ÚvodČlánkyFórumMapa členůVtipyBlbinkyFAQAutořiKontaktRSS

Zásah policistů proti CzechTeku nás přijde na 31 milionů!!

16. srpna 2005, Roman Gregor
Mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová informovala o celkových nákladech zásahu proti CzechTeku. Daňoví poplatníci zaplatí více než 31 milionů korun a to především na mzdy zasahujících policistů.

Zpravodajský server ČTK přinesl článek porovnávající škody způsobené účastníky CzechTeku a nákladů na policejní zásah proti němu. Oficiální důvod zásahu, kterým bylo způsobování škod na majetku majitelů pozemků, opět dostal vážné trhliny. Má policie právo chránit majetek jednotlivců v ceně několika set tisíc korun za miliony daňových poplatníků? Asi ne. Důvod zásahu tak byl nepochybně někde jinde.

Příznivci zásahu často argumentují tím, že účastníci se měli na výzvu policie rozejít a legálnost své akce následně řešit soudně. Neplatí to opačně? Neměla policie jednat až na popud majitelů pozemků - přijmout trestní oznamení, vyšetřit zavinění a pachatele škod postavit před soud o náhradu škody?

Co si o tom myslíte vy? Pokračujte v naší diskusi o CzechTeku...
Autor
Roman Gregor
Roman Gregor
Vydáno 16. srpna 2005
Sekce:
Zobrazeno 6299×
Průměrné hodnocení: hodnocenihodnocenihodnoceni 4.7 (hodnoceno 3×)

© 2005 - 2024 VySemNesmíte.cz, Design: © 2009 jenda^^
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek. Podrobnější podmínky.