Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Poradna o elektronice a počítačích

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 476, 477, 478 ... 481, 482, 483  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Chytne se Poradna?

Hlasování ukončeno 27.12.2006 20:58
Ano:
75% 75% [ 9 ]
Ne:
16% 16% [ 2 ]
Jdi raději jinam (třeba www.zive.cz):
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 2. květen 2021 09:27
Na tohle mám právě freerapid. Jede z ulož.to v několika vláknech a umí se vracet k rozstahovaným věcem. Doufal jsem, že bude chytřejší řešení, než sám procházet ulož.to a k tomu hledat titule.

Jinak samozřejmě Česká televize jede. Ale hbbtv tu nemám a na iVysílání není všechno a rychle to mizí, protože filmy tam bývají jen dočasně.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 20. srpen 2021 23:49
Zdar, začínám vážně uvažovat o NASu. Kvůli tomu, že budu žít na dvou místech a nechce se mi zatím tahat desktop. Takže důležitý je pro mě přístup zvenku a dobře zabezpečený, abych se připojil fakt jen já. Pokukuji po Synology DS220j a vzhledem k cenám asi dvou 4 TB diskám. Je to dobrá volba? A podle čeho vybírat disky?

Můj rozpočet na disky a NAS je tak 10k.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 21. srpen 2021 10:23
Já mám už pár let NAS WD My Cloud. Nějaký přístup z internetu na to taky je... Jak dobře to je zabezpeřené nevím, nic osobního tam nemám... Používám to hlavně jako skladiště seriálů a filmů, které přehrávám na chytré televizi...
Disky do toho určitě nedávej obyčejné, ale profi "serverové". Liší se velikostí cache, rychlostí a hlavně životností...

Přesné modely ti nedoporučím, už je to nějakou dobu, co jsem si to vybíral a ty modely se stejně už neprodávají... Samozřejmě pořítej s tím,že čím lepší model, tím dražší...

Nad Synology jsem taky kdysi přemýšlel a ani nevím, proč jsem si nakonec koupil WD...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 21. srpen 2021 22:42
Tak já bych to chtěl nechat v Praze 10 a přistupovat na to z Prahy 1 jako k dalšímu disku. Mít tam dva disky v módu zrcadlení (RAID0?).

Primárně použito pro zálohu fotek a videí (koukal jsem, že už 1,2 GB a pak hudby, filmů a seriálů). Jak jsem koukal na ceny disků, tak zvládnu jen 4 TB, ačkoliv bych potřeboval dvojnásobek. Pravděpodobně kvůli chia jsou ale ty ceny tak napálené, že 15k za dva osmičkové disky fakt nedám. To už radši koupím kapacitu v cloudu.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 22. srpen 2021 07:32
Taky mám dva 4 TB disky v módu zrcadlení (RAID0), kdyby se jeden pokazil... Taky tam mám fotky a nerad bych o ně přišel...

Tak ono je to jedno, jestli jsi v Praze 10 nebo v Bangladéši... z internetu se tam dostaneš odkudkoliv... k akorát myslím, že abys si to mohl připojit jako síťový disk a přistupovat k němu odkudkoliv, tak musíš mít veřejnou IP... jako jde to i bez ní, protože výrobci mívají různé služby, kde to umožňují přes svoje servery, ale nevím jak by si s tím poradí windows... s tím zkušenost ale moc nemám...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: ne 22. srpen 2021 10:12
Na fotky je lepsi mit nejakej onedrive, tam mam tera za nejakych 1500 rocne. A na filmy mam NAS co jsem si kdysi postavil, kde mam asi 14 tera disku. Driv jsem mel QNAP, coz bylo fajn, ale porad to melo omezeni kvuli jejich systemu. Takhle mam normalni ubuntu LTS a muzu si tam delat co chci. S novym AMD APU by to i s casem vyslo na par korun.
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 24. srpen 2021 23:15
Tak já mám 1 TB Onedrive taky (ale pracovní, neplatím si ho sám), ale fotky a ostatní osobní věci si tam nedávám, protože to mám jen na pracovní věci...
Jsem tam připojený na pracovním počítači v práci, který kolikrát nechávám běžet jen tak zapnutý... A platit si ještě jedno Onedrive soukromě když mi už jedno platí zaměstnavatel mi moc nedává smysl... I když jako jo, nemám to dostatečně zabezpečené třeba pro případ požáru, tornáda nebo jiné živelné pohromy... to v cloudu tolik nehrozí... asi bych si měl pořídit ještě jeden NAS a umístit ho několik tisíc km dál a synchronizovat je... Magor Ne, normálně to mám zálohované ještě na (offline) externím disku, který mám geograficky jinde... ten NAS je taková online kopie abych měl vše vždy s sebou... A navíc vše mám ještě v nižší kvalitě na Google fotkách... i když před nějakou dobou psali, že teď už to nebude neomezené... Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 24. srpen 2021 23:53
Koukal jsem, že taky mám pracovní 1 TB na OneDrivu. Fotky bych tam taky nedal.

Pro případ pohrom potřebuješ georedundanci nebo cloud Twisted Evil

Fotky Google od letního switche používají pro nové fotky 15 GB kapacitu tvého účtu. Krom toho bych nechtěl mít fotky u Googlu někde, kde na tom cvičí své algorytmy a třebas přes to prodává i reklamu...
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 25. srpen 2021 00:26
Neboj, já tam fotky penisu neuploaduju... Laughing
Automatický upload mám v mobilu vypnutý...
Vesměs na Google fotkách mám to, co je i na facebooku... Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 25. srpen 2021 09:32
Bylo by tedy zajímavější, kdybys tam uploadoval fotky své vagíny. Jinak já nemám potřebu udělat ani takové fotky jako píšeš. Takže jsem v klidu i s automatickým uploadem.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 477 z 483




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna