Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Spojka

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 9. srpen 2010 14:46
2 jenda: neumím si nějak představit situaci, o který píšeš. Na spojce 15 vteřin nikdy nestávám.

2 dieg0: však jsem psal, proč nevyřazuju bez spojky. Spojka je i v té chvíli v záběru (opačně - brzdí motorem) a vyřazení bez spojky tak přece jenom trošku vadí synchronům.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: po 9. srpen 2010 14:46
jenda^^ napsal:
A taky při couvání to docela zasmrádá od tý doby, co se musím s autem na dvoře trefovat do díry, kdy mám asi 10 cm na obou stranách auta Mr. Green
Ako vystupuješ z auta? Very Happy
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: po 9. srpen 2010 14:56
cez motor Mr. Green ,

inač romulus ,dajme tomu že idem na štvorke mám nohu na plyne a udržujem rýchlosť , chytím páku jemne začnem tlačiť a pustím plyn , v okamihu kedy su sily vyrovnané rýchlosť vyskočí skoro sama
Obrázek

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: po 9. srpen 2010 15:01
Romulus môžme k tomu dať fajn prirovnanie.Radenie bez spojky a vyraďovanie bez spojky.Keď radíš bez spojky tak ak trafíš optimálnu rýchlosť oboch častí spojky tak dostáva prevodovka aj tak celkom dobre zabrať.Ale keď máš zaradenú rýchlosť tak je spojka v kope a síce pôsobí sila od motora ale zuby sú zahryznuté v sebe a keď vyťahuješ páku do neutrálu tak spôsobíš len to, že pôsobí o trochu väčšia sila na zuby ako pri stlačenej spojek takže rozdiel v opotrebovaní nie je vôbec taký markantný ako sa zdá.V reále ti to neskráti životnosť spojky o tisíce kilometrov
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 9. srpen 2010 16:23
diego: je to taková škvíra mezi jednim křídlem vrat a kontejnerem, kterej si táta přistavil na dvůr. Když skrz něj projedu (a ještě musím zatočit, abych nezajel do baráku Laughing ), tak už je tam plno místa (zrovna teď tam stojí 3 auta a ještě by se nějaký vešlo... Mr. Green )
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 11. srpen 2010 09:24
Dieg0: zanech teorií. Zuby jsou v záběru pořád. Kola se přes synchrony připojují, nebo odpojují od hnaného hřídele. A synchrony opravdu nejsou dělané na to, aby přenášely jakoukoliv sílu ve chvíli, kdy mají třením jen vyrovnat rychlost otáčení hnaného a hnacího hřídele. Neřešte co navenek jde, nebo nejde dělat, ale zkuste se zamyslet nad tím, co se opravdu děje uvnitř.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Dieg0 (0)
Odpadlík
Odpadlík


Narozen: 7.4.1991 (33 let)
Příspěvky: 1419
Bydliště: Slovensko Liptovsky Mikulas
13 649,- VK
Zasláno: st 11. srpen 2010 09:47
Romulus bez teórie nefunguje prax.Mám otca ktorý má najazdené tiež vyše pol mega ako ty a je automechanik už 25 rokov.Toto čo spomínam skúšal viac krát avšak neviem ako vyraďuje do neutrálu teraz.Ale jednoducho skús si to v praxi.Ja bežne radím do neutrálu bez spojky a páka ide do neutrálu bez akéhokoľvek odporu.
"Nebudem si všímať kto vedľa mňa stojí a budem si robiť čo chcem, kedy chcem, kde chcem a ako chcem." - Moje hlavné heslo

"Pamätaj si!Ženským nesmieš nikdy dávať všetko naraz!" - Sexbomba od vedľa

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 11. srpen 2010 13:17
tak jsem to řešil s učitelem v autoškole a: v nouzi ano, jinak ne a ani na neturál radši ne...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 11. srpen 2010 13:28
jak si tuhle diskusi čtu, tak pořád nechápu, o co tu jde... nějak mi uniká smysl toho, že řadíte bez spojky... to jako kurvíte převody kvůli tomu, abyste si ušetřili mačkání jednoho pedálu, nebo co? Rolling Eyes Applause
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: st 11. srpen 2010 14:04
píšeme viacmenej o vyradovaniu rychlosti bez spojky Wink
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 4 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna