ÚvodČlánkyFórumMapa členůVtipyBlbinkyFAQAutořiKontaktRSS

Nové hračky pro muže II

4. října 2005, Zdenek Sodomka
Další článek z nekonečného seriálu o moderních elektronických hračkách pro muže. Dnes se podíváme na další novinky z několika oborů. Těšit se můžete na zajímavé klávesnice, hrající toastery, nebo fotoaparáty s Wi-Fi.

Dnes si představíme:

Klávesnice, která nepotřebuje stůl
Telefonujte si kde chcete – Skype USB disk
Rádio v toasteru. Nebo toaster v rádiu?
Kodak – Digitál s Wi-Fi
Garmin Nüvi: navigace, MP3 přehrávač a slovník v jednom
Kódování do MP3 za pomocí hodinek
Klávesnice pro hráče - G15

Klávesnice, která nepotřebuje stůl

Pokud patříte mezi ty, kterým občas překáží klasická, velká klávesnice na pracovním stole, nový model od L3 Systems si můžete připevnit přímo na své zápěstí. Tato miniklávesnice obsahuje klasické QWERTY rozvržení a dělá se jak v hliníkovém, tak i plastovém provedení.Připojit ji lze přes PS/2 nebo USB konektor. Oba modely jsou odolné vůči kapalinám, nárazům a vibracím, nicméně je zřejmé, že plastová verze bude mít tendenci k rychlejšímu opotřebování. Klávesnice tohoto provedení využívají při své práci např. pracovníci nemocnic či bezpečnostní technici. Přesto mohou přijít vhod i běžnému zákazníkovi, kterého už třeba nebaví psaní e-mailů jinak než vleže.

Ceny jsou však překvapivě vysoké – 249 USD (ABS plast) a 579 USD (hliník). Takže, máte-li chuť pořídit si ke svému PDA „náramkovou“ klávesnici za nějakých 14 tisíc Kč, je tento model pro vás jako stvořený.


Telefonujte si kde chcete – Skype USB disk

Ano, nešálí Vás zrak, opravdu je to tak. Telefonování přes net už nemůže být snažší, než s tímto zařízením.

Přenosný USB Flash disk (kapacita 128 až 512 MB dle modelu) s vestavěným mikrofonem a konektorem pro sluchátka slouží po připojení k počítači nejen jako úložný prostor pro vaše data, ale také jako VOIP telefon pro používané služby jako je Skype, MSN či ICQ.Jednoduše máte svůj VOIP telefon pořád u sebe, proto nejste ničím omezováni.Tyto aplikace nemusíte mít na hostitelském počítači nainstalovány, lze je spouštět přímo z tohoto zařízení. Ceny se pohybují od necelých 40 USD (128 MB) do necelých 80 USD (512 MB).

M-Plat - http://www.mplat.com/eng/productdetail.asp?post=30

RedFerret - http://www.redferret.net/?p=5826


Rádio v toasteru. Nebo toaster v rádiu?

Dnes se kombinuje všechno se vším, tak proč si nepředstavit toaster v retro stylu s vestavěným radiopřijímačem? Při snídani tak můžete za hustých šedesát dolarů naladit vaše oblíbené rádio vysílající svůj program v pásmu středních i velmi krátkých vln.Zdroj - http://www.hammacher.com/publish/72500.asp


Kodak – Digitál s Wi-Fi

Nový fotoaparát Kodak EasyShare-One se může pochlubit velmi zajímavou vlastností – tou je možnost bezdrátově, prostřednictvím Wi-Fi sítí, poslat emailem, nahrát, tisknout či sdílet pořízené fotografie.

Kodak tento fotoaparát oznámil již počátkem tohoto roku, ale svého uvedení na trh se dočkal po delším zpoždění až teď. S pomocí Wi-Fi standardu 802.11b má uživatel možnost vybrat si fotografie, které chce sdílet prostřednictvím portálu Kodak Easyshare, odeslat je emailem, vytisknout na tiskárně podporující Wi-Fi připojení či je prostě nahrát do svého počítače. Kromě podpory Wi-Fi zaujme i svou dotykovou obrazovkou s inovovaným uživatelským rozhraním vyvinutým jako Macromedia Flash aplikace.Co se „fotografických“ vlastností tohoto přístroje týče, je vybaven objektivem s trojnásobným optickým zoomem (36 – 108mm), snímačem s rozlišením čtyři megapixely (až 2.034×1.728) a interní pamětí o kapacitě 256MB. Fotoaparát též disponuje slotem pro SD/MMC karty.Kodak úzce spolupracuje se společnostmi nabízející přístup na internet skrz jejich síť hotspotů – v USA, UK a Německu je to T-Mobile, v Austrálii zase Telstra. Připojení bude samozřejmě možné i pomocí veřejných hotspotů.

Kodak EasyShare-One by měl být ihned k dostání, a to za $599 (15 000,- Kč).

Zdroj - Kodak


Garmin Nüvi: navigace, MP3 přehrávač a slovník v jednom

Americký výrobce navigačních systémů Garmin představil nové zařízení. Nüvi je krabička s rozměry 98 × 74 × 22 mm a dotykovým displejem, která v prvé řadě umí navigovat. Podle obrázků odhaduji, že funkčnost navigačního systému je velmi podobná nebo možná i stejná jako u Garminu c320.Nüvi ale zároveň funguje i jako MP3 přehrávač a zvuková čtečka elektronických knih, dokáže prohlížet obrázky, obsahuje hodiny se světovými časy a na paměťové kartě může být i překladový slovník. Zařízení bude k dispozici v několika verzích, mapy pokrývají i Českou republiku.Nüvi se na trhu – není ale jasné, jestli i na českém – ukáže v listopadu 2005, cena evropské verze nebyla zveřejněna.

Zdroj – GARMIN - http://www.garmin.com/products/nuvi/


Kódování do MP3 za pomocí hodinek

Na první pohled jde u výrobku firmy Thanko o náramkové ručičkové hodinky. Analog MP3 Watch2 však zvládnou mnohem víc – disponují interní pamětí 512 MB pro ukládání libovolných dat, které se přenášejí přes USB rozhraní.Součástí hodinek je však i kodér MP3, který umožňuje převádět téměř jakýkoliv analogový signál z externího zdroje - například rádio, discman, funguje zároveň jako hlasový záznamník - přímo do uvedeného audio formátu bez použití PC. Na jedno nabití by měli hodinky pro hudební fanoušky vydržet 9 hodin, přehrávat umí formáty MP3 a WMA.Více informací najdete zde-http://www.podcastingnews.com/archives/2005/09/mp3_watch_world.html


Klávesnice pro hráče - G15

Pokud patříte mezi opravdové hráčské nadšence, možná vás osloví nová klávesnice G15. Ta na první pohled upoutá výklopným LCD displejem a blokem tlačítek po levé straně, ale má i řadu dalších "vychytávek.Zmíněný LCD displej je samozřejmě podsvícený a může zobrazovat rozličné užitečné informace. Nejen čistě technické záležitosti jako je třeba zatížení procesoru, ale i údaje z jiných aplikací (např. upozorňování na nové e-maily), takže můžete nerušeně hrát a přitom být stále informováni. Pro hráče je ale daleko důležitější další možnost - displej může zobrazovat informace přímo ze hry jako je třeba počet nábojů a podobně. Tato vlastnost není součástí ovladačů klávesnice, ale musí být podporována přímo hrou. Některé nejnověji vyvíjené hry, na kterých se právě pracuje, již mají údajně tuto podporu obsahovat. Na instalačním CD ke klávesnici navíc naleznete i SDK, díky čemuž (pokud se vyznáte v programování) si můžete napsat i vlastní aplikace pro ovládání displeje.Na řadě jsou zmiňovaná tlačítka po levé straně klávesnice. Slouží k ukládání klávesových maker. Představte si, že u nějaké 3D akční hry máte například oblíbenou kombinaci zbraní a vybavení pro určitou herní situaci. Jejich aktivování si obvykle vyžádá stisk několika kláves po sobě. Tuto sekvenci si nyní můžete uložit jako makro. Stačí stisknout velké tlačítko MR, poté zadat sekvenci kláves a znovu stisknout MR a dále vybrat konkrétní klávesu G1 až G18, pod kterou se makro uloží. Navíc lze přepínat mezi 3 módy tlačítky M1 až M3, takže máte k dispozici celkem 54 pozic pro uložení makra. To už je opravdu ohromný počet, těžko soudit, zda jej nějaký profesionální hráč využije, ale osobně by mi dalo práci zapamatovat si i deset kláves a jaká makra se pod nimi ukrývají. Možná je to tedy trošku zbytečný počet kláves, nicméně funkce jako taková mi přijde hodně zajímavá.

Pro hráče stojí za zmínku ještě jedna drobnost. Posuvný přepínač nad klávesami F2 a F3. Ten má dvě polohy - pracovní a herní mód. V pracovním módu funguje klávesnice jak jsme zvyklí, po přepnutí do režimu herního dojde k odpojení "nebezpečných" kláves jako je kupříkladu Start. Pokud ji tedy v zápalu herního boje omylem stisknete, nic se neděje a žádný skok ze hry do Windows nehrozí.

Klávesnice má rovněž podsvícení kláves, přičemž nesvítí celá klávesa či její pozadí, ale přímo konkrétní znak. Hodit se mohou i dva integrované USB porty. Na trh by se měla klávesnice dostat začátkem října a pokud vás zaujala, připravte si zhruba 2300 korun.

Autor
Zdenek Sodomka
Zdenek Sodomka
Vydáno 4. října 2005
Sekce: Elektro
Zobrazeno 8809×
Počet příspěvků v diskusi: 44 Zobrazit diskuzi
Průměrné hodnocení: hodnoceni 5 (hodnoceno 1×)
20.05.2009 20:36jenda^^Zobrazit pecan: a kdyby mu fakt jednou omylem spadla pod kola... To už se tu rači neukážeš, co?…
20.05.2009 20:17pecanzZobrazit ale omylem.. :) to jsem tam zapoměl napsat.. to je jasné že když ji tam hodim tak ta šance je…
20.05.2009 20:16p!p@Zobrazit jendo, nebo LivArte hoďte tu flashu pod auto.. :mrgreen:
20.05.2009 17:37pecanzZobrazit ale ale, vsadím klidně moje přirození, že mě, tobě ani jednovi se to za celý život…
20.05.2009 14:44paluckoZobrazit kamosovi vypadla tedy jeste A50 kdyz to byl najsuper mobil na trhu a spadla mu na zem si toho…
» Zobrazit fórum | Poslat příspěvek

© 2005 - 2021 VySemNesmíte.cz, Design: © 2009 jenda^^
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek. Podrobnější podmínky.