Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Elektrická zabezpečovací signalizace

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Elektrická zabezpečovací signalizace

Zasláno: út 16. srpen 2005 12:21
V diskusním fóru VySemNesmite – kutilství se nám snad úspěšně rozbíhá rubrika „Jak zabezpečit byt”. Elektrická zabezpečovací signalizace (dále už jen EZS) může být vhodným doplňkem k zajištění bytu. Samotné téma EZS je dosti široké a rozhodně neuškodí vědět alespoň základy.

Přečtěte si článek od čtenáře Otesánka:

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/elektricka_zabezpecovaci_signalizace/clanek-c9/
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Pali (0)
Anonymní




0,- VK

Re: Elektrická zabezpečovací signalizace

Zasláno: ne 21. srpen 2005 08:13
Bože, kdo sem napsal takovou slepeninu o EZS, to musel být nějaký chytrolínek, který si o tom někde něco přečetl a polovinu si zapamatoval a snažil se napsat článek. Bohužel mu to nevyšlo, článek nemá žádnou úroveň ... Ani se nedívím, že někteří zákazníci nechtějí EZS - pokud jim podává vysvětlení autor tohoto článku ... Pray

otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: ne 21. srpen 2005 08:19
Nepiš obecně a rovnou vytýkej chyby ...viz můj podpis.. Pak můžeme téma dovést k dokonalosti.
PS: Ten chytrolinek se udrzbou EZS živí!
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

Pali (0)
Anonymní




0,- VK

EZS

Zasláno: ne 21. srpen 2005 08:34
No, třeba ten odstavec o zvířatech ... vždyť existují různé čočky (v PIR čidlech), které zvíře do určité velikosti nezachytí, anebo existují jiné druhy čidel, takže může být EZS v pohodě zapnuto i za přítomnosti zvířat. Dále, neí až tak jasná výhoda mezi drátem a bezdrátem, podal jsi to tu tak, že to vypadá na ohromný rozdíl v cenách, ale to také není vždy pravda. V některých případech je rozdíl v celku zanedbatelný (anebo jsi myslel jen cenu komponent, bez ceny za práci Smile ) ... Netvrdím, že jsi nebo nejsi chytrý nebo hloupý, ale ten článek nemá prosímtě ani odbornou úroveň ... a jestli se tím živíš no ... nezlob se na mě, ale tohle mi povědět jako zaměstnanec, tak Ti minimálně snížím prémie ...

otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: ne 21. srpen 2005 10:38
Z článku ... všechna prostorová čidla musí být imunní vůči pohybu objektu do určité velikosti.
a) článek byl míněn v laické rovině
b) pokud se uchýlím k odborným popisům a vysvětlování by tě jako laika přestane bavit jeho čtení pravidlo alepoň pro tenhle servr je rychle rázně stručně po kud máš nějaké dotazy je možné je rozvést v diskusy.
c) Připouštím že cena za práci se při montáži jednotlivých systémů drát a bezdrát může výrazně lišit ovšem u bezdrátu ji krásně dorovná cena čidel uspůsobených pro zvířata přehled sem si dělal u Jablotronu.
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

sap (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282
Bydliště: Brno - Olomouc
10 000,- VK
Zasláno: ne 21. srpen 2005 21:45
Pro me dobry, vzdyt to je pro kutily Exclamation Very Happy Vic odborne uz bych to nepochopil a navic bych si asi tu praci sam sobe neuctoval.... Wink

Robert Rorýs (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 5

10 000,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 14:48
Nekdo v diskuzi vyse pise ze bezdratova cidla maji vyhodu zvirecich cocek. Ale ty je mozne volit i u dratovych.

Clanek je napsan kratce, tak tam autor nenapsal alespon takove bludy jako u elektoinstalace v panelaku.

Ale moc informaci z toho clovek neziska.
To je lepsi misto clanku dat odkaz na nejaky jiz napsane hodnotnejsi clanky.

EZS rozdelujeme do zakladnich skupin:
1. plášťová
2. částečná
3. komplexní
4. předmětová

U EZS musime zvazit spoustu faktoru pro volbu EZS.
Moznost napadeni strezenych prosotr, co chranim a jakou to ma hodnotu (pokud bude EZS drazsi nez veci v dome, tak to bude mit vyznam jen v omezenych pripadech, tj, opakovane napadeni objektu), proti komu ji delam atd. Pokud mam v dome obrazy, mince, znamky a jine cennosti, tak musim udelat peclivou ochranu, s napojenim na PCO a sepsat si smlouvu s ochrankou. Pokud chci zamezit cigosum a jinym vandalum v tom, aby si z meho domu udelali supermarket, staci mi jednoduzsi castecna ochrana.

Vzdy bych volil radeji dratovou EZS. Firma vam to namontuje a mate vystarano.
Pokud ale chcete doplnit bezdratovku do jiz hotoveho domu, tak pokud nejste milovnici olistovani domu a nebo se chcete vyhnout sekani drazek pro ulozeni kabelu, tak vas bezdratovka zabazpeci stejne spolehlive.


Klady a zapory jednotlivych systemu:

Dratovy system:
+ nemusite se o EZS starat. Staci jen po cca. 5 letech vymenit akumulator u zdroje ustredny
+spolehliva detekce
+bez kabelaze je ustredna vyrazne levnejsi
-nutno ulozit kabely (pokudje to reseno pri stavbe, naklady vetsinou nejsou nijak vysoke)
-neni moznost zmeny umisteni detektoru

Bezdratovy system:
+moznost jednoduche zmeny umisteni snimacu
+odpadaji naklady na kabelaz (vyhoda predevsim u jiz provozovanych staveb)
-cenove drazsi (s prihlednutim na ulozeni kabelazi v jiz hotovem dome nijak zavratne)
-nepatrne pracnejsi u oziveni
-prodlevy mezi jednotlivymi reakcemi snimacu, z duvodu uspory baterii (v beznych podminkach zanedbatelne)
RRorys

_adam (0)
Anonymní




0,- VK

zabezpečovací systém

Zasláno: út 4. březen 2008 12:38
ahoj, kamerový záznam ve firmě jsem vyřešil jednoduše za pouhé 2.000 Kč, bezdrátovou barevnou kameru i s přijímačem jsem koupil na http://www.e-***.eu/ ( prodávají tam i jiné bezpečnostní zařízení ) připojil ke staré televizi a k ní staré video. Bezpečnostní systém je spolehlivý a za pár korun.

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 4. březen 2008 22:16
http://www.marigold.cz/item/sofistikovane-ospamovan ? Smile
Veselé Vánoce!

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna