit, že si kvůli tomu budeme muset koupit novou.. Mr. Green

BunGee (+16)
Komeťák rakeťák
VIP Kořeň
Kořeň


Příspěvky: 4034
Bydliště: Brno
71 265,- VK
Zasláno: út 12. duben 2011 10:46
zkurvenej, zkorumpovanej, debilni stat. sorry, ale ja to sem musel napsat, jinak by to nevyznelo Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Lidé o mně říkají, že jsem flegmatik. Ale víte co? Mně je to jedno.

Obrázek


Obrázek

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: so 16. duben 2011 22:10
to chce defenestraci. a jestě někoho pod těma oknama, kdo by to dobíjel baseboalovou pálkou. s tou lékarničkou to není jediné, co do dojeb*li. škoda slov.
já si žádnou novou kupovat nebudu. jestli to uzákoní, tak ať mi ji koupí ti, co to v parlamentu schválili Not Talking Not Talking Not Talking
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 18. duben 2011 13:18
Hlavně, že máš jasno Razz
Při defenestraci se úředníci házeli z okna. Ne na baseballky, ale na oštěpy... Smile
Lékárnička se nová kupovat nebude muset, jelikož jde jen o to, že se z jejího povinnýho obsahu budou vyřazovat nějaký dvě věci.
Zasláno: čt 5. červen 2014 21:51
Neexistuje nějaký web, kde se dá najít jaká je povinná výbava auta v různých zemích Evropy?
Teď jsem zkoušel googlit, co je potřeba v Holandsku. Tedy ne že bych tam přímo měl v plánu jet...

Na jednom webu bylo v rozdílech napsáno (jenom), že je dobré mít zelenou kartu - JE DOBRÉ? Vždyť ta je i u nás povinná!
Na druhým webu zase bylo (jenom), že navíc je potřeba mít výstražný trojúhelník - A U NÁS NE? To se jako počítá, že ho za čárou vyhodim z okna nebo co? Brick Wall Rolling Eyes
Zasláno: pá 2. leden 2015 20:13
Hurá, už se dá kontrolovat stav tachometru ze záznamů STK
http://www.kontrolatachometru.cz/

Zadal jsem svýho Focuse a při minulé kontrole měl míň než když jsem ho kupoval, takže asi nemám stočenku. Mr. Green A jestli jo, tak aspoň vím, že to není stočeno z dvojnásobku.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2015 01:09
Super, tohle alespoň ztíží přetáčení tachometrů... Smile (i když teda stoprocentní to není... Sad )
Naši úředníci a zákonodárci si konečně začali uvědomovat, že žijem v 21. století... Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: st 7. leden 2015 17:41
Mr. Green
Obrázek
Veselé Vánoce!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 7. leden 2015 17:54
Gratuluju! Laughing
Čí to je? Tvoje? Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: st 7. leden 2015 18:04
jojo, stačí dvakrát vyměnit přístrojovku a člověk je hned za podvodníka Smile
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 7. leden 2015 18:14
a s přibývajícím věkem mládne, co? Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. duben 2015 13:28
VSN má správně zaregistrovaný auto. Very Happy

Obrázek

Ministerstvo dopravy spustilo web https://www.dokonceteregistraci.cz/ na kontrolu, jestli mají lidi správně převedený auto. Fór je ale v tom, že to porovnávají proti databázi nepřevedených a nedělají žádnou kontrolu tvaru atd, takže když zadáte cokoliv, co není v té databázi, zahlásí to, že je auto správně registrované. d'oh!
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 15. duben 2015 16:17
Sice by to mohlo být ve vtipech, ale je to odpověď na ten registr:

QA Engineer walks into a bar.
Orders a beer.
Orders 0 beers.
Orders 999999999 beers.
Orders a lizard.
Orders -1 beers.
Orders a sfdeljknesv.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK
Zasláno: po 4. květen 2015 12:57
Tak alespoň že člověk může mít dobrý pocit z toho, jak u nás vše správně funguje. Hlavně že si někdo zase na tom registru nahrabal pro sebe.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 9. srpen 2018 21:06
Povinná výbava aut se změní, prošlé lékárničky nebude nutné měnit

Povinná výbava vozidel by se měla od října zmenšit. Nově by už v automobilech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky, řidiči navíc již nebudou muset měnit lékárničku po vypršení doby použitelnosti.


Doprháje! Není to ani měsíc, co jsem s novým olejem koupil i novou lékárničku, že mi ta stávající stejně v říjnu projde... d'oh! Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 9. srpen 2018 21:25
Heh, lékárničku jsem kupoval před půl rokem... Very Happy Každopádně to s těma žárovkama mě nepřekvapuje, dneska kolikrát ani nejdou vyměnit a nebo tam žárovky ani nejsou, nejhorší jsou nevyměnitelné LED moduly, kde si musíte koupit skoro celý nový světlomet...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 1 z 15




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna