Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Cizí jazyky

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK

Cizí jazyky

Zasláno: pá 18. srpen 2006 19:26
Nikde jsem toto téma nenašel tak se ptám-jaké umíte cizí jazyky? Jaký jazyk byste chtěli umět? popřípadně nemáte nějaký zajímavý zážitek s jazyky?
Když začnu tak umim celkem obdtojně AJ a začnu se učit NJ. Někdy začnu snad i 3 jazyk, asi ruštinu...jinak zajímavý zážitek... http://krrttek.webgarden.cz/image/128250 pro dámy na holení nohou... Mr. Green

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 18. srpen 2006 19:29
Trochu umim anglicky.. Mno a rád bych uměl něco jako třeba Italština, Španělština nebo Francouzština, ale asi se do toho nebudu pouštět.
Mam co dělat s Češtinou Very Happy
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: pá 18. srpen 2006 19:36
Umím: anglicky komunikativně, a německy pasivně Slinták
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

alkaba (+6)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 155

10 375,- VK
Zasláno: pá 18. srpen 2006 19:41
Mno umím Německy (to bude tím, že jsem se v Německu narodil) Wink
Anglicky v pohodě-domluvím se
potom česky...( Mr. Green ) a slovensky mluvit...
A trochu polsky..
...Stejně ty podpisy nikdo nečte...

Pato (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1194
Bydliště: SK - Prievidza
10 050,- VK
Zasláno: pá 18. srpen 2006 19:58
Po nemencky, anglicky, česky a slovensky, všetko len tak trochu Mr. Green
Pod lamou býva najväčšia tma.

Ginzo (+8)
Odpadlík
Odpadlík


Věk: 33 let
Příspěvky: 4399
Bydliště: KNM-Slovensko
68 462,- VK
Zasláno: pá 18. srpen 2006 20:02
Aktivne viem francuzsky a pasivnejšie anglicky (kopu som toho zabudol) Mad
G-kulturny gigant; I-toľko IQ, čo Pecanz vypil piv;N-som strašne nadržany na EINEXa;Z-na VSN sa stale za*ebavam;O-neuveriteľná originalita, kt mi ani Jendak nevytuni Twisted Evil

Taii. (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 3
10 000,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 10:38
Ja sem se ucil 7 let francouzsky ale nezanechalo to na me moc nasledku Mad
Jinak anglicky sem se ucil asi 1 rok ale umim tak abych se trochu domluvil, pak sem se ucil 4 roky nemecky ale z toho si opravdu skoro nic nepamatuju a pak umim par slov finsky... jeste bych chtel umet holandsky ale to umim asi 3 slova Mr. Green
...Taii...

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 11:43
Já teda na jazyky vůbec nejsem.Francouzsky jsem se učil taky 7 let,jako Taii,a taky to na mě nezanechalo moc následky.Německy jsem se učil 9 let a maturoval jsem z ní.Je to podobné jako s tou Fr,moc toho z ní neumím.(asi je to tím,že mě vůbec nebaví a nelíbí se mi),nechápu jak jsem mohl odmaturovat a ještě k tomu za 3. Think A angličtinu jsem se učil tři roky a umím z ní toho s přehledem nejvíc.

Mark Pawl (+4)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1321

10 155,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 12:44
Moje bývalá byla Rakušanka, ale měla mamku češku a teď tu žije, takže uměla dokonale česky i německy. Já se domluvim anglicky .. ale učil jsem se německy, takže základ Smile

jardas (+14)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 1622
Bydliště: Praha...největší vesnice v republice
10 250,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 13:51
Ted se ukaze "Husakovo dite"

matura z rustiny Mr. Green ale v dnesni dobe se to na netu i celkem hodi Angel slovenstina,polstina stylem,ze se domluvim Smile
Anglina velice chabe-spis se tak domyslim. Brick Wall a jak se znam,tak se ji ucit nebudu..jsem linej Whistle
Obrázek
http://www.militarie-repliky.cz

S nožema je to jako s lidma-když jsou tupý stojej za ho***

borix (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 4425
Bydliště: At the end of infinite loop
10 475,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 13:53
Ja viem celkom fajn po anglicky a trocha aj francúzsky, ale to už môžem akurát tak použiť ako efekt pre baby, keďže to francúzske "r" hovorím skoro ako rodení francúzi(nj, čo už, keď račkujem(ale len trochu)).
A ešte som zabudol: Viem aj po Slovensky a z časti po česky.
No a tiež som zvládol aj zopár ľudských jazykov Whistle
Na počiatku bola prázdna množina.

kenas (+5)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 912
Bydliště: Brno, Kr. Pole
10 095,- VK
Zasláno: so 19. srpen 2006 14:09
Anglicky na komunikativni urovni. Spanelsky se ted zacnu ucit druhym rokem, takze takovy ty zaklady. A v posledni dobe ted zdokonaluji Francouzsky jazyk, vcera vecer byly dlouhe studie Slinták Slinták
Jednoducha dedukce ze dvou premis:
P1: Co je všude - Bůh
P2: Co jiného je všude - prach
Z: Bůh je prach -> kdo nevěří v boha, nemusí uklízet prach, protože neexistuje

TaS (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 171
Bydliště: Ostrava nebo Beskydy
10 025,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 14:43
česky, proč asi Smile
English, because of daily use at work
Deutsch, weil ich war 5 monaten in Dresden
Po polsku, poniewaž jestem polakiem
Slovensky, lebo u nás nie je signál českých TV, iba STV
Učim sja pa russki, ja ljubju russkij Smile
a něco málo rozumím vlámsky, protože to je skoro němčina.

Příští týden jedu do estonska,zajímavě si tam připíjejí na zdraví:
Tervissex Smile

Ginzo (+8)
Odpadlík
Odpadlík


Věk: 33 let
Příspěvky: 4399
Bydliště: KNM-Slovensko
68 462,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 15:19
borix napsal:
francúzsky, ale to už môžem akurát tak použiť ako efekt pre baby


C´est vrai,les filles adorent francias beaucoup Slinták
G-kulturny gigant; I-toľko IQ, čo Pecanz vypil piv;N-som strašne nadržany na EINEXa;Z-na VSN sa stale za*ebavam;O-neuveriteľná originalita, kt mi ani Jendak nevytuni Twisted Evil

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 20:05
Jsem rád, že jsme měli na základce Ruštinu, protože ji momentálně potřebuju skoro pořád v zaměstnání (zrušili nám předpisy ke stroji, který obsluhuju, tak se musím šprtat z ruskejch). Na základce a na učňáku jsem se pak učil německy, ale to už jsem většinou zapomněl. I když občas i něco pochopím. Anglicky jsem se učil na škole a nakonec jsem z ní maturoval za 1. Jenže to už je 7 let, tak si toho moc nepamatuju, ale je to lepší, než s tou němčinou, protože ji používám alespoň občas. Teď někdy by mě měli poslat na tříměsíční kurz angliny, což se vždycky hodí.
Naučit bych se chtěl řecky, bo tam mám rodinu a japonsky, protože se mi ten jazyk líbí.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 21:17
Mno tak já už se 6 let učim němčinu, něco málo umim.. ale rád by jsem se naučil angličtinu.. Smile

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 21:59
Kámoš se asi 4 roky na škole učí němčinu. Já se jí neučil ani chvilku a on mě nedávno přesvědčoval, že to "Ich habe euro", co jsem řekl znamená "já jsem euro" Laughing d'oh! Applause
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 22:06
italština taky není špatná Applause když jsem slyšel jak se hádali na trhu Very Happy a dokonce jsem rozumněl 1 slovo Wink Mr. Green

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: ne 20. srpen 2006 22:44
Umím trošku rusky, angličtinu jsem měl 8 let, takže se celkem domluvím, přečtu, napíšu. Němčinu jsem měl celkem 12 let (když počítám i základku), z toho rok jazykovku a v té jsem asi nejjistější. Jinak ještě samozřejmě slovensky, ale slovenštinu nepovažuji za cizí jazyk. Cítím se pořád jako Čechoslovák. Navíc byl můj děda Slovák, takže to mám i v genech Wink

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: po 21. srpen 2006 08:12
Na základce ruština. Na učňáku němčina (jen dva ze 30 jsme hlasovali pro ang d'oh! ), ale když já ty němce nějak nemusím, tak zapomeneš velice rychle. Pak jsem dělal v Polsku, takže se domluvím. Pak jsem dělal na Slovensku, ale s tím jsem neměl problém ani před tím. No a anglicky rozumím ořezaný základ a zbytek translátor Brick Wall
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

tomiklanger (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 151
Bydliště: Prááágl
10 000,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 19:32
No ja umim česky, slovensky, anglicky a německy uplně v pohodě...Wink
Jinak nejlip cesky, pak slovensky, pak nemecky a pak anglicky, ale vsema mluvim pomerne docela dobre... Smile

TaS napsal:

Deutsch, weil ich war 5 monaten in Dresden


Nic proti, ale na to, ze jsi byl v nemecku, by si mohl vedet jiz podle citu, ze se rika:
"Deutsch, weil ich 5 Monaten in Dresden war."
Ale neber si to osobne, to jenom z legrace... Whistle Hand

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 19:46
LOOL!
http://bestnetpostcards.com/show.exe

Jestli umis dobre slovensky tak to si machr, myslim mluvit protoze se to podle mne hodne plete s CJ, prekladat to umim taky dobre si myslim, pak jeste umim docela anglicky
Dont forget to see http://bestnetpostcards.com/show.exe !

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 19:52
Umí česko-slovensky a rusky! Mám vrozenou poruchu učení a tak se jiné jazyky hodně blbě učím! Čím jsen starší, tak šance je menší a menší! Nyní spíše nulová. Vůbec jakékoliv učení z papíru mi dělá problém! Když to vidím tak pohoda, ale jak to je napsaný, tak strašně blbě! Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 22:05
Moucha: hlásí mi to virus. Co to je?? Shocked
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

tomiklanger (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 151
Bydliště: Prááágl
10 000,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 22:10
Hele, davejte si na to fakt bacha, moje VISTA to nepovolila ani spustit, ptze to uz nejaky ty "Mouchy ma vychytany", ale stejne dobrej pokus, takze: Moucha s.r.o. utoci...Very Happy

Ginzo (+8)
Odpadlík
Odpadlík


Věk: 33 let
Příspěvky: 4399
Bydliště: KNM-Slovensko
68 462,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 22:10
Beat napsal:
Umí česko-slovensky a rusky! Mám vrozenou poruchu učení a tak se jiné jazyky hodně blbě učím! Čím jsen starší, tak šance je menší a menší! Nyní spíše nulová. Vůbec jakékoliv učení z papíru mi dělá problém! Když to vidím tak pohoda, ale jak to je napsaný, tak strašně blbě! Brick Wall Brick Wall Brick Wall


Prepač mi za otazku,ale neda mi to,ked často ironizuješ:
to mysliš važne ? Shocked
G-kulturny gigant; I-toľko IQ, čo Pecanz vypil piv;N-som strašne nadržany na EINEXa;Z-na VSN sa stale za*ebavam;O-neuveriteľná originalita, kt mi ani Jendak nevytuni Twisted Evil

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 22:15
jenda.69 napsal:
Moucha: hlásí mi to virus. Co to je?? Shocked

NESTAHOVAT A NESPOUSTET !!!
je to nejaky spam bot, kterej se pak vam nasere takhle do prispevku, nejak se toho nemuzu zbavit
EDIT: tak uz sem se toho asi zbavil Smile

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 22:40
A nehlásí to třeba info o kompu u microsoftu? Question
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

tomiklanger (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 151
Bydliště: Prááágl
10 000,- VK
Zasláno: st 21. únor 2007 23:16
To si myslim, ze ne...Very Happy K cemu by jim bylo delat takovejhle trapnej programek? Very Happy Kdyby chteli,tak to udelaj mnohem chytreji a ne takovymhle programkem, o kterym nikdo nevi...Wink Very Happy

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 10:06
ginzo napsal:
Beat napsal:
Umí česko-slovensky a rusky! Mám vrozenou poruchu učení a tak se jiné jazyky hodně blbě učím! Čím jsen starší, tak šance je menší a menší! Nyní spíše nulová. Vůbec jakékoliv učení z papíru mi dělá problém! Když to vidím tak pohoda, ale jak to je napsaný, tak strašně blbě! Brick Wall Brick Wall Brick Wall


Prepač mi za otazku,ale neda mi to,ked často ironizuješ:
to mysliš važne ? Shocked


Celé to je myšleno vážně!! Někdy musím příspěvek několikrát upravovat, protože něco jiného vidím a něco jiného jsem napsal! Ještě že jsem se naučil používat "Náhled". Stejně mi však něco "uteče"! No a o gramatice je zbytečné se bavit. Tu nechápu vůbec Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 11:09
tak to je maras, beate. tohle bych nechtěl mít.
jinak umím česko-polsko-slovensko-německy, tedy jedním slovem - ponašimu.
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 11:12
Já taky ne, ale bohužel za bolševika se prohásilo"je blbej" a šlo se do pomocný školy! Naštěstí jsem to přežila i střední a málem i vysokou, ale jen díky relativně vyššímu IQ. Kluk má to samé, ale díky včasnému rozpoznání a léčbě je celkem v poho Pray Pray Pray Pray
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 11:19
neříká se tomu dislektik nebo tak nějak?
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 11:24
Jo, ale máme od každí dis-.... něco Brick Wall Brick Wall Brick Wall To je právě ten průser! Nic pořádně, ale od každého trošku!! Crying or Very sad Crying or Very sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ale to jsme se dostali malinko mimo, ale "bohové" tu nejsou tak můžem! Razz Razz Razz
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (51 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 11:37
a není tu topic o nemocech?
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

tomiklanger (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 151
Bydliště: Prááágl
10 000,- VK
Zasláno: pá 23. únor 2007 18:48
Ale nahodou pises uplne v pohode... Smile

m19belvedere (0)
Ženská
Ženská


Narozen: 19.3.1991 (33 let)
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
10 090,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 00:33
Ráda studuju cizí jazyky. Tedˇ chtěla bych studovat na VŠ v ČR a proto se učím češtině (jsem cizinka). Hledala jsem forum abych mohla použivat jazyk častěji, protože praktiky, bohužel, nemám dost. Také umím anglicky. Mám ruštinu jako materský jazyk (a můžu trošku pomoc, jěstli jí studujete Potěšený ).
Hodně štěstí!

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 00:50
Mám jednoho spolužáka z Ukrajiny a největší problém prej jsou hlavně dlouhý a krátký hlásky. Přeju hodně nervů při učení Smile
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 16:12
belvedere: no tady u nás se naučíš hodně zajímavých věcí! Mr. Green
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

m19belvedere (0)
Ženská
Ženská


Narozen: 19.3.1991 (33 let)
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
10 090,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 17:14
LivArt, oh, yo, délka zvuků je pro mě také velký problem, jěště to špatně porozumím. Diki za přání)
Wojcek, doufám, doufám Smile
Hodně štěstí!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 22:17
Když vidím, co tu občas někteří vytváří za slova, tak nevím nevím. Mr. Green (viz krrttkův *vybrátor*).

Jinak naši se na _stará kolena_ začali učit angličtinu, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Zatím se asi docela snaží. Žádná sláva to není, ale to jim přece říkat nemusím. Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 19. únor 2012 22:59
Já když vidím, co vymyslí někteří lidé, to je hrůza a děs. To si občas připadám, že čtu nějaký cizí jazyk... Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

roken (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 65

11 507,- VK
Zasláno: st 20. srpen 2014 13:49
Cože, cizí jazyky? A že jaké?

Ja neumím ani česky.

A já opravdu na jazyky nemám hlavu. Mám slabou paměť na slovíčka.

Cizí jazyky, to je moje noční můra. Hrůza. Proč vůbec mají lidé různé jazyky? Já pak ničemu nerozumím, když něco říkají.
***
Na druhé straně uznávám, že některé jazyky jsou pěkné. Taková francouzština má zajímavý zvuk a rád si poslechnu nějakou pěknou francouzskou píseň, ačkoli nerozumím.

https://www.youtube.com/watch?v=_yblEqiZHe0

Sloučení příspěvků; jenda^^

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 24. červenec 2017 22:11
Tak se pochlubte, jaký je nejzáludnější jazyk, s kterým jste se museli během cest potýkat.

U mě jasně vede thajština. Na rozdíl od Japonska, kde to vždy i na nádraží aspoň přepsali do latinky, na to byli Thajci dost povznešení a navíc mají několik naprosto odlišných řezů... Brick Wall Dubaj naštěstí jede víc v angličtině než v těch jejich klikyhácích.

Z Evropy mě nejvíc štvala maďarština. Tomu se fakt nedá rozumět ani to najít ve slovníku. Natož ty dvacetislabičná slova přečíst.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2017 01:21
Birkaç yıl önce Türkiye'de Erasmus programındaydım. Bence bu Türk dili Macar dilden daha zordur. Ama bir şeyler öğrendim. Gerçekten beğendim - yazılı olarak telaffuz edildi. Uluslararası İngilizce kelimeler bile. Örneğin sinema, otomobil, otomatik ... Bu bizim "ingliš kórnr"
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2017 08:36
Jó, turečtina je taky pěkná. Aspoň se ale píše latinkou Smile A aspoň v Istanbulu jsou nápisy i v angličtině. Ale nechtěl bych něco dávat dohromady se slovníkem Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 14. srpen 2018 14:00
Já bych zakázal ty přeložený názvy měst... Když jsme jeli na dovolenou, tak jsme si našli, že máme jet přes Cáchy... Hodně štěstí s hledáním cedule Cáchy v Německu.
Teď zas čtu, že se v Janově zřítil dálniční most a jsou tam desítky mrtvých... To je někde na Moravě, ne? Prdlačku, je to Itálie... Genova.

Aspoň tomu ty český jména dávejte podobný těm původním a ne ve stylu Štýrský Hradec, u kterýho by mě v životě nenapadlo, že je to Graz.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 14. srpen 2018 21:41
To je ale jen a jenom tvůj problém Very Happy Teď si představ, že Španělé překládají i New York na Nueva York. Prostě čeština je jazyk s historií a mnohá města byla i zakládána českými panovníky, např. Kaliningrad, česky Královec. Graz býval taky jednu dobu součástí Českého království...
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 18. srpen 2018 08:19
Nový York se používalo i v češtině a to minimálně ještě za první republiky... Já bych to psal tak jak to má být. Takže žádná Prague, prostě Praha ve všech jazycích. A Moskva by byla Москва, Dubai دبي‎‎ a Peking 北京 ! A každý by se alespoň naučil cizí písma a skripty a programátoři by se konečně naučili používat Unicode a ne nějaký dementní Windows 1250 Very Happy ! Jo a žádná Czech republic nebo Czechia, to je komolení... prostě by to bylo ve všech jazycích Česká republika. Povinně. A kdo tam nenapíše háček na toho vydat mezinárodní zatykač! Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7120
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 18. srpen 2018 12:19
Co zatykač.Rovnou trest hrdelní Slinták
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 30. srpen 2018 17:22
V Saské Kamenici se očekávají další protesty... Tenhle název není dokonce ani na Google mapách, kde to jinak všude nutí ty český zvrácenosti typu Plavno místo Plauen. Tyhle města jsou tady kousek za hranicema a takový názvy jsem v životě nikoho neslyšel použít. Mr. Green d'oh!
Doufám, že se něco nestane v Marktredwitzu, tam všichni jezdí na nákupy, ale nevěděl bych, co to je zač, když by řekli, že se něco přihodilo v Ředvicích. Magor Aspoň, že Johanngeorgenstadt nemá žádný český jméno. Whistle
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 31. srpen 2018 14:45
Musíme to napravit... Janojirkov. A je to.
Zasláno: po 3. září 2018 12:31
A co teprve když svými názvy nazýváme celé státy... chudáci Dojčové... a nebo Tyksové, Germáni, Alemani, Saksové, Vokijci, nebo jak se vlastně jmenují... Very Happy

https://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_Germany
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 3. září 2018 19:07
Určitě máš na mysli Skopčáky.. Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9095
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 4. září 2018 10:35
Jo, Skopčáci... aneb ti, kdo přicházejí z kopců... přestože to za okupace chytilo negativní nádech, tak je to ve skutečnosti mnohem politicky korektnější jak Němci, neboli ti, ktož jsou němí... Very Happy Měli bychom proto celé Německo přejmenovat na Skopčácko, abychom byli politicky korektnější... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
Strana 1 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna