Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Chytrá domácnost

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Co říkáte na chytré asistenty?

Hlasování není časově omezeno.
Super, to chci!:
0% 0% [ 0 ]
Je to k ničemu!:
0% 0% [ 0 ]
Nesmysl. Platit za štěnici, co vše co řeknete pošle někam na internet?!:
100% 100% [ 1 ]
Celkem hlasů : 1 / Hlasujících: 1
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK

Chytrá domácnost

Zasláno: po 21. říjen 2019 10:26
Vím, že tu někteří máte chytré žárovky, chytré zásuvky nebo další chytré věci. Jako je to fajn, ale hledat telefon a spouštět aplikaci kvůli zhasnutí žárovky mi přijde jako stejná práce jako vstát a jít zhasnout ručně. Navíc různí výrobci mají různé aplikace takže když by člověk měl víc věcí, tak by v tom měl časem akorát bordel... Přemýšlel jsem nad různými těmi chytrými asistenty jako Google Home nebo Amazon Alexa. Povídat si s nimi člověka časem omrzí, ale zaujala mě možnost ovládat tím i chytrou domácnost. Protože říct "Hey Google turn off lights at living room" je méně práce než nahánět nějakou aplikaci v telefonu (a v budoucnu to snad půjde česky, takže to bude ještě méně práce Very Happy ) Co si o těchto "chytrých asistentech" myslíte? A co různé chytré spotřebiče? Máte nějaké nebo nějaké chcete? Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 22. říjen 2019 12:42
Chytrý reproduktor fakt ne. Pořád online, pořád poslouchá a nahrávky posílá kdoví kam. Tak výkonný hardware není, aby rozpoznával hlas lokálně a opět lokálně odpovídal. Krok toho stále neumí česky.

Co se týče chytré domácnosti, tak mám hloupý panelák a necítím potřebu rozsvěcet na dálku. Možná nějakou kameru, ale zase ta bezpečnost a cenově dostupná řešení nejsou s dobrým obrazem.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 22. říjen 2019 23:13
Já mám chytrou ženu, to stačí Mr. Green
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 23. říjen 2019 09:06
Elephant: Tak samozřejmě, že se to vše zpracovává na serverech Googlu (u Google home/asistenta) respektive na serverech jiných společností u konkurenčních asistentů... Ale zase na druhou stranu myslím že daleko důvěrnější věci na mě už Google dávno má - od historie mé polohy po výpisy z bankovního účtu, co mi chodí na Gmail, který používám jako hlavní osobní e-mail... Vzhledem k tomu, že mu věřím s Gmailem, tak proč bych mu nevěřil i s tímhle...

Busch: No chytrou ženu mám taky, ale nevim co by mi řekla kdybych po ní chtěl tyhle věci jako zhasínání světel Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: pá 1. listopad 2019 01:46
hafni... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 4. prosinec 2019 10:26
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tak, mám ho doma... Magor
Zatím ho hlavně používám jako rádio. Co jsem zkoušel, tak dokáže přehrávat spotify (i když mám jen free účet), Google play music (dá se naimportovat svá hudba v mp3 a člověk taky nemusí nic platit) a nebo internetová rádia (třeba přes TuneIn) - bohužel je nemožné přehrát cokoliv s českým názvem. U Spotify stejně říkám jen "play me some music" a ono to začne přehrávat co člověk poslouchává, respektive to začne přehrávat to co člověk má pauznuté na jiném zařízení. U Google Play music si člověk zase může vytvořit playlisty a ty si pojmenovat anglicky... Fajn je taky že člověk se může dozvědět co je za písničku přes příkaz "what are you playing" S TuneIn si ještě budu muset trochu pohrát. Je tam obrovské množství českých rádií a je blbé že jdou spouštět akorát ty co mají anglický název (Rock Max nebo Beat si pustím, s českým rozhlasem si neškrtnu). Pak je taky fajn, že se Google home dá používat jako chromecast a dokáže streamovat hudbu z chrome z jakékoliv stránky a z aplikací co podporují chromecast Smile Přemýšlel jsem nad tím že bych si koupil chromecast aby se přes to daly pouštět i videa, ale když jsem se dozvěděl, že Xiaomi Mi Box, který plánuju koupit, by se měl umět chovat jako chromecast tak na to kašlu...

A další funkce?
párkrát jsem využil i where is my phone (prozvonění telefonu připojeného k účtu). A občas používám i funkce jako budík nebo minutka... Asi bych si měl přečíst něco jako seznam podporovaných příkazů, většinou zkouším a buď řekne I am afraid I can´t do that, nebo se povede... Občas až koukám, jak je ta umělá inteligence chytrá...

Zatím mám Google Home v kuchyni, kde je to super, že člověk i když má špinavé ruce, tak může cokoliv ovládat a nic si nezapatle.. Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 09:18
Momentálně mám Google Home mini umístěný v kuchyni na ledničce - a chtělo by to nějaký stojánek.
Vytisknu si tenhle, ten je cool: Slinták Magor

Obrázek
https://www.thingiverse.com/thing:3267115
Jen doufám, že kolegové už nespotřebovali všechen černý filament... Anxious

P.S. pro milovníky kočiček Very Happy
Obrázek
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 10:20
K čemu potřebuješ černý filament na tisk bílýho stojánku? Anxious

Včera jsem v ikee koukal, že trochu rozšířili tu svojí sérii Trådfri. Mají tam teď navíc dálkové ovládaný rolety a plno různých wifi reproduktorů, co jsou hezký ale děsně drahý. A od minule jsem přibyla cedulka, že to jde ovládat přes Alexu, Google nebo Siri. Think
A dokonce mají teď vypínač, co není totálně hnusnej a ovládá se fakt tlačítkem a ne nějakým pochybným akcelerometrem. Laughing (A kdyby nebyl zaoblenej, tak skvěle pasuje do těch vypínačových rámečků od Schneideru Laughing )
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 13:46
Aby to bylo černý a ladilo to s tělem mého Google home mini, který mám v černe barvě... a protoze černá je prostě hezčí než bílá... Magor jako vždy bych to mohl natřít barvou, ale to není ono...

Jinak na ty rolety jsem koukal... kdesi jsem našel nějaky seznam kompatibilního hardwaru a koukal jsem že toho IKEA dělá obrovské množství Smile

Každopádně rolety jsou už velká stavební úprava... Nejdřiv vyzkouším žárovky a tak... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 3. leden 2020 12:41
Tak, mám novej budík... Mr. Green V černé je to opravdu hezčí... Slinták

Obrázek

//koukám, že v telefonu to mám správně, ale tady ta fotka je otočená... Kdoví jak to Samsung fotí... možná to ukládá jak to vyplivne senzor a jen někam do EXIFu kde je směr dolů a telefon si to přebere a PC ne...

btw. nejlevnější chytré žárovky s wifi mají asi na CZC (bohužel jen bílé, bez měnění barvy) hned jsem si jednu objednal a vzkouším ji... Kdybych nelpěl na wifi, ale stačilo by mi ubastlit si na jendův způsob ovládání přes raspberry pi nebo arduino, tak bych mohl mít i levnější i barevnou a dokonce s víc lumenama, akorát nevím jak bych to narouboval na ten google home... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: po 3. únor 2020 00:49
Tak po 2 měsících používání Google Home:
Používám ho hlavně jako přehrávač... ale potřeboval bych alespoň dva... furt ho přenáším z pokoje do kuchyně... Naštěstí se na něj dá napojit bluetooth reproduktor, takže hudbu můžu přehrávanou hudbu slyšet kdekoliv, kde si ho dám. Ale zase pak nemůžu dávat příkazy.. Existují bluetooth reproduktory i s mikrofonem? I když při ceně Google Home to je asi jedno Think

Chytrá žárovka je super - s IFTTT se dá naučit aby reagovala na příkazy "OK, Google rožni" (samozřejmě že to musíte napsat antifoneticky anglicky Magor ) Jinak je super že si člověk může rožnout jen na 1%, což není takový šok pro oči, když se člověk probouzí Smile
Jinak objednal jsem si z Aliexpressu barevný LED pásek Xiaomi Yeelight, tak za měsíc či dva poreferuji víc... Not Talking

Teď mi došly Xiaomi hodiny s teploměrem a vlhkoměrem - mají hezky magnetek, tak se dají namagnetovat na ledničku.. Smile A ten displej je e-ink. Mají bluetooth, a měly by jít spojit i s google home... přes Xiaomi gateway, kterou nemám.. ale prej by to mělo jít i přes některé Xiaomi žárovky, ale teda ne přes tu co mám.. Very Happy

Obrázek
Zasláno: po 10. únor 2020 12:06
Přemýšlel jsem nad robotickým vysavačem, jenže pak jsem si četl recenze a zjistil jsem že by mu možná vadily parkety (které máme ve všech místnostech vyjma kuchyně, záchodu a koupelny), že by suk nebo spáru považoval za Hranickou propast a bál by se přes to jet, aby nespadl do pekla... Think No a druhá nepraktická věc, co jsem zjistil, je že se to musí po každém vysátí vysypat... sakra, to to už můžu vysávat rovnou ručně... Rolling Eyes Think Máte někdo robotický vysavač, nebo jste nějaký měli?
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 14:05
Máme. Většinu času stojí, protože neumí rozeznat biologické nečistoty a la loužička.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 14:45
Tak loužičky doma nemám... Very Happy To ti dělá pes? Very Happy Hele slyšel jsem od známých co mají kočku, že se jim kočka na tom vysavači vozí...

Jinak zjišťuji že to je celkem nah*vno... za ty prachy by to mělo byt úplně samostatné a mělo to umět vysavat jakýkoliv povrch a jakýkoliv nepořádek... Think
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:14
Výjimečně. Ale vysavače jsou tak chytré, že vysajou všechny a v tomto případě to hezky rozmetou a rozmažou úplně všude.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:30
jako psí exkrementy? Very Happy To musí být mňamka... Slinták Magor Thumb up!
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:32
Mně se to nikdy nestalo, ale viděl jsem to na YT, tak si to samo bez dozoru nejezdí Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:40
Jasně, to ti tak věřím..
A ještě to svedeš na chudáka psa... Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:41
No, nechtěl jsem všem otevřeně psát, jak skončila tvá návštěva Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:43
To bylo z těch tvých koktejlů z piva, vína a zelené... Think Mr. Green
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 10. únor 2020 16:45
Jenže tu zelenou sis do portského přidal sám. Pak se nediv Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 02:00
Máme - Roombu 605. Ale zas nemáme parkety, jen plovoučky a koberce. Nicméně ignoruje i mezery mezi místnostmi, kde chybí práh, takže parkety to dá v pohodě. A i nižší prahy tomu nevadí, přejede to všechno. Záleží, jak moc vysáváš, ale určitě ho nevysypávám po každým vysátí v každé místnosti.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 16:21
Prahy nejsou problém, práh máme jen do kuchyně (kde je lino a stejně tam lepší zem vytírat kvůli tomu aby nebyla mastná z toho když se smaží a všude prská olej atd. ). Co to znamena žeto nevysypávaš po vysátí každeho pokoje? Původně jsem si to představoval tak, že mi to každý den vysaje chodbu, ložnici a obyvák, aby bylo pořád dokonale vysáto... Think A ideálně že to vynesu tak jednou za týden... (Což je interval s jakým větsinou vysavám)
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: ne 29. březen 2020 05:11
Tak, koupil jsem si rovnou 4 žárovky chytré od Xiaomi/Philips z Aliexpressu s tím, že jsem myslel že to jsou ty samé jako ta co jsem koupil v CZC.

Ne, nejsou. Sice je vidím v Xiaomi home a dovedu je ovládat mobilem, ale Google home je nevidí... Sad (s LED páskem od Xiaomi ani s tou Xiaomi/Philips žárovkou z CZC nemám problém... Think )
Zas na druhou stranu byly o dost levnější a umí navíc měnit i barevnou teplotu světla... Smile

P.S. proč všechny chytré žárovky mají tak málo lumenů? Co jsem našel, tak vše má max 800 lumenů (to odpovídá 60 W žárovce s wolframovým vláknem) - doma mám normálně hloupé LED žárovky co mají i 1600 lumenů (ekvivalent 100 W žárovky) Sad Neříkejte mi že by se to moc hřálo a vadilo by to té elektronice... vždyť 1600 lumenová LED má příkon 16 W a zas tak moc netopí... Think
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 29. březen 2020 09:35
Tipuji si, že ti přišel sofistikovaný fake Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 29. březen 2020 10:02
Nemyslím že to je fake, ale spíš nějaká verze pouze pro Čínu, která google home prostě nepodporuje... Fake by asi nepracoval ani s aplikací od Xiaomi. Myslel jsem že když se dá Google home propojit s Xiaomi home, tak nebude problém a uvidím v něm všechny produkty, ale asi ne, musí to být asi extra podporováno... Navíc na té stránce Aliexpressu, kde jsem to koupil není o Google home (ani konkurenčních systémech) ani zmíňka...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: st 19. květen 2021 15:17
Tak jsem si pořídil další přírůstek do chytré domácnosti - robotický vysavač Roborock S6 Pure. Dance
S parketami problém nemá, dokonce zvládne přejet i práh do kuchyně.
Spolupracuje to s Xiaomi home, tak nemusím mít ani víc aplikací... Very Happy
A vysává to hezky. Včera jsem to pustil poprvé bez dozoru a když jsem přišel domů a vysypával nádržku na prach, tak koukám, že to někde našlo a sežralo i papírový kapesník... Think
Taky se mi líbí, jak to vytvoří mapu bytu a člověk na ní vidí jak to jezdí a kde to momentálně je... Thumb up!
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 16:40
Já jsem si hub postavil z RPi a Home Assistenta. A pokud to nemáte jako hračku, tak to nedělejte. Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 18:46
Proč? Je to nespolehlivé? Objednalo ti to domeček pro barbie? Laughing
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 18:59
Je to složitý, složitý, složitý Very Happy Jakože to, co v těch Xiaomi a Ikea věcech uděláš na pár kliknutí, tady budeš dělat měsíc Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 20:00
Jak složitý? Prostě řekneš "OK Google, turn on vacuum cleaner" a nebo "OK Google, turn off light in bedroom"... daleko rychlejší jak hledat telefon, pouštět aplikaci, klikat na ikonku spotřebiče atd...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 20:49
Ne, ne tenhle asistent, tenhle asistent. I na toho googlího to jde napojit, to je WIP, ale nějak na to nebyl čas/prostor/peníze. Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 22:12
Jo aha... to vypadá dobře... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: ne 25. prosinec 2022 15:06
https://smartmania.cz/na-internet-unikly-fotky-ktere-poridil-vysavac-roomba-maji-se-uzivatele-obavat/

To je proč jsem si pořídil vysavač bez kamer, jen s lidarem...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: ne 22. leden 2023 20:49
ja som si kupil vysavač za 60€ z bazoša , dve hodiny šlapal a skapal skener Very HappyVery Happy , ale naštastie čínska mašina xiaomi tak som zohnal na aliku motorček za 6€ a už fičíííííí Smile
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 24. leden 2023 12:29
Tak to je super, že se dají náhradní díly takhle objednat. To mě když se pokazila myčka (noname výrobce asi z Číny, byla v bytě od předchozího obyvatele), tak jsem přišel na to, že je KO deska, kde byl jen (asi) mikrokontrolér (zakáplý černou hmotou), pár kondenzátorů a rezistorů, nějaké ty LEDky a tlačítka a jinak nic moc. Tu desku jsem našel na jen Amazonu a chtěli za to 100 liber + poštovné z Anglie...

Tak jsem si radši přidal ještě jednou tolik a koupil si novou myčku, protože ani nevím proč to zhořelo, taky by se mohlo stát, že tam dám novou desku a ta zase zhoří, protože je tam třeba vadný zdroj...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: po 20. únor 2023 20:23
Kamarád mi říkal, že má různé chytré senzory na oxid uhličitý, na prašnost a já nevím na co ještě a že podle toho větrá a také se mu podle toho sama zapíná čistička vzduchu. Máte někdo něco takového, nebo je to nesmysl?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 09:57
Mám tu otázku na zdejší zdatné elektrotechniky.

Mám postarší Roombu 500. Před měsícem dvěma jsem ji měnil starou zdechlou neoriginální NiMh baterku za novou neoriginální. Protože jsem už nechtěl dostávat paměťový efekt, šáhl jsem po LiIon baterce. Mám tu relativně malý prostor, tak by se jela nabíjet po 15-20 minutách, což by pro NiMh nebylo ideální.

Nicméně nyní Roomba blbne a vypadá to podobně jako paměťový efekt, který by u LiIon neměl hrozit. Plně nabitá baterka (nebo aspoň se tak tváří - zeleně svítící dioda) a vysavač s ním zdechne po 2-5 minutách. Pak chvíli dioda svítí oranžová/případně oranžově bliká a nakonec se vypne. Po dalším zapnutí tlačítka buďto svítí oranžově a vypne se nebo se zeleně rozsvítí a pár vteřin nebo minut zase uklízí a pak se vypne.

S odcházejíc NiMh baterkou s paměťovým efektem dělal něco podobného, ale obvykle dioda byla červená a ještě vysavač anglicky zahlásil, že je baterka vybitá. Plus šel několikrát ještě zapnout a proces opakovat.

Jak poznat, že je to baterkou nebo pokaženou elektronikou uvnitř? Přeci jen už má svůj věk.
Zatím ho zkouším komplet vybít, ale jde to ztuha, že zformátuju baterku nabitím na 100%.

Vyzkoušel jsem zinternetu proces vyndání baterky, odpojení základny a restart pomocí tlačitka. Nepomohlo. Avšak baterka, ačkoliv už dlouho nebyla v nabíečce tak trochu divně páchne, jako mírně usmažené nabíjecí AA baterie. To by asi neměla.

Vím, že nabíjecí LiIon baterie AA/AAA/C/D mají nižší napětí než ty nenabíjecí. Tady by mohlo být něco podobného a baterka je příliš měkká a dodává malá napětí. Ale to nevysvětluje ten pach.

Jestli nezabere vybití, budu asi muset z Alzy objednat novou NiMh baterku a zkusit to s ní. Jestli problémy budou pokračovat, není to baterkou.

Nebo je ještě jiný způsob?

Díky, pipo

Nikdo jiný to tu asi nečte. Experimenty s Roombou mi berou čas na psaní na VSN Magor
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9091
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 12:07
Elephant napsal:
Mám tu otázku na zdejší zdatné elektrotechniky.

Nejsem sice žádný zdatný elektrotechnik (to je spíš Jenda, ne? Very Happy ) ale pokusím se.

citace:
Mám postarší Roombu 500. Před měsícem dvěma jsem ji měnil starou zdechlou neoriginální NiMh baterku za novou neoriginální. Protože jsem už nechtěl dostávat paměťový efekt, šáhl jsem po LiIon baterce. Mám tu relativně malý prostor, tak by se jela nabíjet po 15-20 minutách, což by pro NiMh nebylo ideální.

Ta baterka může být vadná. A nebo stará. Koupil jsem kdysi originální baterku do Samsung Galaxy Note 4 a ta ač nevybalená z originálního obalu byla na tom ještě hůře než ta, kterou jsem chtěl nahradit. Datum výroby ale měla asi před 7 lety, nebo tak něco. Stejnou zkušenost jsem měl s baterkou do notebooku Asus. Jak stará je ta nová beterka?

citace:
Nicméně nyní Roomba blbne a vypadá to podobně jako paměťový efekt, který by u LiIon neměl hrozit. Plně nabitá baterka (nebo aspoň se tak tváří - zeleně svítící dioda) a vysavač s ním zdechne po 2-5 minutách. Pak chvíli dioda svítí oranžová/případně oranžově bliká a nakonec se vypne. Po dalším zapnutí tlačítka buďto svítí oranžově a vypne se nebo se zeleně rozsvítí a pár vteřin nebo minut zase uklízí a pak se vypne.
S odcházejíc NiMh baterkou s paměťovým efektem dělal něco podobného, ale obvykle dioda byla červená a ještě vysavač anglicky zahlásil, že je baterka vybitá. Plus šel několikrát ještě zapnout a proces opakovat.

Li-ionky paměťový efekt nemají, jen jejich kapacita s časem klesá... (velmi se těším na to až všichni budeme mít elektromobily a zjistím, že mi auto už neujede 800 km, ale jen 80 km Mad )


citace:
Jak poznat, že je to baterkou nebo pokaženou elektronikou uvnitř? Přeci jen už má svůj věk.
Zatím ho zkouším komplet vybít, ale jde to ztuha, že zformátuju baterku nabitím na 100%.

Kdyby byla pokažená elektronika, tak to podle mě nebude fungovat vůbec... Li-ionky se neformátují.

citace:
Vyzkoušel jsem zinternetu proces vyndání baterky, odpojení základny a restart pomocí tlačitka. Nepomohlo. Avšak baterka, ačkoliv už dlouho nebyla v nabíečce tak trochu divně páchne, jako mírně usmažené nabíjecí AA baterie. To by asi neměla.

Jestli se z ní začne kouřit, tak utíkej Anxious Abys nedopadl takhle:
Youtube Video
Přehrát video na YouTube


citace:
Vím, že nabíjecí LiIon baterie AA/AAA/C/D mají nižší napětí než ty nenabíjecí. Tady by mohlo být něco podobného a baterka je příliš měkká a dodává malá napětí. Ale to nevysvětluje ten pach.

Li-ion články mají 3,7 V. To si asi pleteš s Ni-Cd a Ni-MH, ty mají 1,2 V oproti 1,5 V u zinkouhlíkových nebo alkalických. Každopádně mluvím o 1 článku, pokud jich je víc do série, tak to jsou násobky, běžně třeba 12 V nebo 24 V, u Lionek třeba 14,8 V atd.


citace:
Jestli nezabere vybití, budu asi muset z Alzy objednat novou NiMh baterku a zkusit to s ní. Jestli problémy budou pokračovat, není to baterkou.
Nebo je ještě jiný způsob?

Jiný způsob mě nenapadá... Think

citace:
Díky, pipo
Nikdo jiný to tu asi nečte.

Laughing
citace:
Experimenty s Roombou mi berou čas na psaní na VSN Magor

takže za tak malým počtem postů na VSN je vzpoura strojů? Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7117
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 12:14
Rozhodně Dance
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 4




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna