Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Raspberry Pi

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 7. leden 2014 00:55
cool krabička... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 7. leden 2014 12:39
Ta krabička dala strašně moc práce. Sice mám plnou tašku lega, jenže poskládat ty dílky tak, aby se do toho dalo dát RPi a drželo to nějak slušně pevně pohromadě, to je docela fuška. Smile Chtělo by to k tomu ještě hračku 3D tiskárnu, kde bych si vytiskl vlastní krabičku. Mr. Green Taky existují krabičky z papíru, jenže to zase chce čtvrtku a šikovné ruce. Smile

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 7. leden 2014 12:53
Hmmm.. ty papírové jsou docela nic moc... Já osobně bych si asi vyřezal krabičku z plexiskla, to by vypadalo úplně nejlíp... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 8. leden 2014 23:44
Občas se řeší, jestli je Raspberry vhodný nebo nevhodný jako multimediální přehrávač kvůli svýmu výkonu atd.
Za sebe říkám, že s tímhle docela není problém, když člověku nevadí, že to nemá standby režim.
Nahodil jsem OpenELEC a ten na tom jede úplně nádherně (a to jsem nic netaktoval). Kompletní spuštění trvá asi 35 vteřin s paměťovkou class 4. Není to málo, ale není to úplně moc. Třeba náš slavný satelitní přijímač se z vypnutýho stavu spouští asi minutu a půl. Mr. Green (Ale ten má zas standby, ze kterého naskočí skoro okamžitě).
Co jsem zkoušel přehrávat, tak to, co se povedlo spustit, se nijak netrhalo. Nepodařily se spustit akorát nějaké starší AVI, asi je tam starej DivX nebo co.
Takže jako přehrávač jo, ale s kompromisy. Na druhou stranu, když občas koukam na videorecenze přehrávačů na AVmanii, tak jsou dost často s kompromisy i krabičky, který jsou jako přehrávač vyráběný.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 01:08
Mimochodem, kolik jsi za něj dal? Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 01:24
Koupil jsem na Aukru mírně jetý (podle slov prodejce to 2x spustil a pak mu to leželo v šuplíku) za 700,- (+50,- poštovný). Kupovaný to měl někde v Británii, tak jsem se ani na záruku neptal.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 02:21
Tak to je hezká cena...

A máš k tomu dokoupené i ty licence na mpeg2 atd., nebo jakékoliv video jde dekódovat v pohodě i softwarově? Smile Jinak co me u Raspberry Pi odrazuje je to, že nemá wifi a musel bych k televizi tahat kabel nebo dokupovat USB wifi kartu... (teda pokud bych si z něj udělal multimediální centrum... ) Na druhou stranu je mi ho na mmc líto, protože se s nim dají dělat mnohem zajímavější věci než ho degradovat na mmc. Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 02:33
S tím multimediálním centrem je blbý, že to nemá nějaký standby, takže buď to nechávat běžet a nebo to ručně zapínat přes nějaký vypínač na zásuvce / napájecím kabelu.
Ale běžet pořád bych to nenechával. I když jsem na to dal ten pasivní chladič, tak při spuštěným XMBC má procesor teplotu kolem 60 °C. Není to moc, ale ani málo, a kdo ví, co to dlouhodobě udělá.
Na ty dekodéry jsem koukal, ale nakonec jsem je zatím nekupoval, protože mi došlo, že v MPEG-2 snad nic nepřehrávám. To VC-1 je snad na nějakých BluRayích, ale s tím jsem se nikdy nesetkal, takže není důvod kupovat.

Jinak ten wifi adaptér se dá pořídí za pár korun takový, ale fakt nevím, jak moc to funguje. Mr. Green
Ale třeba tenhle za cca 150 Kč podle wiki o Raspberry funguje bez problémů - jenže je vyprodanej.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9094
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 02:46
Super... Smile no, s tim vypínáním - někde jsem četl, ze to někdo má v usb televize, takže se to vypíná s televizí Smile

Jo a ještě jeden dotaz Mr. Green
když jsi tam nainstaloval ten OpenELEC; tak na tom jde prohlížet internet, nebo to je jen čistě na přehrávání? Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 12. leden 2014 03:05
Je to jako na XBMC v počítači. Je tam nějaký plugin, kterým jde prohlížet internet, ale je to takový hodně zjednodušený, prostě to jen ořeže HTML tagy a zobrazí text a odkazy.
Takhle nějak. Podobně vypadá třeba i Google nebo VSN.

Internet plnohodnotně asi jedině tak, že nainstaluješ nějaký distro, kde není tak moc ořezaný systém jako v OpenELEC (třeba Xbian nebo Raspbmc) a pak nějak zařídíš, aby se XBMC dalo ukončit a místo toho najel nějaký desktop jako LXDE a v něm browser. Nebo naopak nainstalovat normální desktopovou distribuci (Raspbian, Fidora...) a do ní přidat XBMC.

Ale co jsem si hrál s Raspbianem, tak jsou na RPi prohlížeče buď příšerně pomalý a nebo dost ořezaný.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 4 z 14




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna