Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Vzpomínáte si, jaké to bylo "na vojně"?

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí

Poznamenamala vás nějak povinná vojenský služba?

Hlasování není časově omezeno.
» Ne, byl jsem rád, že jsem to měl za sebou a už nikdy více:
25% 25% [ 2 ]
Ano, vojnu jsem miloval a podepsal jsem to:
12% 12% [ 1 ]
Nemám z toho období žádné konkrétní vzpomínky:
12% 12% [ 1 ]
Vojnu jsem neměl rád, ale dneska na ni rád vzpomínám:
50% 50% [ 4 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK

Vzpomínáte si, jaké to bylo "na vojně"?

Zasláno: pá 28. červenec 2006 07:46
Kolik z nás pamětníků zažilo ještě povinnou vojenskou službu na dva či jeden rok. Zavzpomínejte si na své vojenské časy, na své útvary, problémy, vtípky a nebo vojenské lásky. I když to pro mnohé z nás byl ztracený čas, na vojně byla občas legrace.

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 07:59
Ach to boli časy...
..., ktoré som nezažil...
...keďže mám ešte len 17.
Ja len, že by tam mohla byť možnosť nebol som na vojne.
Na počiatku bola prázdna množina.

jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 09:48
chybi mi v hlasovani nejaka rozumna odpoved-vojnu jsem nemiloval,ale dnes na ni rad vypominam Smile
nepovaztuji to za uplne ztracenej cas,mohlo to byt sice kratsi,ale zas to byly nove zkusenosti a vubec-ona tam i byla docela prdel Very Happy
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 12:35
To jardas: Dokonalá charakteristika školy.
Na počiatku bola prázdna množina.

weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 12:45
Já nastoupil na vojnu do Hodonína do rozpadlých domků bez skla v oknech, s děravými a rezavými koryty místo umyvadel, záchodů bez dveří a plesnivých slamníků na palandách. Takže o nějakém prvním super zážitku nemůže být ani řeč. Za 3 dny nás odveleli na přijímač do Kroměříže do pěkných opravených a čistých kasáren. Tam to bylo super - s mazákama žádnej problém a byl tam klid dokonce s vlastní hospodou v areálu. Za 3 měsíce zpět do Hodonína do teď už doopravdy obyvatelných domků ale už se "starejma". Sice jsem nikdy šikanu nezažil, ale první pasování jo - leželi jsme na bidlech, kolem nás hořely svíčky a dostali jsme nakládačku na prdel - nic hroznýho.
Pak jsem zažádal převelení do Brna, které mi schválili. Byl jsem v kasárnách na Staňkové, měl svojí kancelář a po práci chodil domů ;o). Celou tu dobu jsem se chtěl dostat ven na modrou kvůli aergii a po 7 měsících se mi to konečně podařilo. Teď mám modrou knížku (teda spíš oranžovou kartičku) a jsem rád, že už na vojnu nikdy nemusím. I když tam nebylo úplně zle, nepřineslo mi to nic do života kromě chuti se po vojně flákat a nic nedělat, což mě brzo muselo přejít, jinak bych se neuživil ;o))))
Podle mého názoru si hrát na vojáky je dobré pouze pro ty, který armádní život přitahuje. Pro většinu to byla jen šance se naučit kraviny a být "drsnej". Profesionální armáda byla výborné řešení a je dobře, že to tak je.

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 16:16
No tak já se snažil vojně vyhnout, jak se dalo. Jediný, k čemu bych se nesnížil, byla civilka. Nakonec byla na vojně docela sranda, dokonce jsem se tam naučil i pár zajímavých věcí. Byl jsem u radarů, takže to nebyla taková makačka na tělo, ale spíš na bednu. Přesněji na oči.
V přijímači jsem byl v Brně na Slatině. Po měsíci jsem šel do Chropyně (nedaleko od Přerova), odkud mě převeleli na poddůstojnickou školu do Poličky. Hnusný pivo, ale relativně příjemní lidi. Jednou jsem tam měl takový zajímavý vystoupení s jednou slečnou. Šli jsme dělat takový ty směšný pohyby za křoví u stánku. To jsem netušil, že je přes to křoví tak dobře vidět. Nakonec mi někdo zaklepal na rameno a prý: "Pohni si, my chcem taky." Romantika jako řemen. Mr. Green
Zbytek vojny jsem dosloužil v Chropyni. Šikanu jsem zažil. Především finanční. Dokonce jsem byl páslej na mazáka. Ale náš nástupák mazárnu zrušili.
Na vojnu vzpomínám rád. Možná sem i dopíšu nějakou veselou příhodu z natáčení. Wink
V hlasování mi chybí možnost: Na vojnu jsem nechtěl, ale teď sloužím za prachy. Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 17:58
2weitless hodos....toz to je kousek Wink ....uz jsou z toho byty Mr. Green Mr. Green
V uherskem hradisti uz taky...

Me vojna minula...Sel jsem jeste na nadstavbu...a pristi rok, uz byla "profi-armada"

//ted uz neni IN chodit na vojnu Mr. Green Mr. Green

//Kdo stisknul to cervene tlacitko?Ptam se jeste jednou:kdo stiskl to cervene tlacitko?.................me muze byt nejaky novy zeland u prdele Mr. Green Mr. Green

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: pá 28. červenec 2006 21:32
Nějak je mi to téma povědomé Think . Já byl u 4. Brigády rychlého nasazení, ale jako řidič UAZu. V Pardubicích jsem měl přijímač a ze začátku jsem měl trochu problém s tím, když hned po obědě nástup před kuchyň a běželo se 10 km v podobném počasí jako je teď. Fuj. Pak jsem se vrátil do Žamberku. Tam jsme běhali zase 10km obden a místo běhu bylo silové cvičení a musado. Pak nastoupili mladí a stěžovali si, že je pro ně 10km moc. Tak dali důstojníci hlavy dohromady a co z toho vylezlo? "Gumy" budou běhat denně 5km stejně jako mladí a my staří kokoti jsme museli pořád běhat 10km Crying or Very sad . Nám to bylo stejně jedno, protože jsme už byli zvyklí a dokonce jsme přemýšleli co se dá během běhání hrát za hru-karty? dámu? ..? Po 9 a půl měsících mě propustili ze zdravotních důvodů. Ale abych mohl nastoupit k hasičům nebo k armádě či k policii jsem potřeboval mít ukončenou Základní vojenskou docházku... a tak mě dva a půl měsíce prominuli Applause Jestli to někdo četl až do konce, tak ho teda lituji
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: út 22. srpen 2006 15:07
d'oh! byl jsem u 4423 přáslavice na rok a půl. z toho jsem pět měsíců strávil na pš vú2000 v jihlavě. těchto pět měsíců bylo jediných, které za něco stály, protože jsem si rozšířil svůj obor o autoelektrikařinu. jako vyučený slaboproudař s praxí jen silnoproud, to byla vítaná škola. a zdarma. ze třiceti lidí ve třídě jsme byli pouze dva vyučeni v oboru a zbytek zámečníci, nástrojaři, automechanici a našli se tam dva zemědělci a jeden maník, který vodil koně po lese a stahoval s nimi dřevo. těch osmadvacet lidí vůbec neměli páru o čem nám tam učitelé mluví. a ti byli na tom se znalostma tak dobře, že jsme jim my dva elektrikáři radili a opravovali, když řekli nějakou blbost. Razz
to byly opravdu účelně vynaložené státní peníze.
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: út 22. srpen 2006 16:17
to Drutek: Velice oblíbená byla hláška: Přáslavice, nikdy více. Radši kulku do palice. V kterých letech jsi tam sloužil? Můj bratránek tam byl 94´
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna