Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Všechno kolem vlaků

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 10. únor 2024 18:16
Obrázek

Udělám si tady z toho svůj blogísek, když tu nikdo nepíše... Very Happy

Nevím, jestli je to nějaký nový Německý greendeal výmysl a nebo to tak bylo už dřív a jen jsem si toho nevšiml, ale ve Frankfurtu na letišti začali dávat vlakům čísla jak letadlům a řadit je do tabule mezi letadla. Vlastně jde o takový codeshare mezi Lufthansou a Deutsche Bahn. Navíc je to fajn, že člověk hned po příletu vidí z jakého nástupiště to jede a nemusí hledat extra tabuli pro vlaky. Tedy pokud jede rychlovlakem, jen ty mají letecká čísla, příměstskou dopravu (S-Bahny) tam nepíšou, ale ty stejně mají jen 1 nástupiště a jezdí furt...

Mimochodem, zkoušel jsem zadat ty čísla letů z fotky nahoře do flightradaru a nezná je. Škoda, bylo by zajímavé, kdyby to trackovalo i cestu vlaků (jakože tyhle data DB mají a jsou dostupná na internetu) a chtěl jsem vidět jak v typu letadla bude napsáno Siemens Velaro, ale ono nic... Very Happy

Pamatuju, že kdysi tohle dělaly ČD a ČSA s Pendolinem, kdy vlak měl kromě čísla vlaku SC xxx i číslo letu OK xxx. Tedy s tím rozdílem, že v Praze musí člověk jak ve někde středověku vystoupit z vlaku a jet na letiště autobusem. d'oh!
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7119
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 12. únor 2024 00:08
S těmi vlaky místo letadel jsou ale jen problémy. V prvé řadě se snad nepočítají to statusu u FFP a jsou za ně míle jen přímo pod Lufthansou a to ještě málo. Párkrát hrozila služebka do Kolína nad Rýnem a ty kombinace s vlakem moc lákavé nebyly. Dohromady letadla i vlaky mívali a snad ještě mají i ve Vídni. Jinak vlaky na FR24 sledované nejsou. U nás leda tak na babitronu.

Včera jsem jel vlakem a hned tam měly všechny zpoždění a ten, s kterým jsem jel já "jen" 40 minut. Inu, ČD. Ale vzal jsem ho místo toho, s kterým jsem chtěl jet, jel včas, ale až za 10 minut Laughing
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 12. únor 2024 00:35
Takže to není novinka? Abych za to mohl dostat míle, tak to musím asi koupit přímo přes Lufthansu, že? Very Happy


Jinak to určitě nějak souvisí s greendeal snahou protlačit rychlovlaky místo letadel... Jako zrovna ve Frankfurtu to smysl má, když můžete přímo z letadla přestoupit na rychlovlak. Škoda, že se něco takového neplánuje v Praze. Místo vlakových terminálů někde v polích by vysokorychlostní trať Praha - Drážďany měli vést přes letiště. Ne tam protahovat jen lokálku do Kladna. Určitě by to přidalo víc cestujících letišti. Takhle lidi z Brna radši letí z Vídně a lidi z Ostravy radši z Katowic. A nám z Olomouce to je jedno, protože Vídeň je sice o hodinu dál, ale zato tam toho lítá víc...


Zpoždění 40 minut? Tak to je pohoda. U DB by se něco takového nikdy nemohlo stát, jelikož ti pořád jen stávkují... Very Happy za posledniho půl roku snad počtvrté. Někdy i celý týden. Je super, že v Německu chtějí železničáři donutit koupit si auto i ty nejzarytější fanoušky železnice... Very Happy Alespoň někdo něco dělá pro německý i český automobilový průmysl... Very Happy


Jinak tu stránku Babitron vidím poprvé. Docela cool. Koukám, že v tuhle noční hodinu se po kolejích pohybují 4 vlaky a 1 autobus náhradní autobusové dopravy. To je docela škoda.

Obrázek
Třeba do Wixhausenu jezdí S3 z Frankfurtu a Darmstadtu každou půl hodinu a to i přes noc. To naše Olomoucká linka, která se shodou okolností jmenuje taky S3 jede naposledy v 23:07 a pak až cca ve 4:30. Sad Pokud člověk chce do hospody, tak buď musí odejít brzo a nebo čekat až do rána... Sad
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7119
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 13. únor 2024 11:18
V Praze je to s tou frekvenci noční vlakové dopravy to samé. Končí to někdy o půlnoci, pak jestli to ještě funguje, tak vybraná eska ještě někdy kolem druhé a pak zase někdy kolem půl pate, a ty s oblibou třeba v zimě ruší... Jedno jsem takhle marně čekal na hlaváku na spoj 😂

Jinak letenka, aby byly aspoň nějaké míle za vlak musí být koupená přes LH Group (takže i OS nebo LX) a ještě v nějaké konkrétní třídě. Je to celkem věda.

U nás se nestávkuje. Češi si nechají 💩 na hlavu. Ale i bez toho to pořád jezdí jinak, než má Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 20. únor 2024 15:52
V Praze je to daleko horší. Tam totiž zamykají nádraží na noc jak někde na vesnici. To nedělají ani v Olomouci ale ani třeba ve Frankfurtu, kde mají 2x větší nádraží než v Praze a asi tak 100x víc bezdomovců a feťáků jak v Praze... Very Happy

Jednou jsem byl takhle na koncertě v Praze a říkám si pohoda, to skončí tak ve dvě a než se dostaneme na nádraží budou tak tři a tu hodinu nebo dvě než pojede první vlak počkáme na nádraží - prostě klasika jak jsem zvyklý z Olomouce. Omyl, bylo zavřeno. Nakonec jsme nocovali s bedomovcema na lavičce v Sherwoodu...
Zasláno: ne 24. březen 2024 04:54
Žádná rychlodráha. Ještě by nám to plašilo dobytek a kyslo by mu z toho mlíko. A v Mladé Boleslavi by to rušilo nebožtíky na blízkém hřbitově. No fakt:
https://zdopravy.cz/maximum-80-km-h-namestek-primatora-mlade-boleslavi-pozaduje-pomalejsi-novou-zeleznici-do-prahy-199283/

Btw. Tohle je druhá podobná zpráva co čtu. Předtím zase požadovali ekoaktivisté aby se zpomalily všechny plánované vysokorychlostní tratě na 200 km/h.

https://echo24.cz/a/HMbmf/zpravy-domov-ekologicti-aktiviste-bojuji-za-zpomaleni-rychlovlaku
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
Strana 11 z 11




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna